TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

426 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

Jupiler Pro League

Zeno Debast is op weg naar de uitgang bij RSC Anderlecht. En het begint er steeds meer op te lijken dat Sporting CP zijn bestemming wordt. De Portugese kampioen zou al in grote lijnen rond zijn over de persoonlijke voorwaarden. Nu komt Record met het nieuws dat Sporting er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

AA Gent is volop bezig met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo hebben de Buffalo's hun zinnen gezet op de IJslandse spits Andri Gudjohnsen. En ook het volgende target lijkt bekend. Bij Expressen weten ze dat Gent zich in de strijd mengt om Malick Junior Yalcouyé, een middenvelder van IFK Göteborg. Er heerst wel concurrentie van onder meer Ajax en PSV voor de 18-jarige Ivoriaan.

Hoewel Mark van Bommel zijn afscheid officieel nog moet aankondigen, is Antwerp FC al volop op zoek naar een nieuwe trainer. En daarbij zou de Great Old opnieuw een Nederlander in het vizier hebben. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is Alex Pastoor namelijk in beeld bij de Great Old. De 57-jarige vertrekt na dit seizoen bij Almere City. Hij zou alvast de steun genieten van sportieve baas Marc Overmars.

Kévin Denkey pakte maandagavond de 'Ebbenhouten Schoen' en is goed op weg om zich tot topschutter te kronen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij komende zomer vertrekt bij Cercle Brugge. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt La Gazzetta dello Sport dat Denkey nu ook in beeld is bij SSC Napoli. Dat moet allicht op zoek naar een opvolger voor Victor Osimhen, maar bij gebrek aan Europees voetbal zijn de financiële middelen beperkt en dus wordt naar 'goedkopere' alternatieven gespeurd.

Het Zweedse Expressen meldt dat Edmund Baidoo de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt sinds enkele maanden flink indruk bij tweedeklasser Sogndal IL (5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen). Bovengenoemd medium meldt nu dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht in deze Belgische titanenstrijd.

Buitenland

Kevin De Bruyne kan Manchester City mogelijk inruilen voor een mooie uitdaging. Zo meldt HITC dat De Bruyne het grote doelwit is van San Diego FC. Dit is een gloednieuwe club die vanaf 2025 haar intrede maakt in de Noord-Amerikaanse MLS. Daarvoor zou men willen uitpakken met een grote naam en het vizier is daarbij gericht op De Bruyne. Die zou er een riant salaris kunnen gaan verdienen en een tijdje met zijn gezin naar het zonovergoten California verkassen. Desondanks is niet duidelijk of de Rode Duivel openstaat voor zo'n move.

Om zelf versterking te kunnen halen, zal FC Barcelona verschillende spelers moeten verkopen/verhuren. En volgens Cadena Ser hoort ook Vitor Roque bij de spelers die na het seizoen mogelijk verkassen. Opvallend, want de Braziliaanse spits draagt nog maar sinds januari het truitje van de Catalaanse topclub. Tot dusver kon hij echter niet overtuigen en dus wordt Roque wellicht verhuurd zodat er bespaard kan worden op zijn salaris.

Debast zou beter nog een jaartje bij Anderlecht blijven ...

Meest recent

'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

0
0
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

91
91
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

13
13
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

69
69
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

47
47
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

189
189
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

96
96
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

45
45
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

476
476
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

202
202
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

100
100
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

118
118
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

167
167
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

483
483
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

137
137
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

148
148
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

190
190
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

240
240
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

254
254
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

200
200
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

447
447
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

87
87
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

555
555

Meer sportnieuws