Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp: "Nog nooit gezien"

340
Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp:

Antwerp FC raakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Enkele dagen na de verloren bekerfinale, ging de Great Old op eigen veld immers ook onderuit tegen Cercle Brugge (1-2). Aan de steun van de supporters zal het nochtans niet gelegen hebben.

Waar eind vorig seizoen nog alles op zijn plaats viel voor Antwerp, zit momenteel zowat alles tegen. De nederlaag in de bekerfinale tegen Union SG was een serieuze klap. En de Champions' Play-Offs zijn een ware lijdensweg geworden. Met een ronduit pijnlijke reeks van 3 op 24 is de uittredende kampioen weggezakt naar de laatste plaats.

LEES OOK: ‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Europees voetbal ver weg

Bijgevolg staan niet ook Europees voetbal voor volgend seizoen op de helling. Antwerp heeft wat dat betreft zelfs zijn lot niet meer in eigen handen. Als het alsnog een Europees ticket wil afdwingen moet het sowieso zijn twee laatste PO-wedstrijden winnen én hopen dat Genk op de slotspeeldag punten verspeeld tegen Union. En dan moet nog een barragematch tegen AA Gent volgen.

Het ziet er dus niet goed uit voor de Antwerpenaren. Maar voorlopig weigeren ze om de handdoek te werpen. "Of we het de komende twee matchen nog kunnen opbrengen? Dat zijn we aan onszelf en de fans verplicht. Europees voetbal halen wordt een heel moeilijke klus, maar we moeten blijven geloven dat het kan", liet aanvoerder Toby Alderweireld verstaan bij Gazet van Antwerpen.

Ongeziene supporters

Antwerp wil dus nog niet opgeven. Wie dat zeker niet doet, zijn de supporters. Ondanks de opeenstapeling van de teleurstellingen in de laatste weken, blijven zij hun ploeg vurig en op positieve manier aanmoedigen. Ook zondag was de steun van de Bosuil, ondanks een wederom matig optreden tegen Cercle, weer ronduit indrukwekkend.

Zelfs coach Mark van Bommel, die destijds als speler toch één en ander gewoon was, keek zijn ogen uit. "Het zit de laatste tijd enorm tegen en toch blijven de fans zo achter ons staan, dat heb ik nog nooit gezien. We hebben hoogtepunten meegemaakt en dit is misschien wel het dieptepunt qua resultaten. Maar die hoogtepunten waren vorig seizoen mede te danken aan onze fans, zij hebben ons mee de titel bezorgd. Dat maak je nergens anders mee", aldus de Nederlander.

Van Bommel heeft dit seizoen het onderste uit zijn kern gehaald ...

Meest recent

Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

21
21
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

9
9
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

301
301
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

157
157
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

836
836
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

141
141
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

190
190
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

10
10
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

77
77
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

269
269
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

207
207
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

266
266
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

57
57
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

131
131
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

433
433
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

126
126
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

534
534
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

117
117
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

129
129
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184

Meer sportnieuws