Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

door
Grote naam kondigt vertrek aan bij Man Utd

Manchester United zal moeten knokken om zijn seizoen nog af te sluiten met een Europees ticket. Het staat met nog twee wedstrijden te spelen pas op de achtste plaats en blikt terug op een schamele één op negen. Ze kunnen wel nog de FA Cup winnen, maar daarin zullen ze in de finale wel voorbij Manchester City moeten zien te raken.

Het is dus weer een vrij ontgoochelend seizoen geweest voor United, waar er in de zomer veel lijkt te zullen veranderen. Dat is nodig en met Sir Jim Ratcliffe en INEOS kwam er ook een nieuwe sportieve baas om die vernieuwing vorm te geven. Een aantal grote namen zullen Old Trafford verlaten.

LEES OOK: 'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

Varane verlaat Man Utd

Zo zal United vrijwel zeker al afscheid nemen van de gehuurde Sofyan Amrabat en van Anthony Martial, wiens aflopende contract niet verlengd zal worden. En aan dat lijstje mag nu ook de naam van Raphaël Varane toegevoegd worden. De Franse verdediger kondigde zelf aan dat hij zijn contract niet zal verlengen.

United plukte de 31-jarige Varane in de zomer van 2021 voor 40 miljoen euro weg bij Real Madrid, waar hij jarenlang één van de beste verdedigers ter wereld geweest was. Maar bij United kon hij dat niveau nooit meer evenaren, ook omdat hij afgeremd werd door blessures.

Varane haalde nooit zijn beste niveau

Na 93 wedstrijden in drie seizoenen zit zijn avontuur bij United er nu op. "Het is geweldig geweest om voor deze speciale club te spelen", laat Varane wel weten. "De eerste keer op Old Trafford als speler van Man Utd was geweldig. Ik ben toen verliefd geworden op de club en de fans."

"Ondanks dat we een moeilijk seizoen kenden, ben ik optimistisch voor de toekomst", gaat hij nog verder. "De nieuwe eigenaars komen met een duidelijk plan en een geweldige strategie. Ik zie jullie op Old Trafford voor de laatste wedstrijd van het seizoen om afscheid te nemen. Het zal emotioneel worden."

Een aderlating voor Man Utd?

Meest recent

Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

2
2
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

27
27
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

76
76
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

14
14
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

394
394
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

66
66
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

115
115
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

472
472
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

248
248
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

167
167
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

94
94
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

32
32
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

333
333
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

259
259
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

150
150
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

181
181
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

38
38
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

549
549
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

69
69
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

153
153
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69

Meer sportnieuws