Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

1242 stemmen
Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

Nog geen week na de Europese uitschakeling maakt Club Brugge zich alweer op voor een nieuw sleutelduel. Zo komt Union SG maandagavond op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bij een overwinning kan Blauw-Zwart volgende week zowaar al kampioen spelen.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke match in goede banen te leiden.

Beide teams zullen niet rouwig zijn om het dagje uitstel. Zo kregen ze immers wat extra recuperatietijd na hun optredens in respectievelijk de halve finales van de Conference League en de finale van de Croky Cup. Maar ondertussen wist RSC Anderlecht de druk wel gevoelig op te voeren.

LEES OOK: 'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Nederlaag uit den boze

Paars-Wit hield zaterdag tegen KRC Genk immers zijn perfecte thuisrapport in stand en kon zo over Club naar de leidersplaats springen. Dat hoeft echter geen ramp te zijn. Indien Blauw-Zwart maandag wint van Union, kan het komend weekend immers kampioen worden mits een zege op Anderlecht.

Bij een nederlaag zouden de Bruggelingen echter terugzakken naar de derde plaats omdat Union bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel is. In dat geval moet Club tijdens de twee laatste speeldagen dus nog twee ploegen voorbij steken. Er staat bijgevolg heel wat op het spel in het Jan Breydel-stadion.

Onyedika terug inzetbaar

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe interim-coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken. Ten opzichte van het duel tegen Fiorentina worden alvast enkele wissels verwacht. Volgens Het Nieuwsblad mag Jorne Spileers bijvoorbeeld hopen op een basisplek, al heeft Joel Ordoñez een streepje voor na zijn sterke tweede helft tegen de Italianen. Op het middenveld is Raphael Onyedika weer beschikbaar.

De Nigeriaan verschijnt normaal gezien ook terug aan de aftrap. Hugo Vetlesen dreigt het kind van de rekening te worden, al kan ook Denis Odoi afvallen. Tot slot is het ook voorin knopen doorhakken. Igor Thiago is een zekerheid, voor de twee overige plekjes liggen Ferran Jutgla, Michal Skoras en Antonio Nusa in de weegschaal. Andreas Skov Olsen begint allicht op de bank.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Mechele, Ordoñez, De Cuyper; Onyedika, Vanaken, Odoi; Nusa, Thiago, Jutgla

Wie zou u naast Vanaken en Onyedika op het middenveld zetten?

Meest recent

Anderlecht reageert op harde kern én geeft update mercato

De harde kernen van RSC Anderlecht kiezen voor een heel vreemde aanpak. Net op het moment dat de ...

0
0
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

583
583
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

13
13
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

173
173
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

74
74
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

221
221
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

386
386
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

126
126
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

90
90
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

221
221
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

180
180
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

179
179
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

240
240
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

580
580
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

481
481
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

511
511
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

219
219
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

291
291
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

787
787
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

683
683
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

237
237
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

154
154
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

260
260
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

467
467
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

552
552

Meer sportnieuws