Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

door
Sterke CDK naar finale, ultieme comeback nekt Lukaku en co

Charles De Ketelaere en Atalanta BC hebben zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Europa League ten koste van Olympique Marseille. Het AS Roma van Romelu Lukaku leek dan weer op weg naar een stunt tegen Bayer Leverkusen, maar een late comeback besliste daar anders over. In de Conference League tot slot, wordt Olympiacos de tegenstander van Club Brugge-killer ACF Fiorentina.

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Europa League

De heenmatch in Marseille was op een 1-1-gelijkspel geëindigd en dus kon het in Bergamo nog alle kanten uit. De thuisploeg, met een sterke De Ketelaere in de basis, begon echter het beste aan de partij. Nadat CDK eerst nog zelf een goede kans gemist zag worden, lanceerde hij Lookman op weg naar de openingstreffer.

Op dat moment had Atalanta overigens nog meer mogelijkheden laten liggen, onder meer via Scamacca en De Ketelaere. Marseille hield de schijn dus nog even hoog, tot Ruggeri er met een fraaie knal 2-0 van maakte. En diep in de extra tijd zorgde Touré nog voor de 3-0. Atalanta plaatste zich zo voor zijn eerste Europese finale ooit.

Daarin wordt Bayer Leverkusen de tegenstander van dienst. De Duitse kampioen had zijn heenmatch tegen Roma met 0-2 gewonnen, maar kwam op eigen veld zelf op een dubbele achterstand te staan na twee penalty's van Paredes. Een straffe comeback leek in de maak, tot Mancini de bal in eigen doel devieerde. En in de 97ste minuut werd het zowaar nog 2-2. Leverkusen behoudt daardoor zijn ongeslagen status dit seizoen.

 Conference League

Club Brugge greep woensdag nipt naast een finaleticket ten voordele van Fiorentina. In de finale nemen de Italianen het op tegen Olympiacos. Dat had de heenmatch tegen topfavoriet Aston Villa tot ieders verbazing met 2-4 gewonnen. En in de return gaven de Grieken het niet meer weg: 2-0. Pittig detail: de finale wordt afgewerkt in Athene. Dat belooft dus een 'thuismatch' te worden voor Olympiacos.

Wie wint de Europa League volgens u?

Meest recent

Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

33
33
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

5
5
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

55
55
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

129
129
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

72
72
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

96
96
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

168
168
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

69
69
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

272
272
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

441
441
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

109
109
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

249
249
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

190
190
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

329
329
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

378
378
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

76
76
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

35
35
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

819
819
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

413
413
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

591
591
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

161
161
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

560
560

Meer sportnieuws