CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

door
CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

In de Serie A heeft Atalanta een grote stap gezet richting kwalificatie voor de Champions League. Het deelde zondag immers rechtstreekse concurrent AS Roma een mokerslag uit door met 2-1 te winnen. Daarbij was een heldenrol weggelegd voor Charles De Ketelaere. In Frankrijk nam Kylian Mbappé in mineur afscheid van het Parc des Princes.

In Italië mogen dit seizoen vijf teams naar de Champions League en dus was het duel tussen Atalanta en AS Roma van vitaal belang. De twee teams deelden immers die vijfde plaats, al heeft Atalanta nog een wedstrijd minder gespeeld. Toch konden ze maar beter winnen om hun kansen gaaf te houden.

LEES OOK: Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De Ketelaere loodst Atalanta voorbij Roma

Na 20 minuten leek La Dea zijn schaapjes al op het droge te hebben, met dank aan Charles De Ketelaere. De Rode Duivel trof twee keer raak in twee minuten tijd en zette zijn ploeg zo op 2-0. Hij had zelfs nog voor rust een hattrick beet kunnen hebben, maar de paal hield hem - en eerder ook al Koopmeiners - van een nieuwe goal.

Ook na rust liet Atalanta de 3-0 liggen en dat brak hen nog bijna zuur op. Roma kwam weer in de match na een dubieuze penalty, omgezet door Pellegrini, en ging nog op zoek naar de gelijkmaker. Onder meer Romelu Lukaku probeerde nog, maar uiteindelijk hield Atalanta stand. Dat werd ook op gejuich onthaald bij Bologna en Juventus, die nu zeker zijn van het kampioenenbal.

Mbappé neemt afscheid met nederlaag

In Frankrijk waren alle ogen dan weer gericht op Kylian Mbappé, die zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes speelde. Eerder deze week had de steraanvaller immers officieel bevestigd dat hij op het einde van het seizoen Paris Saint-Germain zal verlaten. Het werd echter een afscheid in mineur.

Mbappé bracht PSG wel nog vroeg in de wedstrijd op voorsprong tegen Toulouse, maar daarna liep het nog helemaal fout. Dallinga maakte snel gelijk en in de tweede helft bracht Yann Gboho - voor Nieuwjaar nog bij Cercle - de bezoekers zowaar op voorsprong. DIep in blessuretijd maakte Magri er zelfs nog 1-3 van.

Zal Atalanta volgend seizoen CL spelen?

Meest recent

'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

13
13
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

37
37
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

26
26
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

38
38
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

84
84
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

37
37
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

201
201
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

335
335
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

949
949
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

249
249
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

146
146
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

110
110
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

117
117
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

125
125
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

200
200
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

260
260
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

209
209
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

239
239
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

197
197
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

191
191
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

521
521
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

612
612
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

114
114
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

323
323
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

107
107

Meer sportnieuws