TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

door
TRANSFERUURTJE: 'Belgische titanenstrijd, spectaculair KDB-bod'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Jupiler Pro League

Zeno Debast is op weg naar de uitgang bij RSC Anderlecht. En het begint er steeds meer op te lijken dat Sporting CP zijn bestemming wordt. De Portugese kampioen zou al in grote lijnen rond zijn over de persoonlijke voorwaarden. Nu komt Record met het nieuws dat Sporting er ook met Anderlecht bijna uit is. De clubs zouden bijna rond zijn over een transfersom van 16 miljoen euro, die met bonussen nog verder kan oplopen.

AA Gent is volop bezig met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo hebben de Buffalo's hun zinnen gezet op de IJslandse spits Andri Gudjohnsen. En ook het volgende target lijkt bekend. Bij Expressen weten ze dat Gent zich in de strijd mengt om Malick Junior Yalcouyé, een middenvelder van IFK Göteborg. Er heerst wel concurrentie van onder meer Ajax en PSV voor de 18-jarige Ivoriaan.

Hoewel Mark van Bommel zijn afscheid officieel nog moet aankondigen, is Antwerp FC al volop op zoek naar een nieuwe trainer. En daarbij zou de Great Old opnieuw een Nederlander in het vizier hebben. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is Alex Pastoor namelijk in beeld bij de Great Old. De 57-jarige vertrekt na dit seizoen bij Almere City. Hij zou alvast de steun genieten van sportieve baas Marc Overmars.

Kévin Denkey pakte maandagavond de 'Ebbenhouten Schoen' en is goed op weg om zich tot topschutter te kronen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij komende zomer vertrekt bij Cercle Brugge. Aan interesse alvast geen gebrek. Zo meldt La Gazzetta dello Sport dat Denkey nu ook in beeld is bij SSC Napoli. Dat moet allicht op zoek naar een opvolger voor Victor Osimhen, maar bij gebrek aan Europees voetbal zijn de financiële middelen beperkt en dus wordt naar 'goedkopere' alternatieven gespeurd.

Het Zweedse Expressen meldt dat Edmund Baidoo de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt sinds enkele maanden flink indruk bij tweedeklasser Sogndal IL (5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen). Bovengenoemd medium meldt nu dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht in deze Belgische titanenstrijd.

Buitenland

Kevin De Bruyne kan Manchester City mogelijk inruilen voor een mooie uitdaging. Zo meldt HITC dat De Bruyne het grote doelwit is van San Diego FC. Dit is een gloednieuwe club die vanaf 2025 haar intrede maakt in de Noord-Amerikaanse MLS. Daarvoor zou men willen uitpakken met een grote naam en het vizier is daarbij gericht op De Bruyne. Die zou er een riant salaris kunnen gaan verdienen en een tijdje met zijn gezin naar het zonovergoten California verkassen. Desondanks is niet duidelijk of de Rode Duivel openstaat voor zo'n move.

Om zelf versterking te kunnen halen, zal FC Barcelona verschillende spelers moeten verkopen/verhuren. En volgens Cadena Ser hoort ook Vitor Roque bij de spelers die na het seizoen mogelijk verkassen. Opvallend, want de Braziliaanse spits draagt nog maar sinds januari het truitje van de Catalaanse topclub. Tot dusver kon hij echter niet overtuigen en dus wordt Roque wellicht verhuurd zodat er bespaard kan worden op zijn salaris.

Debast zou beter nog een jaartje bij Anderlecht blijven ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

145
145
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

116
116
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

56
56
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

87
87
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

183
183
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

658
658
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

433
433
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

165
165
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

875
875
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

140
140
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

140
140
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws