'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

1277 stemmen
'Belgische titanenstrijd: vier topclubs vechten om aanvaller'

De ontknoping van de Jupiler Pro League draait op volle toeren. Zo wordt nog volop gestreden voor de landstitel, de Europese plekjes en het laatste ticket voor het behoud/promotie. Maar ondertussen wordt ook de komende transferperiode al volop voorbereid.

Zoals de meeste andere kleinere competities in Europa, geldt ook de JPL als een ideale springplank richting de topcompetities. Elk jaar zien de Belgische clubs verschillende smaakmakers naar het buitenland trekken. Iets wat komende zomer naar alle waarschijnlijkheid opnieuw het geval zal zijn.

Financieel gezien is dat natuurlijk een zegen voor de clubs, zeker gezien de steeds hoger wordende transfersommen. Maar de vertrekkers moeten wel telkens op gepaste wijze vervangen worden. Liefst met spelers die het potentieel hebben om op termijn ook een aardige duit op te brengen.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Ruwe diamant uit Zweden

Dus wordt momenteel al de markt in binnen- en buitenland afgespeurd naar ruwe diamanten. Maar daarbij komen ze onvermijdelijk ook in mekaars vaarwater terecht. Momenteel zou verschillende Belgische ploegen bijvoorbeeld hun zinnen hebben gezet op een interessante opportuniteit uit Zweden.

Zo beweert Expressen dat Edmund Baidoo wel eens de overstap naar de JPL kan maken. Deze 18-jarige flankaanvaller uit Ghana speelt sinds enkele maanden voor de Zweedse tweedeklasser Sogndal IL. Daar is hij als een wervelwind van start gegaan met onder meer 5 goals en 4 assists in zijn eerste 10 matchen.

Grof wild aan Belgische top

Gezien die straffe cijfers is de kans dan ook groot dat hij snel weer zal vertrekken bij Sogndal. Misschien wel richting België. Bovengenoemd medium meldt namelijk dat RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk én AA Gent een oogje hebben laten vallen op Baidoo. Er wordt dan ook snel een concreet bod verwacht. Overigens heerst er ook concurrentie uit het buitenland. Malmö FF, Molde FK, Bødo/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Welke club heeft momenteel de sterkste aanvalslinie in de breedte?

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

29
29
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

16
16
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

50
50
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

95
95
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

22
22
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

38
38
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

51
51
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

205
205
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

141
141
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

34
34
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

179
179
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

123
123
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

87
87
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

400
400
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

310
310
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

126
126
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

122
122
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

90
90
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

31
31
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

189
189
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

130
130
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws