Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

door
Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

Charles De Ketelaere en Atalanta BC hebben zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Europa League ten koste van Olympique Marseille. Het AS Roma van Romelu Lukaku leek dan weer op weg naar een stunt tegen Bayer Leverkusen, maar een late comeback besliste daar anders over. In de Conference League tot slot, wordt Olympiacos de tegenstander van Club Brugge-killer ACF Fiorentina.

Europa League

De heenmatch in Marseille was op een 1-1-gelijkspel geëindigd en dus kon het in Bergamo nog alle kanten uit. De thuisploeg, met een sterke De Ketelaere in de basis, begon echter het beste aan de partij. Nadat CDK eerst nog zelf een goede kans gemist zag worden, lanceerde hij Lookman op weg naar de openingstreffer.

Op dat moment had Atalanta overigens nog meer mogelijkheden laten liggen, onder meer via Scamacca en De Ketelaere. Marseille hield de schijn dus nog even hoog, tot Ruggeri er met een fraaie knal 2-0 van maakte. En diep in de extra tijd zorgde Touré nog voor de 3-0. Atalanta plaatste zich zo voor zijn eerste Europese finale ooit.

Daarin wordt Bayer Leverkusen de tegenstander van dienst. De Duitse kampioen had zijn heenmatch tegen Roma met 0-2 gewonnen, maar kwam op eigen veld zelf op een dubbele achterstand te staan na twee penalty's van Paredes. Een straffe comeback leek in de maak, tot Mancini de bal in eigen doel devieerde. En in de 97ste minuut werd het zowaar nog 2-2. Leverkusen behoudt daardoor zijn ongeslagen status dit seizoen.

 Conference League

Club Brugge greep woensdag nipt naast een finaleticket ten voordele van Fiorentina. In de finale nemen de Italianen het op tegen Olympiacos. Dat had de heenmatch tegen topfavoriet Aston Villa tot ieders verbazing met 2-4 gewonnen. En in de return gaven de Grieken het niet meer weg: 2-0. Pittig detail: de finale wordt afgewerkt in Athene. Dat belooft dus een 'thuismatch' te worden voor Olympiacos.

Wie wint de Europa League volgens u?

Meest recent

"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

9
9
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

91
91
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

305
305
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

125
125
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

63
63
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

130
130
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

44
44
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

303
303
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

389
389
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

126
126
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

185
185
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

72
72
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

80
80
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

147
147
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

88
88
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

256
256
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

226
226
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

144
144
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

92
92
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

124
124
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

96
96

Meer sportnieuws