Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

door
Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

Met nog twee speeldagen te gaan, heeft Club Brugge zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs weer moeten afstaan. Blauw-Zwart bleef maandagavond immers op een 2-2-gelijkspel steken tegen Union SG. Nochtans gooide interim-coach Nicky Hayen nog al zijn troeven in de strijd.

Door de vele belangen die er op het spel stonden, viel de eerste helft van de kraker op Jan Breyde behoorlijk tegen. Union beperkte zich vooral tot het gesloten houden van de linies, terwijl Club zijn dominantie in balbezit veel te weinig kon omzetten in doelgevaar. Maar in de tweede periode werd wél met open vizier gestreden.

Het was Union dat een eerste tik kon uitdelen via een heerlijke plaatsbal van Henok Teklab. Vervolgens deed Andreas Skov Olsen de match met twee goals kantelen. Union kwam echter toch weer langszij via Koki Machida. En in de slotfase volgden enorme kansen aan beide zijden, de 2-2 bleef echter op het bord staan.

LEES OOK: Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

Ingreep aan de rust

Het contrast tussen beide helften kon dus niet groter zijn. En daar zat Hayen voor iets tussen. De Brugse interim-trainer besloot aan de rust al flink in te grijpen. Zo hield hij Kyriani Sabbe en Michal Skoras aan de kant voor Skov Olsen en Hugo Vetlesen. En die dubbele wissel pakte uiteindelijk goed uit.

Hans Vanaken werd achteraf dan ook gepolst naar deze ingreep van zijn trainer. "Ik dacht dat Kyriani wat last had terwijl de coach Skoras om tactische redenen wou wisselen", klonk het op de clubwebstek. "Het zijn slopende weken maar we hebben een ruime kern. Vandaag valt Andreas aan de rust in en hij scoort meteen twee doelpunten, met wat meeval lukte hij ook nog de winning goal."

Keuze voor creativiteit

Analist Marc Degryse kon de wissels van Hayen best wel smaken. Zeker omdat ze uiteindelijk ook rendeerden. "Voor de tweede helft wil ik de goede vervangingen van Hayen benadrukken. Hij wachtte niet nog eens vijftien minuten af, maar bracht al bij de rust Skov Olsen en Vetlesen, met Odoi die verhuisde naar de rechtsachter. Hayen ging vol voor creativiteit richting de supporters", klonk het in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

Hayen moet permanent benoemd worden als T1 ...

Meest recent

'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

82
82
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

230
230
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

127
127
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

61
61
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

61
61
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

61
61
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

196
196
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

91
91
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

143
143
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

59
59
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

248
248
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

227
227
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

251
251
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

370
370
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

305
305
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

143
143
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

174
174
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

197
197
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

431
431
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

249
249
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

162
162
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

166
166
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

122
122
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

220
220

Meer sportnieuws