Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

door
Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

Nog geen week na de Europese uitschakeling maakt Club Brugge zich alweer op voor een nieuw sleutelduel. Zo komt Union SG maandagavond op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bij een overwinning kan Blauw-Zwart volgende week zowaar al kampioen spelen.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke match in goede banen te leiden.

Beide teams zullen niet rouwig zijn om het dagje uitstel. Zo kregen ze immers wat extra recuperatietijd na hun optredens in respectievelijk de halve finales van de Conference League en de finale van de Croky Cup. Maar ondertussen wist RSC Anderlecht de druk wel gevoelig op te voeren.

LEES OOK: Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

Nederlaag uit den boze

Paars-Wit hield zaterdag tegen KRC Genk immers zijn perfecte thuisrapport in stand en kon zo over Club naar de leidersplaats springen. Dat hoeft echter geen ramp te zijn. Indien Blauw-Zwart maandag wint van Union, kan het komend weekend immers kampioen worden mits een zege op Anderlecht.

Bij een nederlaag zouden de Bruggelingen echter terugzakken naar de derde plaats omdat Union bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel is. In dat geval moet Club tijdens de twee laatste speeldagen dus nog twee ploegen voorbij steken. Er staat bijgevolg heel wat op het spel in het Jan Breydel-stadion.

Onyedika terug inzetbaar

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe interim-coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken. Ten opzichte van het duel tegen Fiorentina worden alvast enkele wissels verwacht. Volgens Het Nieuwsblad mag Jorne Spileers bijvoorbeeld hopen op een basisplek, al heeft Joel Ordoñez een streepje voor na zijn sterke tweede helft tegen de Italianen. Op het middenveld is Raphael Onyedika weer beschikbaar.

De Nigeriaan verschijnt normaal gezien ook terug aan de aftrap. Hugo Vetlesen dreigt het kind van de rekening te worden, al kan ook Denis Odoi afvallen. Tot slot is het ook voorin knopen doorhakken. Igor Thiago is een zekerheid, voor de twee overige plekjes liggen Ferran Jutgla, Michal Skoras en Antonio Nusa in de weegschaal. Andreas Skov Olsen begint allicht op de bank.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Mechele, Ordoñez, De Cuyper; Onyedika, Vanaken, Odoi; Nusa, Thiago, Jutgla

Wie zou u naast Vanaken en Onyedika op het middenveld zetten?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

164
164
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

89
89
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

180
180
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

95
95
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

54
54
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

210
210
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

220
220
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

402
402
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

258
258
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

499
499
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

482
482
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

365
365
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

512
512
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

683
683

Meer sportnieuws