CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

door
CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

In de Serie A heeft Atalanta een grote stap gezet richting kwalificatie voor de Champions League. Het deelde zondag immers rechtstreekse concurrent AS Roma een mokerslag uit door met 2-1 te winnen. Daarbij was een heldenrol weggelegd voor Charles De Ketelaere. In Frankrijk nam Kylian Mbappé in mineur afscheid van het Parc des Princes.

In Italië mogen dit seizoen vijf teams naar de Champions League en dus was het duel tussen Atalanta en AS Roma van vitaal belang. De twee teams deelden immers die vijfde plaats, al heeft Atalanta nog een wedstrijd minder gespeeld. Toch konden ze maar beter winnen om hun kansen gaaf te houden.

LEES OOK: Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

De Ketelaere loodst Atalanta voorbij Roma

Na 20 minuten leek La Dea zijn schaapjes al op het droge te hebben, met dank aan Charles De Ketelaere. De Rode Duivel trof twee keer raak in twee minuten tijd en zette zijn ploeg zo op 2-0. Hij had zelfs nog voor rust een hattrick beet kunnen hebben, maar de paal hield hem - en eerder ook al Koopmeiners - van een nieuwe goal.

Ook na rust liet Atalanta de 3-0 liggen en dat brak hen nog bijna zuur op. Roma kwam weer in de match na een dubieuze penalty, omgezet door Pellegrini, en ging nog op zoek naar de gelijkmaker. Onder meer Romelu Lukaku probeerde nog, maar uiteindelijk hield Atalanta stand. Dat werd ook op gejuich onthaald bij Bologna en Juventus, die nu zeker zijn van het kampioenenbal.

Mbappé neemt afscheid met nederlaag

In Frankrijk waren alle ogen dan weer gericht op Kylian Mbappé, die zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes speelde. Eerder deze week had de steraanvaller immers officieel bevestigd dat hij op het einde van het seizoen Paris Saint-Germain zal verlaten. Het werd echter een afscheid in mineur.

Mbappé bracht PSG wel nog vroeg in de wedstrijd op voorsprong tegen Toulouse, maar daarna liep het nog helemaal fout. Dallinga maakte snel gelijk en in de tweede helft bracht Yann Gboho - voor Nieuwjaar nog bij Cercle - de bezoekers zowaar op voorsprong. DIep in blessuretijd maakte Magri er zelfs nog 1-3 van.

Zal Atalanta volgend seizoen CL spelen?

Meest recent

Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

35
35
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

32
32
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

26
26
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

22
22
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

32
32
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

73
73
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

89
89
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

287
287
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

54
54
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

18
18
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

103
103
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

119
119
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

689
689
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

223
223
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

118
118
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

406
406
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

190
190
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

371
371
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

217
217
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

332
332
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

99
99
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

258
258
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

485
485
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

472
472

Meer sportnieuws