JPL-topclub afgemaakt door Vandereycken: "Werd hij gedwongen?"

697 stemmen
JPL-topclub afgemaakt door Vandereycken:

KRC Genk zal het voor de laatste wedstrijden van de Champions' Play-Offs moeten stellen zonder trainer Wouter Vrancken. De oefenmeester besloot om per direct te stoppen als trainer van de Limburgse topclub. 

De hele zaak rond coach Vrancken oogt vreemd. De Belgische trainer heeft zijn liefde voor KRC Genk altijd van de daken geschreeuwd, maar vertrekt nu langs de achterdeur bij de Limburgse club. Ook voormalig bondscoach en analist René Vandereycken stelt zich vragen bij het vertrek van de T1. 

“Waarom lieten ze daar met Wouter Vrancken één van de meest begeerde Belgische trainers gaan?”, vraagt hij zich luidop af bij Het Nieuwsblad. KRC Genk liet zelf al optekenen dat Vrancken zelf aangaf te willen vertrekken. “Maar ik ben erg benieuwd naar Vranckens versie van de feiten. Stapte hij zelf op, werd hij gedwongen?"

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Te weinig diepgang

"In Genk denkt het bestuur of een bestuurslid wel eens meer van voetbal te kennen dan de coach. Dat is niet de eerste keer", sneerde Vandereycken. Genk had nochtans een zeer goed systeem in mekaar gestoken de laatste maanden. "Met El Khannous en El Hadj achter spits Tolu, bewees nochtans zijn dienst."

"Op Anderlecht koos interim-coach Domenico Olivieri wel voor een variatie met twee spitsen. Wellicht om de tegenstander te verrassen, maar er was te weinig diepgang. Ik vond de balcirculatie bij Genk zeer goed, maar iedereen wilde de bal in de voeten en er waren geen infiltraties vanuit het middenveld. Genk had meer doelpogingen dan Anderlecht, maar er waren er weinig binnen het kader. Anderlecht was het meest dreigende team", besloot Vandereycken. 

🚀

Vind jij Vrancken een goede coach?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

33
33
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

75
75
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

21
21
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

20
20
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

131
131
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

450
450
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

165
165
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

66
66
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

128
128
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

685
685
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

478
478
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

401
401
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

433
433
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

261
261
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

374
374
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

739
739
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

548
548
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

840
840

Meer sportnieuws