CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

188 stemmen
CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

In de Serie A heeft Atalanta een grote stap gezet richting kwalificatie voor de Champions League. Het deelde zondag immers rechtstreekse concurrent AS Roma een mokerslag uit door met 2-1 te winnen. Daarbij was een heldenrol weggelegd voor Charles De Ketelaere. In Frankrijk nam Kylian Mbappé in mineur afscheid van het Parc des Princes.

In Italië mogen dit seizoen vijf teams naar de Champions League en dus was het duel tussen Atalanta en AS Roma van vitaal belang. De twee teams deelden immers die vijfde plaats, al heeft Atalanta nog een wedstrijd minder gespeeld. Toch konden ze maar beter winnen om hun kansen gaaf te houden.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

De Ketelaere loodst Atalanta voorbij Roma

Na 20 minuten leek La Dea zijn schaapjes al op het droge te hebben, met dank aan Charles De Ketelaere. De Rode Duivel trof twee keer raak in twee minuten tijd en zette zijn ploeg zo op 2-0. Hij had zelfs nog voor rust een hattrick beet kunnen hebben, maar de paal hield hem - en eerder ook al Koopmeiners - van een nieuwe goal.

Ook na rust liet Atalanta de 3-0 liggen en dat brak hen nog bijna zuur op. Roma kwam weer in de match na een dubieuze penalty, omgezet door Pellegrini, en ging nog op zoek naar de gelijkmaker. Onder meer Romelu Lukaku probeerde nog, maar uiteindelijk hield Atalanta stand. Dat werd ook op gejuich onthaald bij Bologna en Juventus, die nu zeker zijn van het kampioenenbal.

Mbappé neemt afscheid met nederlaag

In Frankrijk waren alle ogen dan weer gericht op Kylian Mbappé, die zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes speelde. Eerder deze week had de steraanvaller immers officieel bevestigd dat hij op het einde van het seizoen Paris Saint-Germain zal verlaten. Het werd echter een afscheid in mineur.

Mbappé bracht PSG wel nog vroeg in de wedstrijd op voorsprong tegen Toulouse, maar daarna liep het nog helemaal fout. Dallinga maakte snel gelijk en in de tweede helft bracht Yann Gboho - voor Nieuwjaar nog bij Cercle - de bezoekers zowaar op voorsprong. DIep in blessuretijd maakte Magri er zelfs nog 1-3 van.

Zal Atalanta volgend seizoen CL spelen?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

80
80
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

86
86
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

197
197
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

575
575
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1005
1005
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws