Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

door
Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

Manchester United zal moeten knokken om zijn seizoen nog af te sluiten met een Europees ticket. Het staat met nog twee wedstrijden te spelen pas op de achtste plaats en blikt terug op een schamele één op negen. Ze kunnen wel nog de FA Cup winnen, maar daarin zullen ze in de finale wel voorbij Manchester City moeten zien te raken.

Het is dus weer een vrij ontgoochelend seizoen geweest voor United, waar er in de zomer veel lijkt te zullen veranderen. Dat is nodig en met Sir Jim Ratcliffe en INEOS kwam er ook een nieuwe sportieve baas om die vernieuwing vorm te geven. Een aantal grote namen zullen Old Trafford verlaten.

LEES OOK: Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

Varane verlaat Man Utd

Zo zal United vrijwel zeker al afscheid nemen van de gehuurde Sofyan Amrabat en van Anthony Martial, wiens aflopende contract niet verlengd zal worden. En aan dat lijstje mag nu ook de naam van Raphaël Varane toegevoegd worden. De Franse verdediger kondigde zelf aan dat hij zijn contract niet zal verlengen.

United plukte de 31-jarige Varane in de zomer van 2021 voor 40 miljoen euro weg bij Real Madrid, waar hij jarenlang één van de beste verdedigers ter wereld geweest was. Maar bij United kon hij dat niveau nooit meer evenaren, ook omdat hij afgeremd werd door blessures.

Varane haalde nooit zijn beste niveau

Na 93 wedstrijden in drie seizoenen zit zijn avontuur bij United er nu op. "Het is geweldig geweest om voor deze speciale club te spelen", laat Varane wel weten. "De eerste keer op Old Trafford als speler van Man Utd was geweldig. Ik ben toen verliefd geworden op de club en de fans."

"Ondanks dat we een moeilijk seizoen kenden, ben ik optimistisch voor de toekomst", gaat hij nog verder. "De nieuwe eigenaars komen met een duidelijk plan en een geweldige strategie. Ik zie jullie op Old Trafford voor de laatste wedstrijd van het seizoen om afscheid te nemen. Het zal emotioneel worden."

Een aderlating voor Man Utd?

Meest recent

Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

52
52
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

65
65
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

160
160
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

223
223
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

348
348
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

318
318
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

178
178
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

256
256
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

211
211
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

318
318
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

352
352
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

520
520
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

257
257
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

311
311
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

336
336
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

427
427
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

271
271
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

357
357
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

677
677
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

478
478
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

159
159
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

174
174
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

922
922
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

403
403

Meer sportnieuws