Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

217 stemmen
Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

Voor KV Mechelen is het aftellen geblazen tot het einde van het seizoen. In de strijd om de eindwinst in de Europe Play-Offs moest Malinwa immers zijn meerdere erkennen in AA Gent en dus staat in de resterende wedstrijden niets meer op het spel. De zoektocht naar een nieuwe coach draait dan ook al op volle toeren.

De Mechelaars hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Zo begon KVM erg matig aan de campagne in de Jupiler Pro League en dreigde het zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. De clubleiding was dan ook genoodzaakt om in te grijpen. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Steven Defour stopgezet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

Sterke werk Hasi

Om hem te vervangen besloot het bestuur beroep te doen op een oude bekende. Zo werd Besnik Hasi aangesteld als nieuwe T1 in het AFAS-stadion. Dat bleek een uitstekende zet. De oud-middenvelder zorgde eerst voor de nodige stabiliteit binnen zijn elftal en liet zijn ploeg vervolgens steeds beter voetballen.

Ondertussen gingen ook de resultaten in stijgende lijn. En in de tweede seizoenshelft stond er helemaal geen maat meer op KVM. Zo werd slechts op het laatste nippertje naast een plek in de Champions' Play-Offs gegrepen. Uitstekend werk dus van Hasi.

Jonge Belgische trainers

Desondanks vertrekt de trainer na enkele maanden alweer. Zo werd geen akkoord gevonden omtrent een contractverlenging. Omdat die beslissing nu al genomen is, heeft KVM wel ruim voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden. De zoektocht draait alvast op volle toeren.

Vorige week raakte bekend dat men daarbij vooral mikt op een jonge en liefst Belgische trainer. Volgens La Dernière Heure zouden Carl Hoefkens en Jonas De Roeck, momenteel allebei zonder club, bijvoorbeeld in beeld zijn. Al zal de sportieve leiding ongetwijfeld nog meer opties achter de hand houden.

Snel duidelijkheid gevraagd

Vanuit de spelersgroep werd voorlopig niet te veel gereageerd op de zoektocht. Maar aanvoerder Rob Schoofs heeft nu toch van zich laten horen. Hij hoopt vooral dat het dossier niet aansleept. "Hopelijk komt er snel duidelijkheid over die nieuwe trainer. Zodat de club het nieuwe seizoen kan voorbereiden. En dat ze samen met de coach kunnen kijken naar de kern en naar wat hij erbij wil. Er is veel werk en het volgende seizoen zal er snel aankomen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

KVM mag terugblikken op een geslaagd seizoen ...

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

2
2
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

446
446
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

20
20
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

141
141
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

77
77
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

348
348
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

394
394
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

66
66
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

117
117
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

627
627
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

81
81
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

60
60
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

139
139
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

112
112
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

107
107
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

95
95
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

137
137
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

46
46
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

215
215
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

269
269
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

631
631
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

73
73

Meer sportnieuws