Straffe titelvoorspelling: "Anderlecht gaat het níét halen"

1742 stemmen
Straffe titelvoorspelling:

Aanstaande zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. RSC Anderlecht krijgt dan mogelijk de kans om op eigen veld kampioen te spelen tegen Club Brugge. Maar dan moeten wel aan verschillende voorwaarden voldaan worden.

Zo ndagmiddag al zal bepaald worden of er een mogelijke titelmatch zal komen in het Lotto Park. Dan gaat Union SG immers op bezoek bij Cercle Brugge. En indien de bekerwinnaar de volle buit pakt tegen de revelatie uit de Champions' Play-Offs, zal de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag vallen.

Laten de Unionisten toch steken vallen, moet Anderlecht het uiteraard nog zelf zien af te maken. Om mathematisch zeker te zijn van de titel is enkel een overwinning tegen Club voldoende. In elk ander scenario zal de titelstrijd, net als vorig seizoen, pas op de allerlaatste speeldag beslist worden.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Matig voetbal Anderlecht

Het kan dus wel eens een historische week worden voor de recordkampioen, die al sinds 2017 op zijn 35ste landstitel jaagt. Maar evenzeer kan het uitmonden in een grote deceptie. Indien Union én Club zondag winnen, zou Anderlecht zowaar pas als nummer drie de slotspeeldag induiken.

Analist Gunther Schepens vreest zelfs voor de paars-witte kansen. "Voor mij is Anderlecht geen titelfavoriet met het voetbal dat ze brengen", opperde de sportief adviseur van AA Gent maandagavond bij Extra Time. "Oké ze pakken veel punten. Maar ik zie ze het niet halen, neen."

Druk bij Club

Wat wel een feit is, is dat de druk op Club Brugge een pak groter is. Bij een gelijkspel is Anderlecht weliswaar nog geen kampioen, het kan dan wel de slotspeeldag vanuit pole-positie aanvatten. Voor Blauw-Zwart lijkt enkel een overwinning voldoende. "Een zege tegen Union had voor Club wel een heel andere uitgangspunt betekend zondag op Anderlecht. Dan had een punt volstaan, nu moeten ze winnen om hun lot in eigen handen te houden. Het wordt een klassieker om naar uit te kijken", analyseert Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Anderlecht wordt kampioen ...

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

23
23
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

24
24
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

76
76
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

253
253
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

270
270
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

164
164
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

53
53
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

467
467
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

117
117
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

161
161
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

174
174
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

886
886
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

94
94
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

360
360
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

264
264

Meer sportnieuws