Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

door
Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

Club Brugge is er maandag niet in geslaagd om de leidersplaats in de Champions' Play-Offs te heroveren. Blauw-Zwart bleef immers steken op een 2-2-gelijkspel tegen Union SG. Bijgevolg trekt het komende zondag onder zware druk naar Anderlecht.

Na de zevende speeldag van de Play-Offs kon Club zowaar beslag leggen op de koppositie. Een straffe prestatie voor een ploeg die de nacompetitie slechts op de vierde plaats aanvatte. Maar lang hebben de Bruggelingen niet van die leidersplaats kunnen genieten.

Anderlecht wist zaterdag al over Blauw-Zwart te springen dankzij een thuiszege tegen KRC Genk. En dus moest Club maandag zelf winnen van Union SG om weer over de recordkampioen te gaan. Dat lukte evenwel niet. Na een spectaculaire tweede helft eindigde de topper op een 2-2-gelijkspel.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

Druk in Brugse kamp

Bijgevolg tellen Paars-Wit en Blauw-Zwart nu elk 46 punten. Maar door de betere eindnotering in de reguliere competitie, zijn de Brusselaars bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel. En dus ligt de druk vooral in het Brugse kamp voor de clash van zondag in het Lotto Park.

Volgens Casper Nielsen is dat echter een goede zaak. "Misschien is het beter dat we móéten winnen,", klonk het ietwat verrassend bij Het Laatste Nieuws. "Dat we gewoon onze match kunnen spelen. Ik denk niet dat dit veel verandert. We moeten er gaan winnen en tonen dat we deze titel verdienen."

Zonder Thiago

Bij een nederlaag op Anderlecht, zal Club sowieso geen kampioen worden. En zelfs bij een gelijkspel zal het erg lastig worden. Blauw-Zwart zal dus vol voor de zege gaan. Maar daarvoor zal het allicht niet kunnen rekenen op Igor Thiago. De spits viel maandag immers geblesseerd uit en kon zijn tranen niet inhouden. "Het was niet leuk om te zien. Fingers crossed. We hopen dat alles goed gaat met hem", aldus Nielsen over zijn onfortuinlijke ploegmaat.

Club Brugge zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

55
55
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

79
79
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

7
7
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

98
98
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

27
27
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

143
143
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

157
157
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

193
193
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

69
69
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

266
266
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

158
158
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

298
298
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

255
255
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

222
222
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

336
336
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

279
279
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

79
79
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

364
364
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

304
304
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

212
212
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

270
270
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

152
152
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

544
544
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

164
164

Meer sportnieuws