Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

217 stemmen
Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

Voor KV Mechelen is het aftellen geblazen tot het einde van het seizoen. In de strijd om de eindwinst in de Europe Play-Offs moest Malinwa immers zijn meerdere erkennen in AA Gent en dus staat in de resterende wedstrijden niets meer op het spel. De zoektocht naar een nieuwe coach draait dan ook al op volle toeren.

De Mechelaars hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Zo begon KVM erg matig aan de campagne in de Jupiler Pro League en dreigde het zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. De clubleiding was dan ook genoodzaakt om in te grijpen. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Steven Defour stopgezet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

Sterke werk Hasi

Om hem te vervangen besloot het bestuur beroep te doen op een oude bekende. Zo werd Besnik Hasi aangesteld als nieuwe T1 in het AFAS-stadion. Dat bleek een uitstekende zet. De oud-middenvelder zorgde eerst voor de nodige stabiliteit binnen zijn elftal en liet zijn ploeg vervolgens steeds beter voetballen.

Ondertussen gingen ook de resultaten in stijgende lijn. En in de tweede seizoenshelft stond er helemaal geen maat meer op KVM. Zo werd slechts op het laatste nippertje naast een plek in de Champions' Play-Offs gegrepen. Uitstekend werk dus van Hasi.

Jonge Belgische trainers

Desondanks vertrekt de trainer na enkele maanden alweer. Zo werd geen akkoord gevonden omtrent een contractverlenging. Omdat die beslissing nu al genomen is, heeft KVM wel ruim voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden. De zoektocht draait alvast op volle toeren.

Vorige week raakte bekend dat men daarbij vooral mikt op een jonge en liefst Belgische trainer. Volgens La Dernière Heure zouden Carl Hoefkens en Jonas De Roeck, momenteel allebei zonder club, bijvoorbeeld in beeld zijn. Al zal de sportieve leiding ongetwijfeld nog meer opties achter de hand houden.

Snel duidelijkheid gevraagd

Vanuit de spelersgroep werd voorlopig niet te veel gereageerd op de zoektocht. Maar aanvoerder Rob Schoofs heeft nu toch van zich laten horen. Hij hoopt vooral dat het dossier niet aansleept. "Hopelijk komt er snel duidelijkheid over die nieuwe trainer. Zodat de club het nieuwe seizoen kan voorbereiden. En dat ze samen met de coach kunnen kijken naar de kern en naar wat hij erbij wil. Er is veel werk en het volgende seizoen zal er snel aankomen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

🚀

KVM mag terugblikken op een geslaagd seizoen ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

41
41
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

80
80
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

133
133
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

129
129
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

119
119
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

268
268
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

414
414
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

584
584
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

312
312
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

587
587
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws