Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp: "Nog nooit gezien"

door
Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp:

Antwerp FC raakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Enkele dagen na de verloren bekerfinale, ging de Great Old op eigen veld immers ook onderuit tegen Cercle Brugge (1-2). Aan de steun van de supporters zal het nochtans niet gelegen hebben.

Waar eind vorig seizoen nog alles op zijn plaats viel voor Antwerp, zit momenteel zowat alles tegen. De nederlaag in de bekerfinale tegen Union SG was een serieuze klap. En de Champions' Play-Offs zijn een ware lijdensweg geworden. Met een ronduit pijnlijke reeks van 3 op 24 is de uittredende kampioen weggezakt naar de laatste plaats.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Europees voetbal ver weg

Bijgevolg staan niet ook Europees voetbal voor volgend seizoen op de helling. Antwerp heeft wat dat betreft zelfs zijn lot niet meer in eigen handen. Als het alsnog een Europees ticket wil afdwingen moet het sowieso zijn twee laatste PO-wedstrijden winnen én hopen dat Genk op de slotspeeldag punten verspeeld tegen Union. En dan moet nog een barragematch tegen AA Gent volgen.

Het ziet er dus niet goed uit voor de Antwerpenaren. Maar voorlopig weigeren ze om de handdoek te werpen. "Of we het de komende twee matchen nog kunnen opbrengen? Dat zijn we aan onszelf en de fans verplicht. Europees voetbal halen wordt een heel moeilijke klus, maar we moeten blijven geloven dat het kan", liet aanvoerder Toby Alderweireld verstaan bij Gazet van Antwerpen.

Ongeziene supporters

Antwerp wil dus nog niet opgeven. Wie dat zeker niet doet, zijn de supporters. Ondanks de opeenstapeling van de teleurstellingen in de laatste weken, blijven zij hun ploeg vurig en op positieve manier aanmoedigen. Ook zondag was de steun van de Bosuil, ondanks een wederom matig optreden tegen Cercle, weer ronduit indrukwekkend.

Zelfs coach Mark van Bommel, die destijds als speler toch één en ander gewoon was, keek zijn ogen uit. "Het zit de laatste tijd enorm tegen en toch blijven de fans zo achter ons staan, dat heb ik nog nooit gezien. We hebben hoogtepunten meegemaakt en dit is misschien wel het dieptepunt qua resultaten. Maar die hoogtepunten waren vorig seizoen mede te danken aan onze fans, zij hebben ons mee de titel bezorgd. Dat maak je nergens anders mee", aldus de Nederlander.

Van Bommel heeft dit seizoen het onderste uit zijn kern gehaald ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

8
8
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

34
34
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

342
342
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

292
292
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

176
176
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

229
229
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

573
573
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

392
392
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

164
164
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

236
236
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws