Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

2515
Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

Club Brugge is er maandag niet in geslaagd om de leidersplaats in de Champions' Play-Offs te heroveren. Blauw-Zwart bleef immers steken op een 2-2-gelijkspel tegen Union SG. Bijgevolg trekt het komende zondag onder zware druk naar Anderlecht.

Na de zevende speeldag van de Play-Offs kon Club zowaar beslag leggen op de koppositie. Een straffe prestatie voor een ploeg die de nacompetitie slechts op de vierde plaats aanvatte. Maar lang hebben de Bruggelingen niet van die leidersplaats kunnen genieten.

Anderlecht wist zaterdag al over Blauw-Zwart te springen dankzij een thuiszege tegen KRC Genk. En dus moest Club maandag zelf winnen van Union SG om weer over de recordkampioen te gaan. Dat lukte evenwel niet. Na een spectaculaire tweede helft eindigde de topper op een 2-2-gelijkspel.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Druk in Brugse kamp

Bijgevolg tellen Paars-Wit en Blauw-Zwart nu elk 46 punten. Maar door de betere eindnotering in de reguliere competitie, zijn de Brusselaars bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel. En dus ligt de druk vooral in het Brugse kamp voor de clash van zondag in het Lotto Park.

Volgens Casper Nielsen is dat echter een goede zaak. "Misschien is het beter dat we móéten winnen,", klonk het ietwat verrassend bij Het Laatste Nieuws. "Dat we gewoon onze match kunnen spelen. Ik denk niet dat dit veel verandert. We moeten er gaan winnen en tonen dat we deze titel verdienen."

Zonder Thiago

Bij een nederlaag op Anderlecht, zal Club sowieso geen kampioen worden. En zelfs bij een gelijkspel zal het erg lastig worden. Blauw-Zwart zal dus vol voor de zege gaan. Maar daarvoor zal het allicht niet kunnen rekenen op Igor Thiago. De spits viel maandag immers geblesseerd uit en kon zijn tranen niet inhouden. "Het was niet leuk om te zien. Fingers crossed. We hopen dat alles goed gaat met hem", aldus Nielsen over zijn onfortuinlijke ploegmaat.

Club Brugge zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

61
61
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

59
59
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

160
160
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

142
142
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

310
310
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

288
288
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

224
224
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

188
188
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

316
316
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws