Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

door
Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

Nog geen week na de Europese uitschakeling maakt Club Brugge zich alweer op voor een nieuw sleutelduel. Zo komt Union SG maandagavond op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bij een overwinning kan Blauw-Zwart volgende week zowaar al kampioen spelen.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke match in goede banen te leiden.

Beide teams zullen niet rouwig zijn om het dagje uitstel. Zo kregen ze immers wat extra recuperatietijd na hun optredens in respectievelijk de halve finales van de Conference League en de finale van de Croky Cup. Maar ondertussen wist RSC Anderlecht de druk wel gevoelig op te voeren.

LEES OOK: Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

Nederlaag uit den boze

Paars-Wit hield zaterdag tegen KRC Genk immers zijn perfecte thuisrapport in stand en kon zo over Club naar de leidersplaats springen. Dat hoeft echter geen ramp te zijn. Indien Blauw-Zwart maandag wint van Union, kan het komend weekend immers kampioen worden mits een zege op Anderlecht.

Bij een nederlaag zouden de Bruggelingen echter terugzakken naar de derde plaats omdat Union bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel is. In dat geval moet Club tijdens de twee laatste speeldagen dus nog twee ploegen voorbij steken. Er staat bijgevolg heel wat op het spel in het Jan Breydel-stadion.

Onyedika terug inzetbaar

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe interim-coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken. Ten opzichte van het duel tegen Fiorentina worden alvast enkele wissels verwacht. Volgens Het Nieuwsblad mag Jorne Spileers bijvoorbeeld hopen op een basisplek, al heeft Joel Ordoñez een streepje voor na zijn sterke tweede helft tegen de Italianen. Op het middenveld is Raphael Onyedika weer beschikbaar.

De Nigeriaan verschijnt normaal gezien ook terug aan de aftrap. Hugo Vetlesen dreigt het kind van de rekening te worden, al kan ook Denis Odoi afvallen. Tot slot is het ook voorin knopen doorhakken. Igor Thiago is een zekerheid, voor de twee overige plekjes liggen Ferran Jutgla, Michal Skoras en Antonio Nusa in de weegschaal. Andreas Skov Olsen begint allicht op de bank.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Mechele, Ordoñez, De Cuyper; Onyedika, Vanaken, Odoi; Nusa, Thiago, Jutgla

Wie zou u naast Vanaken en Onyedika op het middenveld zetten?

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

18
18
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

37
37
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

36
36
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

78
78
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

260
260
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

362
362
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

64
64
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

45
45
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

263
263
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

20
20
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

176
176
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

256
256
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

295
295
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

146
146
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

75
75
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

176
176
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

168
168
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

371
371
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

121
121
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

246
246
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

348
348
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

235
235
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws