'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

door
'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

De ontknoping van de Jupiler Pro League draait op volle toeren. Zo wordt nog volop gestreden voor de landstitel, de Europese plekjes en het laatste ticket voor het behoud/promotie. Maar ondertussen wordt ook de komende transferperiode al volop voorbereid.

Zoals de meeste andere kleinere competities in Europa, geldt ook de JPL als een ideale springplank richting de topcompetities. Elk jaar zien de Belgische clubs verschillende smaakmakers naar het buitenland trekken. Iets wat komende zomer naar alle waarschijnlijkheid opnieuw het geval zal zijn.

Financieel gezien is dat natuurlijk een zegen voor de clubs, zeker gezien de steeds hoger wordende transfersommen. Maar de vertrekkers moeten wel telkens op gepaste wijze vervangen worden. Liefst met spelers die het potentieel hebben om op termijn ook een aardige duit op te brengen.

LEES OOK: JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Ruwe diamant uit Zweden

Dus wordt momenteel al de markt in binnen- en buitenland afgespeurd naar ruwe diamanten. Maar daarbij komen ze onvermijdelijk ook in mekaars vaarwater terecht. Momenteel zou verschillende Belgische ploegen bijvoorbeeld hun zinnen hebben gezet op een interessante opportuniteit uit Zweden.

Zo beweert Expressen dat Edmund Baidoo wel eens de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana speelt sinds enkele maanden voor de Zweedse tweedeklasser Sogndal IL. Daar is hij als een wervelwind van start gegaan met onder meer 5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen.

Grof wild aan Belgische top

Gezien die straffe cijfers is de kans dan ook groot dat hij snel weer zal vertrekken bij Sogndal. Misschien wel richting België. Bovengenoemd medium meldt namelijk dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht. Overigens heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Malmö FF, Molde FK, Bødo/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Welke club heeft momenteel de sterkste aanvalslinie in de breedte?

Meest recent

Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

13
13
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

48
48
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

47
47
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

60
60
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

31
31
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

69
69
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

107
107
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

160
160
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

53
53
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

130
130
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

395
395
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

385
385
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

69
69
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

83
83
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

101
101
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

828
828
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

118
118
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

107
107
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

403
403
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1201
1201
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

376
376
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

178
178

Meer sportnieuws