Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

door
Schoofs spreekt zich uit over trainerszoektocht KV Mechelen

Voor KV Mechelen is het aftellen geblazen tot het einde van het seizoen. In de strijd om de eindwinst in de Europe Play-Offs moest Malinwa immers zijn meerdere erkennen in AA Gent en dus staat in de resterende wedstrijden niets meer op het spel. De zoektocht naar een nieuwe coach draait dan ook al op volle toeren.

De Mechelaars hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Zo begon KVM erg matig aan de campagne in de Jupiler Pro League en dreigde het zelfs weg te zakken in het degradatiemoeras. De clubleiding was dan ook genoodzaakt om in te grijpen. Zo werd de samenwerking met hoofdcoach Steven Defour stopgezet.

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

Sterke werk Hasi

Om hem te vervangen besloot het bestuur beroep te doen op een oude bekende. Zo werd Besnik Hasi aangesteld als nieuwe T1 in het AFAS-stadion. Dat bleek een uitstekende zet. De oud-middenvelder zorgde eerst voor de nodige stabiliteit binnen zijn elftal en liet zijn ploeg vervolgens steeds beter voetballen.

Ondertussen gingen ook de resultaten in stijgende lijn. En in de tweede seizoenshelft stond er helemaal geen maat meer op KVM. Zo werd slechts op het laatste nippertje naast een plek in de Champions' Play-Offs gegrepen. Uitstekend werk dus van Hasi.

Jonge Belgische trainers

Desondanks vertrekt de trainer na enkele maanden alweer. Zo werd geen akkoord gevonden omtrent een contractverlenging. Omdat die beslissing nu al genomen is, heeft KVM wel ruim voldoende tijd om een geschikte opvolger te vinden. De zoektocht draait alvast op volle toeren.

Vorige week raakte bekend dat men daarbij vooral mikt op een jonge en liefst Belgische trainer. Volgens La Dernière Heure zouden Carl Hoefkens en Jonas De Roeck, momenteel allebei zonder club, bijvoorbeeld in beeld zijn. Al zal de sportieve leiding ongetwijfeld nog meer opties achter de hand houden.

Snel duidelijkheid gevraagd

Vanuit de spelersgroep werd voorlopig niet te veel gereageerd op de zoektocht. Maar aanvoerder Rob Schoofs heeft nu toch van zich laten horen. Hij hoopt vooral dat het dossier niet aansleept. "Hopelijk komt er snel duidelijkheid over die nieuwe trainer. Zodat de club het nieuwe seizoen kan voorbereiden. En dat ze samen met de coach kunnen kijken naar de kern en naar wat hij erbij wil. Er is veel werk en het volgende seizoen zal er snel aankomen", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?
171

KVM mag terugblikken op een geslaagd seizoen ...

Meest recent

'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

81
81
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

237
237
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

38
38
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

72
72
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

194
194
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

347
347
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

230
230
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

178
178
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

61
61
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

196
196
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

203
203
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

171
171
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

67
67
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

344
344
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

164
164
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

572
572
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

293
293
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

534
534
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

756
756
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

350
350
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

836
836
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

130
130
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

413
413
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

652
652
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47

Meer sportnieuws