'Competitiehervorming JPL: drastische verandering op komst'

door
'Competitiehervorming JPL: drastische verandering op komst'

De Jupiler Pro League nadert zijn climax dit seizoen, de ontknoping van de titelstrijd hangt in de lucht. Ondertussen wordt achter de schermen ook al druk gewerkt naar de toekomst. Zo zijn de clubs volop aan het spreken over een hervorming van het competitieformat.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

De voorbereidingen op die onderhandelingen zijn dan ook al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs echter een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025 en 2026. Niet voor de hand liggend gezien de vele uiteenlopende standpunten.

LEES OOK: Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Dinsdag nieuwe meeting

Eerder vonden al verkennende gesprekken plaats. Vorige maand werd dan weer een volgende stap gezet. In de nieuwe gebouwen van de Pro League kwamen immers een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat dinsdag opnieuw een vergadering werd gehouden. Daarbij werden de drie werkgroepen met mekaar gemengd. Opnieuw werden geen definitieve knopen doorgehakt. Maar door de standpunten met mekaar te vergelijken werden enkele denkpistes wel een pak concreter.

Puntenhalvering op de wip

Zo lijkt er bijvoorbeeld weinig draagvlak voor een competitie met slechts 14 ploegen, waar de topclubs om pleitten. Een reguliere competitie met 18 clubs en zonder play-offs zou wel een optie zijn. Maar de voorkeur lijkt voorlopig uit te gaan naar een format met 16 clubs (zowel in de eerste als tweede divisie) én play-offs met 4 ploegen.

Daarvoor zal dus nog stevig gediscussieerd moeten worden. Over één drastische veranderingen lijken de meesten partijen het wel eens. Zo begint het er steeds meer op te lijken dat de veelbesproken puntenhalvering voor de start van de PO's zal worden afgeschaft. De spanning die hierdoor gecreëerd wordt, zo niet langer opwegen tegen de vele nadelen. Iets wat men onder meer bij Club Brugge graag zal horen.

De puntenhalvering moet afgeschaft worden ...

Meest recent

Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

18
18
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

18
18
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

156
156
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

359
359
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

150
150
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

310
310
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

62
62
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

52
52
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

52
52
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

37
37
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

199
199
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

68
68
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

142
142
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

207
207
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

402
402
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

122
122
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

180
180
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

131
131
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

664
664
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

634
634
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

48
48
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

407
407
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

197
197
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

221
221
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

259
259

Meer sportnieuws