'Competitiehervorming JPL: drastische verandering op komst'

1857 stemmen
'Competitiehervorming JPL: drastische verandering op komst'

De Jupiler Pro League nadert zijn climax dit seizoen, de ontknoping van de titelstrijd hangt in de lucht. Ondertussen wordt achter de schermen ook al druk gewerkt naar de toekomst. Zo zijn de clubs volop aan het spreken over een hervorming van het competitieformat.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

De voorbereidingen op die onderhandelingen zijn dan ook al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs echter een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025 en 2026. Niet voor de hand liggend gezien de vele uiteenlopende standpunten.

LEES OOK: Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Dinsdag nieuwe meeting

Eerder vonden al verkennende gesprekken plaats. Vorige maand werd dan weer een volgende stap gezet. In de nieuwe gebouwen van de Pro League kwamen immers een drietal werkgroepen samen. Het ging om vertegenwoordigers van de huidige topclubs, de kleinere ploegen uit de JPL en de tweedeklassers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat dinsdag opnieuw een vergadering werd gehouden. Daarbij werden de drie werkgroepen met mekaar gemengd. Opnieuw werden geen definitieve knopen doorgehakt. Maar door de standpunten met mekaar te vergelijken werden enkele denkpistes wel een pak concreter.

Puntenhalvering op de wip

Zo lijkt er bijvoorbeeld weinig draagvlak voor een competitie met slechts 14 ploegen, waar de topclubs om pleitten. Een reguliere competitie met 18 clubs en zonder play-offs zou wel een optie zijn. Maar de voorkeur lijkt voorlopig uit te gaan naar een format met 16 clubs (zowel in de eerste als tweede divisie) én play-offs met 4 ploegen.

Daarvoor zal dus nog stevig gediscussieerd moeten worden. Over één drastische veranderingen lijken de meesten partijen het wel eens. Zo begint het er steeds meer op te lijken dat de veelbesproken puntenhalvering voor de start van de PO's zal worden afgeschaft. De spanning die hierdoor gecreëerd wordt, zo niet langer opwegen tegen de vele nadelen. Iets wat men onder meer bij Club Brugge graag zal horen.

De puntenhalvering moet afgeschaft worden ...

Meest recent

'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

80
80
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

64
64
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

114
114
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

28
28
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

108
108
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

121
121
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

76
76
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

211
211
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

522
522
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

435
435
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

349
349
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

332
332
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

83
83
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

259
259
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

228
228
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

46
46
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

141
141
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

379
379
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

192
192
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

395
395
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

127
127
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

564
564
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

565
565
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

363
363

Meer sportnieuws