'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

1277
'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

De ontknoping van de Jupiler Pro League draait op volle toeren. Zo wordt nog volop gestreden voor de landstitel, de Europese plekjes en het laatste ticket voor het behoud/promotie. Maar ondertussen wordt ook de komende transferperiode al volop voorbereid.

Zoals de meeste andere kleinere competities in Europa, geldt ook de JPL als een ideale springplank richting de topcompetities. Elk jaar zien de Belgische clubs verschillende smaakmakers naar het buitenland trekken. Iets wat komende zomer naar alle waarschijnlijkheid opnieuw het geval zal zijn.

Financieel gezien is dat natuurlijk een zegen voor de clubs, zeker gezien de steeds hoger wordende transfersommen. Maar de vertrekkers moeten wel telkens op gepaste wijze vervangen worden. Liefst met spelers die het potentieel hebben om op termijn ook een aardige duit op te brengen.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Ruwe diamant uit Zweden

Dus wordt momenteel al de markt in binnen- en buitenland afgespeurd naar ruwe diamanten. Maar daarbij komen ze onvermijdelijk ook in mekaars vaarwater terecht. Momenteel zou verschillende Belgische ploegen bijvoorbeeld hun zinnen hebben gezet op een interessante opportuniteit uit Zweden.

Zo beweert Expressen dat Edmund Baidoo wel eens de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana speelt sinds enkele maanden voor de Zweedse tweedeklasser Sogndal IL. Daar is hij als een wervelwind van start gegaan met onder meer 5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen.

Grof wild aan Belgische top

Gezien die straffe cijfers is de kans dan ook groot dat hij snel weer zal vertrekken bij Sogndal. Misschien wel richting België. Bovengenoemd medium meldt namelijk dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht. Overigens heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Malmö FF, Molde FK, Bødo/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Welke club heeft momenteel de sterkste aanvalslinie in de breedte?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

23
23
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

5
5
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

22
22
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

17
17
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

159
159
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

69
69
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

37
37
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

24
24
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

62
62
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

147
147
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

112
112
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

58
58
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

55
55
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

131
131
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

215
215
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

206
206

Meer sportnieuws