Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp: "Nog nooit gezien"

340 stemmen
Van Bommel kijkt ogen uit bij Antwerp:

Antwerp FC raakt maar niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Enkele dagen na de verloren bekerfinale, ging de Great Old op eigen veld immers ook onderuit tegen Cercle Brugge (1-2). Aan de steun van de supporters zal het nochtans niet gelegen hebben.

Waar eind vorig seizoen nog alles op zijn plaats viel voor Antwerp, zit momenteel zowat alles tegen. De nederlaag in de bekerfinale tegen Union SG was een serieuze klap. En de Champions' Play-Offs zijn een ware lijdensweg geworden. Met een ronduit pijnlijke reeks van 3 op 24 is de uittredende kampioen weggezakt naar de laatste plaats.

LEES OOK: TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

Europees voetbal ver weg

Bijgevolg staan niet ook Europees voetbal voor volgend seizoen op de helling. Antwerp heeft wat dat betreft zelfs zijn lot niet meer in eigen handen. Als het alsnog een Europees ticket wil afdwingen moet het sowieso zijn twee laatste PO-wedstrijden winnen én hopen dat Genk op de slotspeeldag punten verspeeld tegen Union. En dan moet nog een barragematch tegen AA Gent volgen.

Het ziet er dus niet goed uit voor de Antwerpenaren. Maar voorlopig weigeren ze om de handdoek te werpen. "Of we het de komende twee matchen nog kunnen opbrengen? Dat zijn we aan onszelf en de fans verplicht. Europees voetbal halen wordt een heel moeilijke klus, maar we moeten blijven geloven dat het kan", liet aanvoerder Toby Alderweireld verstaan bij Gazet van Antwerpen.

Ongeziene supporters

Antwerp wil dus nog niet opgeven. Wie dat zeker niet doet, zijn de supporters. Ondanks de opeenstapeling van de teleurstellingen in de laatste weken, blijven zij hun ploeg vurig en op positieve manier aanmoedigen. Ook zondag was de steun van de Bosuil, ondanks een wederom matig optreden tegen Cercle, weer ronduit indrukwekkend.

Zelfs coach Mark van Bommel, die destijds als speler toch één en ander gewoon was, keek zijn ogen uit. "Het zit de laatste tijd enorm tegen en toch blijven de fans zo achter ons staan, dat heb ik nog nooit gezien. We hebben hoogtepunten meegemaakt en dit is misschien wel het dieptepunt qua resultaten. Maar die hoogtepunten waren vorig seizoen mede te danken aan onze fans, zij hebben ons mee de titel bezorgd. Dat maak je nergens anders mee", aldus de Nederlander.

Van Bommel heeft dit seizoen het onderste uit zijn kern gehaald ...

Meest recent

Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

0
0
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

58
58
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

210
210
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

40
40
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

419
419
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

231
231
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

177
177
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

144
144
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

50
50
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

335
335
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

150
150
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

78
78
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

921
921
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

747
747
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

252
252
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

405
405
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

388
388
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

538
538
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

384
384
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

439
439
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

55
55
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

188
188
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

588
588

Meer sportnieuws