Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

162 stemmen
Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

Maandagavond staat opnieuw een cruciale wedstrijd binnen de titelstrijd op het programma. Met Club Brugge en Union SG nemen immers twee van de drie overgebleven kandidaten het tegen mekaar op. Scheidsrechter Jonathan Lardot fluit de partij in het Jan Breydel-stadion om 20u30 op gang.

Normaal gezien had ook deze clash traditiegetrouw op zondag plaatsgevonden. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Omdat zondag ook de loopwedstrijd 'Dwars door Brugge' plaatsvond, waren er onvoldoende manschappen beschikbaar. En dus vindt de kraker tussen Club en Union uitzonderlijk op maandag plaats.

LEES OOK: AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Odoi blijft staan

Ondertussen wist Anderlecht wel de leidersplaats over te nemen en dus wordt het voor Blauw-Zwart zaak om met een gepaste reactie te komen. Daarvoor kiest interim-coach Hayen grotendeels voor dezelfde namen als vorige woensdag tegen Fiorentina. Achterin behoudt Ordoñez dus de voorkeur op Spileers.

Op het middenveld is Onyedika weer beschikbaar, hij neemt de plaats van Vetlesen in. Odoi mag dus blijven staan. Voor tot slot, krijgt diepste man Thiago de steun van Skoras en Jutgla. Met Nusa, Skov Olsen, Zinckernagel, Nielsen, ... houdt Hayen wel nog heel wat wisselmogelijkheden achter de hand.

Nederlaag fataal voor Union

De Unionisten tankten vorige week een flinke portie vertrouwen met de bekerwinst, maar staan wel onder behoorlijk grote druk. Een nederlaag op Jan Breydel betekent per definitie dat de titel gaan vliegen is voor de Brusselaars. Bij een zege doen ze dan weer volop mee.

Coach Blessin behoudt het vertrouwen in bijna volledig dezelfde basiself als in de bekerfinale tegen Antwerp. Enkel Lapoussin, die nochtans een aardige match speelde op de Heizel, verdwijnt naar de bank. In zijn plaats komt Teklab weer in de ploeg.

Wie wint?

Meest recent

Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

0
0
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

127
127
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

88
88
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

47
47
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

15
15
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

89
89
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

62
62
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

422
422
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

52
52
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

183
183
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

213
213
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

94
94
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

156
156
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

194
194
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

277
277
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

120
120
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

215
215
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

136
136
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

282
282
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

118
118
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

243
243

Meer sportnieuws