Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

door
Club Brugge onder druk: Hayen schuift met basispionnen

Nog geen week na de Europese uitschakeling maakt Club Brugge zich alweer op voor een nieuw sleutelduel. Zo komt Union SG maandagavond op bezoek in het Jan Breydel-stadion. Bij een overwinning kan Blauw-Zwart volgende week zowaar al kampioen spelen.

Normaal gezien zou de topper tussen beide titelconcurrenten traditiegetrouw op zondag worden afgewerkt. Maar daar staken de Brugse ordediensten een stokje voor. Door de loopwedstrijd ‘Dwars door Brugge’ waren immers onvoldoende manschappen beschikbaar om ook nog zo'n belangrijke match in goede banen te leiden.

Beide teams zullen niet rouwig zijn om het dagje uitstel. Zo kregen ze immers wat extra recuperatietijd na hun optredens in respectievelijk de halve finales van de Conference League en de finale van de Croky Cup. Maar ondertussen wist RSC Anderlecht de druk wel gevoelig op te voeren.

LEES OOK: De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

Nederlaag uit den boze

Paars-Wit hield zaterdag tegen KRC Genk immers zijn perfecte thuisrapport in stand en kon zo over Club naar de leidersplaats springen. Dat hoeft echter geen ramp te zijn. Indien Blauw-Zwart maandag wint van Union, kan het komend weekend immers kampioen worden mits een zege op Anderlecht.

Bij een nederlaag zouden de Bruggelingen echter terugzakken naar de derde plaats omdat Union bij een gelijk puntenaantal altijd in het voordeel is. In dat geval moet Club tijdens de twee laatste speeldagen dus nog twee ploegen voorbij steken. Er staat bijgevolg heel wat op het spel in het Jan Breydel-stadion.

Onyedika terug inzetbaar

Het wordt dan ook uitkijken naar hoe interim-coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken. Ten opzichte van het duel tegen Fiorentina worden alvast enkele wissels verwacht. Volgens Het Nieuwsblad mag Jorne Spileers bijvoorbeeld hopen op een basisplek, al heeft Joel Ordoñez een streepje voor na zijn sterke tweede helft tegen de Italianen. Op het middenveld is Raphael Onyedika weer beschikbaar.

De Nigeriaan verschijnt normaal gezien ook terug aan de aftrap. Hugo Vetlesen dreigt het kind van de rekening te worden, al kan ook Denis Odoi afvallen. Tot slot is het ook voorin knopen doorhakken. Igor Thiago is een zekerheid, voor de twee overige plekjes liggen Ferran Jutgla, Michal Skoras en Antonio Nusa in de weegschaal. Andreas Skov Olsen begint allicht op de bank.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Sabbe, Mechele, Ordoñez, De Cuyper; Onyedika, Vanaken, Odoi; Nusa, Thiago, Jutgla

Wie zou u naast Vanaken en Onyedika op het middenveld zetten?

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

43
43
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

17
17
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

124
124
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

169
169
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

24
24
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

213
213
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

152
152
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

223
223
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

156
156
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

203
203
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

789
789
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

153
153
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

674
674
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

458
458
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

467
467
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

249
249
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

324
324
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

668
668
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

753
753
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

552
552
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

280
280
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

567
567
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

552
552
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

465
465
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

573
573

Meer sportnieuws