Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

door
Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

Maandagavond staat opnieuw een cruciale wedstrijd binnen de titelstrijd op het programma. Met Club Brugge en Union SG nemen immers twee van de drie overgebleven kandidaten het tegen mekaar op. Scheidsrechter Jonathan Lardot fluit de partij in het Jan Breydel-stadion om 20u30 op gang.

Normaal gezien had ook deze clash traditiegetrouw op zondag plaatsgevonden. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Omdat zondag ook de loopwedstrijd 'Dwars door Brugge' plaatsvond, waren er onvoldoende manschappen beschikbaar. En dus vindt de kraker tussen Club en Union uitzonderlijk op maandag plaats.

Odoi blijft staan

Ondertussen wist Anderlecht wel de leidersplaats over te nemen en dus wordt het voor Blauw-Zwart zaak om met een gepaste reactie te komen. Daarvoor kiest interim-coach Hayen grotendeels voor dezelfde namen als vorige woensdag tegen Fiorentina. Achterin behoudt Ordoñez dus de voorkeur op Spileers.

Op het middenveld is Onyedika weer beschikbaar, hij neemt de plaats van Vetlesen in. Odoi mag dus blijven staan. Voor tot slot, krijgt diepste man Thiago de steun van Skoras en Jutgla. Met Nusa, Skov Olsen, Zinckernagel, Nielsen, ... houdt Hayen wel nog heel wat wisselmogelijkheden achter de hand.

Nederlaag fataal voor Union

De Unionisten tankten vorige week een flinke portie vertrouwen met de bekerwinst, maar staan wel onder behoorlijk grote druk. Een nederlaag op Jan Breydel betekent per definitie dat de titel gaan vliegen is voor de Brusselaars. Bij een zege doen ze dan weer volop mee.

Coach Blessin behoudt het vertrouwen in bijna volledig dezelfde basiself als in de bekerfinale tegen Antwerp. Enkel Lapoussin, die nochtans een aardige match speelde op de Heizel, verdwijnt naar de bank. In zijn plaats komt Teklab weer in de ploeg.

POLL: Wie wint?

Meest recent

KAA Gent glundert: ‘Entourage Fofana verklapt monstermove"

Malick Fofana droeg in het verleden het shirt van KAA Gent, maar de buitenspeler maakt dit seizoen ...

36
36
Storm bij Cercle? Jimmy De Wulf geconfronteerd met 'apart' probleem

Morgen omstreeks 18u weten we of de Kanaries of de Vereniging nog één 'do or die' ...

25
25
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang ...

17
17
John van den Brom woest: “Als oud vuil aan de kant!”

John van den Brom heeft in België een verleden als hoofdtrainer bij RSC Anderlecht en KRC Genk, ...

46
46
Lionel Messi achterna: Lamine Yamal verrast iedereen

Lamine Yamal is nog maar 17 jaar, maar de Spaanse buitenspeler is al één van de ...

21
21
Ulderink schenkt klare wijn over terugkeer Alderweireld

Net zoals Jan Vertonghen kampt ook Toby Alderweireld tegen het einde van zijn carrière met ...

47
47
Het is zover! Xabi Alonso kondigt groot transfernieuws aan

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar Xabi Alonso heeft officieel afscheid genomen van Bayer ...

66
66
Bekerfinale bezorgt Anderlecht enorme Vertonghen-klap

Jan Vertonghen kampt al heel het seizoen met blessureleed bij RSC Anderlecht. De voormalige Rode ...

202
202
Dat is ballen hebben: Engeland grijpt in bij transvrouwen

De voetbalwereld is ingedeeld in mannenvoetbal en vrouwenvoetbal, maar door de genderfluïditeit ...

87
87
Leegloop bij Standard gaat verder: volgende pion vertrekt

Standard strompelt door de play-offs en heeft na zeven matchen nog geen enkele keer gewonnen. Voor ...

94
94
AZ komt met groot nieuws over Maarten Martens

Vincent Kompany wist dit seizoen met Bayern München de titel te veroveren in de Bundesliga en ...

27
27
'Bertaccini bekroont topseizoen met knaltransfer'

STVV kan zich zaterdag definitief van het behoud in de Jupiler Pro League verzekeren als het wint ...

163
163
Hein voorspelt kampioen: "Zij hebben de beste ploeg, maar..."

Er staan nog maar drie speeldagen op het programma in de Challenger Pro League en dat betekent dat ...

387
387
'Dender gaat lopen met revelatie uit 1B'

FCV Dender was dit seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. ...

68
68
Vormer zet verrassende eerste stap in trainerscarrière

Vorige zomer zette Ruud Vormer op 36-jarige leeftijd een punt achter een rijkgevulde ...

347
347
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De ...

224
224
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd ...

117
117
KAA Gent slaat toe: contract tot 2027

KAA Gent heeft niet getwijfeld bij de contractsituatie van Abdoul Ayinde. Het 19-jarige talent is ...

76
76
‘Slapende reus' in België: “Zelfde potentieel als Liverpool”

Club Brugge is al een tijdje de alleenheerser in België, maar Union SG en KRC Genk kloppen op ...

276
276

Meer sportnieuws