'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

door
'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

De ontknoping van de Jupiler Pro League draait op volle toeren. Zo wordt nog volop gestreden voor de landstitel, de Europese plekjes en het laatste ticket voor het behoud/promotie. Maar ondertussen wordt ook de komende transferperiode al volop voorbereid.

Zoals de meeste andere kleinere competities in Europa, geldt ook de JPL als een ideale springplank richting de topcompetities. Elk jaar zien de Belgische clubs verschillende smaakmakers naar het buitenland trekken. Iets wat komende zomer naar alle waarschijnlijkheid opnieuw het geval zal zijn.

Financieel gezien is dat natuurlijk een zegen voor de clubs, zeker gezien de steeds hoger wordende transfersommen. Maar de vertrekkers moeten wel telkens op gepaste wijze vervangen worden. Liefst met spelers die het potentieel hebben om op termijn ook een aardige duit op te brengen.

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Ruwe diamant uit Zweden

Dus wordt momenteel al de markt in binnen- en buitenland afgespeurd naar ruwe diamanten. Maar daarbij komen ze onvermijdelijk ook in mekaars vaarwater terecht. Momenteel zou verschillende Belgische ploegen bijvoorbeeld hun zinnen hebben gezet op een interessante opportuniteit uit Zweden.

Zo beweert Expressen dat Edmund Baidoo wel eens de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana speelt sinds enkele maanden voor de Zweedse tweedeklasser Sogndal IL. Daar is hij als een wervelwind van start gegaan met onder meer 5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen.

Grof wild aan Belgische top

Gezien die straffe cijfers is de kans dan ook groot dat hij snel weer zal vertrekken bij Sogndal. Misschien wel richting België. Bovengenoemd medium meldt namelijk dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht. Overigens heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Malmö FF, Molde FK, Bødo/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Welke club heeft momenteel de sterkste aanvalslinie in de breedte?

Meest recent

Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

199
199
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

45
45
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

68
68
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

99
99
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

69
69
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

152
152
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

246
246
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

39
39
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

110
110
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

448
448
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

16
16
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

373
373
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

302
302
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

84
84
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

66
66
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

124
124
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

135
135
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

70
70
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

114
114
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

393
393
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

97
97
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

90
90
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

202
202
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

375
375
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

134
134

Meer sportnieuws