CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

188 stemmen
CDK dient Lukaku mokerslag uit, afscheid Mbappé verpest

In de Serie A heeft Atalanta een grote stap gezet richting kwalificatie voor de Champions League. Het deelde zondag immers rechtstreekse concurrent AS Roma een mokerslag uit door met 2-1 te winnen. Daarbij was een heldenrol weggelegd voor Charles De Ketelaere. In Frankrijk nam Kylian Mbappé in mineur afscheid van het Parc des Princes.

In Italië mogen dit seizoen vijf teams naar de Champions League en dus was het duel tussen Atalanta en AS Roma van vitaal belang. De twee teams deelden immers die vijfde plaats, al heeft Atalanta nog een wedstrijd minder gespeeld. Toch konden ze maar beter winnen om hun kansen gaaf te houden.

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

De Ketelaere loodst Atalanta voorbij Roma

Na 20 minuten leek La Dea zijn schaapjes al op het droge te hebben, met dank aan Charles De Ketelaere. De Rode Duivel trof twee keer raak in twee minuten tijd en zette zijn ploeg zo op 2-0. Hij had zelfs nog voor rust een hattrick beet kunnen hebben, maar de paal hield hem - en eerder ook al Koopmeiners - van een nieuwe goal.

Ook na rust liet Atalanta de 3-0 liggen en dat brak hen nog bijna zuur op. Roma kwam weer in de match na een dubieuze penalty, omgezet door Pellegrini, en ging nog op zoek naar de gelijkmaker. Onder meer Romelu Lukaku probeerde nog, maar uiteindelijk hield Atalanta stand. Dat werd ook op gejuich onthaald bij Bologna en Juventus, die nu zeker zijn van het kampioenenbal.

Mbappé neemt afscheid met nederlaag

In Frankrijk waren alle ogen dan weer gericht op Kylian Mbappé, die zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes speelde. Eerder deze week had de steraanvaller immers officieel bevestigd dat hij op het einde van het seizoen Paris Saint-Germain zal verlaten. Het werd echter een afscheid in mineur.

Mbappé bracht PSG wel nog vroeg in de wedstrijd op voorsprong tegen Toulouse, maar daarna liep het nog helemaal fout. Dallinga maakte snel gelijk en in de tweede helft bracht Yann Gboho - voor Nieuwjaar nog bij Cercle - de bezoekers zowaar op voorsprong. DIep in blessuretijd maakte Magri er zelfs nog 1-3 van.

Zal Atalanta volgend seizoen CL spelen?

Meest recent

Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

22
22
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

34
34
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

85
85
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

53
53
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

534
534
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

198
198
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

238
238
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

354
354
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

109
109
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

84
84
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

134
134
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

227
227
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

293
293
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

209
209
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

38
38
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

38
38
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

152
152
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

258
258
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

73
73
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

221
221
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

219
219
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

290
290
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

124
124

Meer sportnieuws