Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

door
Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

Met nog twee speeldagen te gaan, heeft Club Brugge zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs weer moeten afstaan. Blauw-Zwart bleef maandagavond immers op een 2-2-gelijkspel steken tegen Union SG. Nochtans gooide interim-coach Nicky Hayen nog al zijn troeven in de strijd.

Door de vele belangen die er op het spel stonden, viel de eerste helft van de kraker op Jan Breyde behoorlijk tegen. Union beperkte zich vooral tot het gesloten houden van de linies, terwijl Club zijn dominantie in balbezit veel te weinig kon omzetten in doelgevaar. Maar in de tweede periode werd wél met open vizier gestreden.

Het was Union dat een eerste tik kon uitdelen via een heerlijke plaatsbal van Henok Teklab. Vervolgens deed Andreas Skov Olsen de match met twee goals kantelen. Union kwam echter toch weer langszij via Koki Machida. En in de slotfase volgden enorme kansen aan beide zijden, de 2-2 bleef echter op het bord staan.

LEES OOK: Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

Ingreep aan de rust

Het contrast tussen beide helften kon dus niet groter zijn. En daar zat Hayen voor iets tussen. De Brugse interim-trainer besloot aan de rust al flink in te grijpen. Zo hield hij Kyriani Sabbe en Michal Skoras aan de kant voor Skov Olsen en Hugo Vetlesen. En die dubbele wissel pakte uiteindelijk goed uit.

Hans Vanaken werd achteraf dan ook gepolst naar deze ingreep van zijn trainer. "Ik dacht dat Kyriani wat last had terwijl de coach Skoras om tactische redenen wou wisselen", klonk het op de clubwebstek. "Het zijn slopende weken maar we hebben een ruime kern. Vandaag valt Andreas aan de rust in en hij scoort meteen twee doelpunten, met wat meeval lukte hij ook nog de winning goal."

Keuze voor creativiteit

Analist Marc Degryse kon de wissels van Hayen best wel smaken. Zeker omdat ze uiteindelijk ook rendeerden. "Voor de tweede helft wil ik de goede vervangingen van Hayen benadrukken. Hij wachtte niet nog eens vijftien minuten af, maar bracht al bij de rust Skov Olsen en Vetlesen, met Odoi die verhuisde naar de rechtsachter. Hayen ging vol voor creativiteit richting de supporters", klonk het in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

Hayen moet permanent benoemd worden als T1 ...

Meest recent

Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

12
12
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

19
19
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

23
23
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

107
107
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

27
27
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

49
49
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

208
208
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

39
39
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

71
71
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

49
49
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

162
162
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

204
204
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

131
131
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

137
137
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

58
58
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

40
40
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

118
118
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

188
188
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

155
155
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

159
159
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

51
51
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

318
318
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

108
108
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

127
127

Meer sportnieuws