'Xavi onverbiddelijk: grote naam moet opkrassen bij Barça'

door stemmen
'Xavi onverbiddelijk: grote naam moet opkrassen bij Barça'

FC Barcelona legde maandagavond opnieuw beslag op de tweede plaats in de Primera Division en wil die in de resterende drie duels ook vasthouden. Ondertussen werken de Catalanen ook al richting komend seizoen toe. Eén grote naam zou van coach Xavi Hernandez alvast niet hoeven terugkeren.

Barça heeft een behoorlijk tegenvallend seizoen achter de rug. Het slaagde er eindelijk nog eens in om te overwinteren in de Champions League, maar werd vervolgens op behoorlijk dramatische wijze door Paris Saint-Germain gewipt. In eigen land moest men dan weer de duimen leggen voor Real Madrid.

De grote rivaal uit de hoofdstad klopte Barcelona eerst in de strijd op de Supercopa. Vervolgens kroonde Real zich op overtuigende wijze tot landskampioen, met een ruime voorsprong op de titelverdediger uit Catalonië. Komend seizoen wil men die kloof met de Koninklijke weer gaan afbouwen.

LEES OOK: 'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Zomerse leegloop op komst

Maar daar zal wel versterking voor nodig zijn en dat is geen evidentie. Zoals geweten kampt Barcelona immers met een immense schuldenberg en staat het onder nauw toezicht op het naleven van de Financial Fair Play-regels. Bijgevolg zal de club dus eerst zelf eerst geld moeten verdienen aan de verkoop van spelers.

Daarnaast wordt het ook zaak om de salarisuitgaven af te bouwen. Dat kan deels door bepaalde spelers te verhuren, waarbij de andere club het merendeel van het loon overneemt. Of door de samenwerking met bepaalde spelers gewoonweg stop te zetten. Iets wat voor Joao Félix het geval dreigt te worden.

Zijspoor na knappe start

De Portugees werd dit seizoen op huurbasis overgenomen van Atlético Madrid, dat destijds ruim 125 miljoen euro voor hem neertelde. Zijn start in Catalonië was ook uiterst veelbelovend. Maar vervolgens had Félix het lastig om te bevestigen en belandde hij geleidelijk aan op een zijspoor. De kans is dan ook klein dat Barça hem langer zal houden. Volgens AS heeft Xavi de beslissing zelfs al genomen. Zo zou hij intern hebben aangegeven dat hij Félix er volgend seizoen niet meer bij wil.

Barça had een andere trainer moeten aanstellen voor volgend seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

14
14
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

21
21
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

56
56
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

45
45
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

136
136
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

164
164
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

125
125
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

461
461
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

673
673
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

397
397
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

203
203
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

409
409
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws