Drama in Nederland: Scheidsrechter voor het leven geschorst

364 stemmen
Drama in Nederland: Scheidsrechter voor het leven geschorst

Ophef in Nederland. De KNVB heeft beslist dat scheidsrechter Jan Smit uit Opmeer nooit meer een wedstrijd mag fluiten nadat hij na een kampioenenduel ging mee vieren met de winnende ploeg. 

St. George uit Spierdiek speelde kampioen in de vierde Nederlandse klasse nadat het gelijk speelde van SV De Valken na een doelpunt in de extra tijd. Smit had maar liefst vijftien minuten blessuretijd gegeven en dat bleek genoeg voor de doelman van St. George om de gelijkmaker tegen de netten te werken. 

SV De Valken kreeg eerder ook al vier rode kaarten van de arbiter. Na de partij besloot Smit mee te vieren met St. George en zong er zelfs een lied van Marco Schuitmaker. "Ik heb alleen een lied gezongen en de schaal een keer omhoog gehouden. Dat is het enige", klinkt zijn reactie bij de NOS. "Ik vind het te triest voor woorden dat de KNVB mij daarom afvoert."

LEES OOK: Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Levenslang geschorst

SV De Valken diende echter klacht in tegen Smit en met succes. "Vanmorgen hebben wij meneer Smit gebeld en verteld dat hij geen wedstrijden meer mag fluiten. Wij verwachten een neutrale houding van een scheidsrechter en dat beide ploegen met respect worden behandeld. Daar hoort deze houding natuurlijk niet bij", aldus de KNVB in een statement. Smit werd in 2021 ook al eens op het matje geroepen. 

Smit reageerde op de uitspraak van de Nederlandse voetbalbond en noemde de beslissing 'lachwekkend'. "De KNVB heeft geen onderzoek gedaan en alleen één video gekeken. Ik ga ervan uit dat het fluiten nu afgelopen is, maar ik ga niet meer zoals twee jaar geleden op mijn knieën. Dan kunnen ze de bietenbrug op."

Snap jij de beslissing van de KNVB?

Meest recent

'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

25
25
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

231
231
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

8
8
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

31
31
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

38
38
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

200
200
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

87
87
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

271
271
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

134
134
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

553
553
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

775
775
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

67
67
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

412
412
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1825
1825
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

441
441
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

658
658
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

179
179
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

850
850
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

200
200
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

217
217
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

125
125
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

581
581
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

439
439
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

306
306

Meer sportnieuws