Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

door
Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

Nog geen week na de Europese uitschakeling maakt Club Brugge zich alweer op voor een nieuw sleutelduel. Zo komt Union SG maandagavond op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bij een overwinning kan Blauw-Zwart volgende week zowaar al kampioen spelen.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke match in goede banen te leiden.

Beide teams zullen niet rouwig zijn om het dagje uitstel. Zo kregen ze immers wat extra recuperatietijd na hun optredens in respectievelijk de halve finales van de Conference League en de finale van de Croky Cup. Maar ondertussen wist RSC Anderlecht de druk wel gevoelig op te voeren.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Nederlaag uit den boze

Paars-Wit hield zaterdag tegen KRC Genk immers zijn perfecte thuisrapport in stand en kon zo over Club naar de leidersplaats springen. Dat hoeft echter geen ramp te zijn. Indien Blauw-Zwart maandag wint van Union, kan het komend weekend immers kampioen worden mits een zege op Anderlecht.

Bij een nederlaag zouden de Bruggelingen echter terugzakken naar de derde plaats omdat Union bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel is. In dat geval moet Club tijdens de twee laatste speeldagen dus nog twee ploegen voorbij steken. Er staat bijgevolg heel wat op het spel in het Jan Breydel-stadion.

Onyedika terug inzetbaar

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe interim-coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken. Ten opzichte van het duel tegen Fiorentina worden alvast enkele wissels verwacht. Volgens Het Nieuwsblad mag Jorne Spileers bijvoorbeeld hopen op een basisplek, al heeft Joel Ordoñez een streepje voor na zijn sterke tweede helft tegen de Italianen. Op het middenveld is Raphael Onyedika weer beschikbaar.

De Nigeriaan verschijnt normaal gezien ook terug aan de aftrap. Hugo Vetlesen dreigt het kind van de rekening te worden, al kan ook Denis Odoi afvallen. Tot slot is het ook voorin knopen doorhakken. Igor Thiago is een zekerheid, voor de twee overige plekjes liggen Ferran Jutgla, Michal Skoras en Antonio Nusa in de weegschaal. Andreas Skov Olsen begint allicht op de bank.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Mechele, Ordoñez, De Cuyper; Onyedika, Vanaken, Odoi; Nusa, Thiago, Jutgla

Wie zou u naast Vanaken en Onyedika op het middenveld zetten?

Meest recent

Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

4
4
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

13
13
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

107
107
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

213
213
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

110
110
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

318
318
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

124
124
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

328
328
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

254
254
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

62
62
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

472
472
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

89
89
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

758
758
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

530
530
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

588
588
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

707
707
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

491
491
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

369
369
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

209
209
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

555
555
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

760
760
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

172
172
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

521
521
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

509
509

Meer sportnieuws