Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

2515 stemmen
Nielsen doet opvallende uitspraak over titelclash op Anderlecht

Club Brugge is er maandag niet in geslaagd om de leidersplaats in de Champions' Play-Offs te heroveren. Blauw-Zwart bleef immers steken op een 2-2-gelijkspel tegen Union SG. Bijgevolg trekt het komende zondag onder zware druk naar Anderlecht.

Na de zevende speeldag van de Play-Offs kon Club zowaar beslag leggen op de koppositie. Een straffe prestatie voor een ploeg die de nacompetitie slechts op de vierde plaats aanvatte. Maar lang hebben de Bruggelingen niet van die leidersplaats kunnen genieten.

Anderlecht wist zaterdag al over Blauw-Zwart te springen dankzij een thuiszege tegen KRC Genk. En dus moest Club maandag zelf winnen van Union SG om weer over de recordkampioen te gaan. Dat lukte evenwel niet. Na een spectaculaire tweede helft eindigde de topper op een 2-2-gelijkspel.

LEES OOK: Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Druk in Brugse kamp

Bijgevolg tellen Paars-Wit en Blauw-Zwart nu elk 46 punten. Maar door de betere eindnotering in de reguliere competitie, zijn de Brusselaars bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel. En dus ligt de druk vooral in het Brugse kamp voor de clash van zondag in het Lotto Park.

Volgens Casper Nielsen is dat echter een goede zaak. "Misschien is het beter dat we móéten winnen,", klonk het ietwat verrassend bij Het Laatste Nieuws. "Dat we gewoon onze match kunnen spelen. Ik denk niet dat dit veel verandert. We moeten er gaan winnen en tonen dat we deze titel verdienen."

Zonder Thiago

Bij een nederlaag op Anderlecht, zal Club sowieso geen kampioen worden. En zelfs bij een gelijkspel zal het erg lastig worden. Blauw-Zwart zal dus vol voor de zege gaan. Maar daarvoor zal het allicht niet kunnen rekenen op Igor Thiago. De spits viel maandag immers geblesseerd uit en kon zijn tranen niet inhouden. "Het was niet leuk om te zien. Fingers crossed. We hopen dat alles goed gaat met hem", aldus Nielsen over zijn onfortuinlijke ploegmaat.

Club Brugge zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

152
152
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

116
116
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

129
129
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

34
34
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

52
52
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

201
201
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

47
47
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

202
202
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

84
84
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

375
375
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

355
355
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

155
155
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

203
203
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

388
388
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

199
199
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

116
116
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

424
424
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

419
419
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

661
661
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

782
782
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

297
297
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

472
472
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

260
260
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

310
310

Meer sportnieuws