Met groeten van Youri: Aston Villa op weg naar Champions League

120
Met groeten van Youri: Aston Villa op weg naar Champions League

Deze week valt het doek over de titelstrijd in de Premier League. Maar er wordt ook nog stevig gebikkeld om de Europese tickets. En wat dat betreft pakte Aston Villa maandagavond een gouden punt na een fraaie comeback tegen Liverpool FC.

De club uit Birmingham is bezig aan een uitstekend seizoen. Zo leidde coach Unaï Emery zijn ploeg naar de halve finales van de Conference League. Maar vooral de prestaties in eigen land mogen gezien worden. Zo is Villa goed op weg om vierde te worden en zich dus te plaatsen voor de Champions League.

Die vierde plaats is echter nog niet helemaal binnen. Tottenham Hotspur, dat dinsdag een inhaalwedstrijd afwerkt tegen Manchester City, stond voor de match van maandagavond op slechts drie punten achterstand. Villa moest dus minstens een punt pakken om de slotspeeldag met een kleine bonus aan te vatten.

LEES OOK: Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Gelijkmaker Tielemans

De partij begon echter dramatisch voor de thuisploeg. Zo ging doelman Martinez na enkele minuten gruwelijk in de fout, waarna Liverpool op voorsprong kwam. Het antwoord van Villa mocht echter gezien worden. Tielemans, die zijn rentree in de basis maakte na blessureleed, trapte de gelijkmaker netjes binnen.

Toch leek het opnieuw fout te lopen voor de club uit Birmingham. Gakpo maakt er nog voor rust 1-2 van en vlak na de pauze wist Quansah de voorsprong te verdubbelen. Een dure nederlaag leek dus in de maak. Tot Duran zich in de slotminuten tot de held van Villa Park kroonde. Met twee goals zorgde hij alsnog voor een gelijkspel.

Champions League dichtbij

Dankzij deze straffe comeback komt de Champions League-kwalificatie wel erg dichtbij. Zelfs als Tottenham dinsdag stunt tegen City, zal Villa de slotspeeldag aanvatten als vierde met een voorsprong van twee punten. Een zege tegen Crystal Palace is dus altijd voldoende. En indien Tottenham zoals verwacht de duimen moet leggen tegen de titelverdediger, kan de champagne dinsdagavond ontkurkt worden bij Tielemans en co.

Tielemans is een zekerheid in de Belgische EK-selectie ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

2
2
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

57
57
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

14
14
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

32
32
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

107
107
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

258
258
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

531
531
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

69
69
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

132
132
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

175
175
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

611
611
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

568
568
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

98
98

Meer sportnieuws