Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

217 stemmen
Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

Voor KV Mechelen is het aftellen geblazen tot het einde van het seizoen. In de strijd om de eindwinst in de Europe Play-Offs moest Malinwa immers zijn meerdere erkennen in AA Gent en dus staat in de resterende wedstrijden niets meer op het spel. De zoektocht naar een nieuwe coach draait dan ook al op volle toeren.

De Mechelaars hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Zo begon KVM erg matig aan de campagne in de Jupiler Pro League en dreigde het zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. De clubleiding was dan ook genoodzaakt om in te grijpen. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Steven Defour stopgezet.

LEES OOK: KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

Sterke werk Hasi

Om hem te vervangen besloot het bestuur beroep te doen op een oude bekende. Zo werd Besnik Hasi aangesteld als nieuwe T1 in het AFAS-stadion. Dat bleek een uitstekende zet. De oud-middenvelder zorgde eerst voor de nodige stabiliteit binnen zijn elftal en liet zijn ploeg vervolgens steeds beter voetballen.

Ondertussen gingen ook de resultaten in stijgende lijn. En in de tweede seizoenshelft stond er helemaal geen maat meer op KVM. Zo werd slechts op het laatste nippertje naast een plek in de Champions' Play-Offs gegrepen. Uitstekend werk dus van Hasi.

Jonge Belgische trainers

Desondanks vertrekt de trainer na enkele maanden alweer. Zo werd geen akkoord gevonden omtrent een contractverlenging. Omdat die beslissing nu al genomen is, heeft KVM wel ruim voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden. De zoektocht draait alvast op volle toeren.

Vorige week raakte bekend dat men daarbij vooral mikt op een jonge en liefst Belgische trainer. Volgens La Dernière Heure zouden Carl Hoefkens en Jonas De Roeck, momenteel allebei zonder club, bijvoorbeeld in beeld zijn. Al zal de sportieve leiding ongetwijfeld nog meer opties achter de hand houden.

Snel duidelijkheid gevraagd

Vanuit de spelersgroep werd voorlopig niet te veel gereageerd op de zoektocht. Maar aanvoerder Rob Schoofs heeft nu toch van zich laten horen. Hij hoopt vooral dat het dossier niet aansleept. "Hopelijk komt er snel duidelijkheid over die nieuwe trainer. Zodat de club het nieuwe seizoen kan voorbereiden. En dat ze samen met de coach kunnen kijken naar de kern en naar wat hij erbij wil. Er is veel werk en het volgende seizoen zal er snel aankomen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

🚀

KVM mag terugblikken op een geslaagd seizoen ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

83
83
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

210
210
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

818
818
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

96
96
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

150
150
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

186
186
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

153
153
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

199
199
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws