Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

224 stemmen
Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

Charles De Ketelaere en Atalanta BC hebben zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Europa League ten koste van Olympique Marseille. Het AS Roma van Romelu Lukaku leek dan weer op weg naar een stunt tegen Bayer Leverkusen, maar een late comeback besliste daar anders over. In de Conference League tot slot, wordt Olympiacos de tegenstander van Club Brugge-killer ACF Fiorentina.

Europa League

De heenmatch in Marseille was op een 1-1-gelijkspel geëindigd en dus kon het in Bergamo nog alle kanten uit. De thuisploeg, met een sterke De Ketelaere in de basis, begon echter het beste aan de partij. Nadat CDK eerst nog zelf een goede kans gemist zag worden, lanceerde hij Lookman op weg naar de openingstreffer.

Op dat moment had Atalanta overigens nog meer mogelijkheden laten liggen, onder meer via Scamacca en De Ketelaere. Marseille hield de schijn dus nog even hoog, tot Ruggeri er met een fraaie knal 2-0 van maakte. En diep in de extra tijd zorgde Touré nog voor de 3-0. Atalanta plaatste zich zo voor zijn eerste Europese finale ooit.

Daarin wordt Bayer Leverkusen de tegenstander van dienst. De Duitse kampioen had zijn heenmatch tegen Roma met 0-2 gewonnen, maar kwam op eigen veld zelf op een dubbele achterstand te staan na twee penalty's van Paredes. Een straffe comeback leek in de maak, tot Mancini de bal in eigen doel devieerde. En in de 97ste minuut werd het zowaar nog 2-2. Leverkusen behoudt daardoor zijn ongeslagen status dit seizoen.

 Conference League

Club Brugge greep woensdag nipt naast een finaleticket ten voordele van Fiorentina. In de finale nemen de Italianen het op tegen Olympiacos. Dat had de heenmatch tegen topfavoriet Aston Villa tot ieders verbazing met 2-4 gewonnen. En in de return gaven de Grieken het niet meer weg: 2-0. Pittig detail: de finale wordt afgewerkt in Athene. Dat belooft dus een 'thuismatch' te worden voor Olympiacos.

Wie wint de Europa League volgens u?

Meest recent

Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

14
14
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

7
7
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

20
20
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

29
29
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

33
33
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

261
261
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

314
314
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

124
124
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

53
53
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

533
533
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

109
109
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

123
123
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

152
152
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

145
145
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

440
440
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

609
609
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

173
173

Meer sportnieuws