TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

426
TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

Jupiler Pro League

Zeno Debast is op weg naar de uitgang bij RSC Anderlecht. En het begint er steeds meer op te lijken dat Sporting CP zijn bestemming wordt. De Portugese kampioen zou al in grote lijnen rond zijn over de persoonlijke voorwaarden. Nu komt Record met het nieuws dat Sporting er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

AA Gent is volop bezig met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo hebben de Buffalo's hun zinnen gezet op de IJslandse spits Andri Gudjohnsen. En ook het volgende target lijkt bekend. Bij Expressen weten ze dat Gent zich in de strijd mengt om Malick Junior Yalcouyé, een middenvelder van IFK Göteborg. Er heerst wel concurrentie van onder meer Ajax en PSV voor de 18-jarige Ivoriaan.

Hoewel Mark van Bommel zijn afscheid officieel nog moet aankondigen, is Antwerp FC al volop op zoek naar een nieuwe trainer. En daarbij zou de Great Old opnieuw een Nederlander in het vizier hebben. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is Alex Pastoor namelijk in beeld bij de Great Old. De 57-jarige vertrekt na dit seizoen bij Almere City. Hij zou alvast de steun genieten van sportieve baas Marc Overmars.

Kévin Denkey pakte maandagavond de 'Ebbenhouten Schoen' en is goed op weg om zich tot topschutter te kronen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij komende zomer vertrekt bij Cercle Brugge. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt La Gazzetta dello Sport dat Denkey nu ook in beeld is bij SSC Napoli. Dat moet allicht op zoek naar een opvolger voor Victor Osimhen, maar bij gebrek aan Europees voetbal zijn de financiële middelen beperkt en dus wordt naar 'goedkopere' alternatieven gespeurd.

Het Zweedse Expressen meldt dat Edmund Baidoo de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt sinds enkele maanden flink indruk bij tweedeklasser Sogndal IL (5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen). Bovengenoemd medium meldt nu dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht in deze Belgische titanenstrijd.

Buitenland

Kevin De Bruyne kan Manchester City mogelijk inruilen voor een mooie uitdaging. Zo meldt HITC dat De Bruyne het grote doelwit is van San Diego FC. Dit is een gloednieuwe club die vanaf 2025 haar intrede maakt in de Noord-Amerikaanse MLS. Daarvoor zou men willen uitpakken met een grote naam en het vizier is daarbij gericht op De Bruyne. Die zou er een riant salaris kunnen gaan verdienen en een tijdje met zijn gezin naar het zonovergoten California verkassen. Desondanks is niet duidelijk of de Rode Duivel openstaat voor zo'n move.

Om zelf versterking te kunnen halen, zal FC Barcelona verschillende spelers moeten verkopen/verhuren. En volgens Cadena Ser hoort ook Vitor Roque bij de spelers die na het seizoen mogelijk verkassen. Opvallend, want de Braziliaanse spits draagt nog maar sinds januari het truitje van de Catalaanse topclub. Tot dusver kon hij echter niet overtuigen en dus wordt Roque wellicht verhuurd zodat er bespaard kan worden op zijn salaris.

Debast zou beter nog een jaartje bij Anderlecht blijven ...

Meest recent

KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

5
5
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

2
2
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

11
11
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

20
20
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

38
38
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

49
49
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

44
44
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

57
57
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

249
249
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

303
303
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

96
96
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

110
110
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

77
77
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

376
376
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

162
162
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

159
159
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

162
162
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

64
64
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

131
131
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

42
42
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150

Meer sportnieuws