Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

door
Terugkeer Onyedika eist slachtoffer, één wissel bij Union

Maandagavond staat opnieuw een cruciale wedstrijd binnen de titelstrijd op het programma. Met Club Brugge en Union SG nemen immers twee van de drie overgebleven kandidaten het tegen mekaar op. Scheidsrechter Jonathan Lardot fluit de partij in het Jan Breydel-stadion om 20u30 op gang.

Normaal gezien had ook deze clash traditiegetrouw op zondag plaatsgevonden. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Omdat zondag ook de loopwedstrijd 'Dwars door Brugge' plaatsvond, waren er onvoldoende manschappen beschikbaar. En dus vindt de kraker tussen Club en Union uitzonderlijk op maandag plaats.

LEES OOK: De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

Odoi blijft staan

Ondertussen wist Anderlecht wel de leidersplaats over te nemen en dus wordt het voor Blauw-Zwart zaak om met een gepaste reactie te komen. Daarvoor kiest interim-coach Hayen grotendeels voor dezelfde namen als vorige woensdag tegen Fiorentina. Achterin behoudt Ordoñez dus de voorkeur op Spileers.

Op het middenveld is Onyedika weer beschikbaar, hij neemt de plaats van Vetlesen in. Odoi mag dus blijven staan. Voor tot slot, krijgt diepste man Thiago de steun van Skoras en Jutgla. Met Nusa, Skov Olsen, Zinckernagel, Nielsen, ... houdt Hayen wel nog heel wat wisselmogelijkheden achter de hand.

Nederlaag fataal voor Union

De Unionisten tankten vorige week een flinke portie vertrouwen met de bekerwinst, maar staan wel onder behoorlijk grote druk. Een nederlaag op Jan Breydel betekent per definitie dat de titel gaan vliegen is voor de Brusselaars. Bij een zege doen ze dan weer volop mee.

Coach Blessin behoudt het vertrouwen in bijna volledig dezelfde basiself als in de bekerfinale tegen Antwerp. Enkel Lapoussin, die nochtans een aardige match speelde op de Heizel, verdwijnt naar de bank. In zijn plaats komt Teklab weer in de ploeg.

Wie wint?

Meest recent

'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

63
63
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

59
59
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

232
232
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

109
109
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

38
38
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

432
432
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

481
481
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

105
105
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

181
181
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

197
197
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

316
316
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

307
307
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

202
202
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

385
385
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

416
416
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

233
233
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

51
51
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

102
102
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

386
386
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

854
854
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

370
370

Meer sportnieuws