JPL-topclub afgemaakt door Vandereycken: "Werd hij gedwongen?"

door
JPL-topclub afgemaakt door Vandereycken:

KRC Genk zal het voor de laatste wedstrijden van de Champions' Play-Offs moeten stellen zonder trainer Wouter Vrancken. De oefenmeester besloot om per direct te stoppen als trainer van de Limburgse topclub. 

De hele zaak rond coach Vrancken oogt vreemd. De Belgische trainer heeft zijn liefde voor KRC Genk altijd van de daken geschreeuwd, maar vertrekt nu langs de achterdeur bij de Limburgse club. Ook voormalig bondscoach en analist René Vandereycken stelt zich vragen bij het vertrek van de T1. 

“Waarom lieten ze daar met Wouter Vrancken één van de meest begeerde Belgische trainers gaan?”, vraagt hij zich luidop af bij Het Nieuwsblad. KRC Genk liet zelf al optekenen dat Vrancken zelf aangaf te willen vertrekken. “Maar ik ben erg benieuwd naar Vranckens versie van de feiten. Stapte hij zelf op, werd hij gedwongen?"

LEES OOK: Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Te weinig diepgang

"In Genk denkt het bestuur of een bestuurslid wel eens meer van voetbal te kennen dan de coach. Dat is niet de eerste keer", sneerde Vandereycken. Genk had nochtans een zeer goed systeem in mekaar gestoken de laatste maanden. "Met El Khannous en El Hadj achter spits Tolu, bewees nochtans zijn dienst."

"Op Anderlecht koos interim-coach Domenico Olivieri wel voor een variatie met twee spitsen. Wellicht om de tegenstander te verrassen, maar er was te weinig diepgang. Ik vond de balcirculatie bij Genk zeer goed, maar iedereen wilde de bal in de voeten en er waren geen infiltraties vanuit het middenveld. Genk had meer doelpogingen dan Anderlecht, maar er waren er weinig binnen het kader. Anderlecht was het meest dreigende team", besloot Vandereycken. 

Vind jij Vrancken een goede coach?

Meest recent

Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

10
10
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

75
75
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

34
34
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

134
134
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

20
20
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

86
86
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

83
83
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

142
142
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

153
153
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

63
63
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

171
171
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

136
136
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

313
313
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

726
726
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

77
77
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

88
88
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

151
151
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

103
103
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

364
364
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

266
266
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

123
123
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

212
212
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

177
177
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

128
128

Meer sportnieuws