Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

224 stemmen
Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

Charles De Ketelaere en Atalanta BC hebben zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Europa League ten koste van Olympique Marseille. Het AS Roma van Romelu Lukaku leek dan weer op weg naar een stunt tegen Bayer Leverkusen, maar een late comeback besliste daar anders over. In de Conference League tot slot, wordt Olympiacos de tegenstander van Club Brugge-killer ACF Fiorentina.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Europa League

De heenmatch in Marseille was op een 1-1-gelijkspel geëindigd en dus kon het in Bergamo nog alle kanten uit. De thuisploeg, met een sterke De Ketelaere in de basis, begon echter het beste aan de partij. Nadat CDK eerst nog zelf een goede kans gemist zag worden, lanceerde hij Lookman op weg naar de openingstreffer.

Op dat moment had Atalanta overigens nog meer mogelijkheden laten liggen, onder meer via Scamacca en De Ketelaere. Marseille hield de schijn dus nog even hoog, tot Ruggeri er met een fraaie knal 2-0 van maakte. En diep in de extra tijd zorgde Touré nog voor de 3-0. Atalanta plaatste zich zo voor zijn eerste Europese finale ooit.

Daarin wordt Bayer Leverkusen de tegenstander van dienst. De Duitse kampioen had zijn heenmatch tegen Roma met 0-2 gewonnen, maar kwam op eigen veld zelf op een dubbele achterstand te staan na twee penalty's van Paredes. Een straffe comeback leek in de maak, tot Mancini de bal in eigen doel devieerde. En in de 97ste minuut werd het zowaar nog 2-2. Leverkusen behoudt daardoor zijn ongeslagen status dit seizoen.

 Conference League

Club Brugge greep woensdag nipt naast een finaleticket ten voordele van Fiorentina. In de finale nemen de Italianen het op tegen Olympiacos. Dat had de heenmatch tegen topfavoriet Aston Villa tot ieders verbazing met 2-4 gewonnen. En in de return gaven de Grieken het niet meer weg: 2-0. Pittig detail: de finale wordt afgewerkt in Athene. Dat belooft dus een 'thuismatch' te worden voor Olympiacos.

Wie wint de Europa League volgens u?

Meest recent

'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

9
9
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

47
47
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

268
268
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

57
57
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

125
125
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

155
155
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

462
462
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

299
299
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

666
666
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

256
256
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

419
419
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

211
211
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

137
137
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

379
379
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

40
40
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

471
471
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

97
97
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

317
317
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

634
634
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

241
241
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

619
619
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

455
455

Meer sportnieuws