Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

door
Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

Charles De Ketelaere en Atalanta BC hebben zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Europa League ten koste van Olympique Marseille. Het AS Roma van Romelu Lukaku leek dan weer op weg naar een stunt tegen Bayer Leverkusen, maar een late comeback besliste daar anders over. In de Conference League tot slot, wordt Olympiacos de tegenstander van Club Brugge-killer ACF Fiorentina.

Europa League

De heenmatch in Marseille was op een 1-1-gelijkspel geëindigd en dus kon het in Bergamo nog alle kanten uit. De thuisploeg, met een sterke De Ketelaere in de basis, begon echter het beste aan de partij. Nadat CDK eerst nog zelf een goede kans gemist zag worden, lanceerde hij Lookman op weg naar de openingstreffer.

Op dat moment had Atalanta overigens nog meer mogelijkheden laten liggen, onder meer via Scamacca en De Ketelaere. Marseille hield de schijn dus nog even hoog, tot Ruggeri er met een fraaie knal 2-0 van maakte. En diep in de extra tijd zorgde Touré nog voor de 3-0. Atalanta plaatste zich zo voor zijn eerste Europese finale ooit.

Daarin wordt Bayer Leverkusen de tegenstander van dienst. De Duitse kampioen had zijn heenmatch tegen Roma met 0-2 gewonnen, maar kwam op eigen veld zelf op een dubbele achterstand te staan na twee penalty's van Paredes. Een straffe comeback leek in de maak, tot Mancini de bal in eigen doel devieerde. En in de 97ste minuut werd het zowaar nog 2-2. Leverkusen behoudt daardoor zijn ongeslagen status dit seizoen.

 Conference League

Club Brugge greep woensdag nipt naast een finaleticket ten voordele van Fiorentina. In de finale nemen de Italianen het op tegen Olympiacos. Dat had de heenmatch tegen topfavoriet Aston Villa tot ieders verbazing met 2-4 gewonnen. En in de return gaven de Grieken het niet meer weg: 2-0. Pittig detail: de finale wordt afgewerkt in Athene. Dat belooft dus een 'thuismatch' te worden voor Olympiacos.

Wie wint de Europa League volgens u?

Meest recent

Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

69
69
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

222
222
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

55
55
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

171
171
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

163
163
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

187
187
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

344
344
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

189
189
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

490
490
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

255
255
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

350
350
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

82
82
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

143
143
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

279
279
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

73
73
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

84
84
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

674
674
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

117
117
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

99
99
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

291
291
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

228
228
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

400
400
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

211
211
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

47
47
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

157
157

Meer sportnieuws