Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

112
Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

Manchester United zal moeten knokken om zijn seizoen nog af te sluiten met een Europees ticket. Het staat met nog twee wedstrijden te spelen pas op de achtste plaats en blikt terug op een schamele één op negen. Ze kunnen wel nog de FA Cup winnen, maar daarin zullen ze in de finale wel voorbij Manchester City moeten zien te raken.

Het is dus weer een vrij ontgoochelend seizoen geweest voor United, waar er in de zomer veel lijkt te zullen veranderen. Dat is nodig en met Sir Jim Ratcliffe en INEOS kwam er ook een nieuwe sportieve baas om die vernieuwing vorm te geven. Een aantal grote namen zullen Old Trafford verlaten.

LEES OOK: Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Varane verlaat Man Utd

Zo zal United vrijwel zeker al afscheid nemen van de gehuurde Sofyan Amrabat en van Anthony Martial, wiens aflopende contract niet verlengd zal worden. En aan dat lijstje mag nu ook de naam van Raphaël Varane toegevoegd worden. De Franse verdediger kondigde zelf aan dat hij zijn contract niet zal verlengen.

United plukte de 31-jarige Varane in de zomer van 2021 voor 40 miljoen euro weg bij Real Madrid, waar hij jarenlang één van de beste verdedigers ter wereld geweest was. Maar bij United kon hij dat niveau nooit meer evenaren, ook omdat hij afgeremd werd door blessures.

Varane haalde nooit zijn beste niveau

Na 93 wedstrijden in drie seizoenen zit zijn avontuur bij United er nu op. "Het is geweldig geweest om voor deze speciale club te spelen", laat Varane wel weten. "De eerste keer op Old Trafford als speler van Man Utd was geweldig. Ik ben toen verliefd geworden op de club en de fans."

"Ondanks dat we een moeilijk seizoen kenden, ben ik optimistisch voor de toekomst", gaat hij nog verder. "De nieuwe eigenaars komen met een duidelijk plan en een geweldige strategie. Ik zie jullie op Old Trafford voor de laatste wedstrijd van het seizoen om afscheid te nemen. Het zal emotioneel worden."

Een aderlating voor Man Utd?

Meest recent

Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

0
0
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

51
51
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

17
17
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

5
5
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

40
40
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

39
39
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

75
75
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

100
100
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

221
221
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

426
426
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

193
193
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

155
155
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

391
391
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

66
66
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

376
376
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

67
67
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

119
119
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

274
274
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

81
81
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383

Meer sportnieuws