Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

door
Vanaken spreekt zich uit over opvallende ingreep Hayen

Met nog twee speeldagen te gaan, heeft Club Brugge zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs weer moeten afstaan. Blauw-Zwart bleef maandagavond immers op een 2-2-gelijkspel steken tegen Union SG. Nochtans gooide interim-coach Nicky Hayen nog al zijn troeven in de strijd.

Door de vele belangen die er op het spel stonden, viel de eerste helft van de kraker op Jan Breyde behoorlijk tegen. Union beperkte zich vooral tot het gesloten houden van de linies, terwijl Club zijn dominantie in balbezit veel te weinig kon omzetten in doelgevaar. Maar in de tweede periode werd wél met open vizier gestreden.

Het was Union dat een eerste tik kon uitdelen via een heerlijke plaatsbal van Henok Teklab. Vervolgens deed Andreas Skov Olsen de match met twee goals kantelen. Union kwam echter toch weer langszij via Koki Machida. En in de slotfase volgden enorme kansen aan beide zijden, de 2-2 bleef echter op het bord staan.

LEES OOK: Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Ingreep aan de rust

Het contrast tussen beide helften kon dus niet groter zijn. En daar zat Hayen voor iets tussen. De Brugse interim-trainer besloot aan de rust al flink in te grijpen. Zo hield hij Kyriani Sabbe en Michal Skoras aan de kant voor Skov Olsen en Hugo Vetlesen. En die dubbele wissel pakte uiteindelijk goed uit.

Hans Vanaken werd achteraf dan ook gepolst naar deze ingreep van zijn trainer. "Ik dacht dat Kyriani wat last had terwijl de coach Skoras om tactische redenen wou wisselen", klonk het op de clubwebstek. "Het zijn slopende weken maar we hebben een ruime kern. Vandaag valt Andreas aan de rust in en hij scoort meteen twee doelpunten, met wat meeval lukte hij ook nog de winning goal."

Keuze voor creativiteit

Analist Marc Degryse kon de wissels van Hayen best wel smaken. Zeker omdat ze uiteindelijk ook rendeerden. "Voor de tweede helft wil ik de goede vervangingen van Hayen benadrukken. Hij wachtte niet nog eens vijftien minuten af, maar bracht al bij de rust Skov Olsen en Vetlesen, met Odoi die verhuisde naar de rechtsachter. Hayen ging vol voor creativiteit richting de supporters", klonk het in zijn column voor Het Laatste Nieuws.

Hayen moet permanent benoemd worden als T1 ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

37
37
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

22
22
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

95
95
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

32
32
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

32
32
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

14
14
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

75
75
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

53
53
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

73
73
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

342
342
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

25
25
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

61
61
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

186
186
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

30
30
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

59
59
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

241
241
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

51
51
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

235
235
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

148
148
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

388
388
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

158
158
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

213
213
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

255
255
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

352
352

Meer sportnieuws