'Europese exit bezorgt Club Brugge aanzienlijke titelboost'

door
'Europese exit bezorgt Club Brugge aanzienlijke titelboost'

Club Brugge heeft woensdagavond tegen ACF Fiorentina de kans laten liggen om een Europese finale te halen. Maar veel tijd om stil te staan bij die opdoffer is er niet. In eigen land zit Blauw-Zwart immers nog volop in de titelstrijd verwikkeld.

Over beide duels heen was de kwalificatie van Fiorentina uiteindelijk terecht. De Italianen waren op eigen veld al veruit de betere ploeg en lieten toen een pak kansen liggen, waardoor het bij 3-2 bleef. En ook in Brugge zorgden de bezoekers voor de nodige missers. Tot drie keer toe lieten ze het doelhout trillen.

Desondanks werd het toch een zure uitschakeling voor Blauw-Zwart. Dat was in de eerste helft op voorsprong gekomen en leek die 1-0-tussenstand ook vast te houden tot aan de verlengingen. Maar een late penaltyfout van Brandon Mechele besliste daar uiteindelijk anders over en zo werd het toch een pijnlijke avond.

LEES OOK: Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Alles op landstitel

De vraag is nu welke gevolgen deze mentale tik zal hebben voor de resterende wedstrijden van het seizoen. Blauw-Zwart doet in eigen land immers nog volop mee voor de titel en staat momenteel zelfs op de eerste plaats. Aanstaande maandag volgt alweer een sleutelduel tegen Union SG.

Commentator Tom Boudeweel denkt echter dat de Europese uitschakeling net een boost kan vormen. "Nu kunnen ze alles op de titel zetten. Dat is misschien nog een extra motivatie. Ik denk dat Club snel weer die flow kan oppikken waar ze toch inzaten. Ze krijgen wat extra dagen om dit te verwerken. Maandag is de tegenstander Union, dat vandaag de bekerfinale speelde", klonk het bij Sporza.

Volle bak op Jan Breydel

Ook analist Franky Van der Elst verwacht niet dat deze nederlaag lang zal nazinderen. "Je speelt tenslotte om de landstitel, niet om de 8e plaats hé. Komende maandag gaat het op Jan Breydel weer volle bak zijn. Als speler slaap je wel twee dagen niet van zo'n Europese exit, maar nadien zullen ze er weer vol invliegen", maakt het Brugse clubboegbeeld zich geen grote zorgen.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

21
21
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

101
101
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

52
52
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

56
56
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

87
87
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

135
135
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

62
62
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

67
67
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

70
70
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

492
492
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

28
28
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

62
62
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

179
179
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

190
190
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

62
62
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

76
76
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

244
244
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

205
205
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

71
71
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

301
301
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

493
493
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

206
206
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

176
176
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

596
596
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

118
118

Meer sportnieuws