Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

237 stemmen
Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

Het is Paris Saint-Germain andermaal niet gelukt om de Champions League te winnen. Dinsdagavond sneuvelde de steenrijke Franse club in de halve finales tegen Borussia Dortmund. Binnen de club was het geloof in een goede afloop nochtans wel heel erg groot.

Sinds de Qatarese eigenaars de plek zwaaien in het Prinsenpark, is het winnen van de Champions League het grote doel bij de Franse kampioen. Maar telkens liep het ergens wel fout. In 2020 werd weliswaar de finale gehaald, daarin toonde Bayern München zich echter te sterk.

Dit seizoen leek er een grote kans te liggen om het opnieuw minstens tot de finale te schoppen. Nadat het eerder al Real Sociedad en FC Barcelona uitschakelde, nam PSG het in de halve finales op tegen Borussia Dortmund. Op papier de minst sterke ploeg van de vier halve finalisten.

LEES OOK: 'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Enorme dosis pech

Maar opnieuw werd het een kater voor de Parijzenaars. Dortmund, momenteel slechts vijfde in de Bundesliga, wist op eigen veld namelijk te winnen met 1-0. In principe was er dus nog heel wat mogelijk voor de return in de Lichtstad. De Duitsers wisten het echter opnieuw met 0-1 te halen.

Al moet gezegd dat daar wel een pak meeval bij was gemoeid. Net als in de heenmatch kreeg PSG immers een pak goed kansen. Voor eigen volk werd maar liefst vier keer het doelhout geraakt. Maar op de één of andere manier wou de bal er maar niet ingaan voor de Ligue 1-grootmacht.

Voorbereidingen op finale

Achteraf was de teleurstelling dan ook bijzonder groot in het Parijse kamp. En onthullingen van L'Equipe maken de uitschakeling nog wat pijnlijker. Blijkbaar was men er intern heilig van overtuigd dat PSG de scheve situatie op eigen veld alsnog zou rechtzetten. In die mate zelfs dat de voorbereidingen op de finale al waren ingezet. Verschillende medewerkers hadden de opdracht gekregen om de trip naar Wembley al tot in de puntjes voor te bereiden, zo zeker was men van een goede afloop. Hun werk kon echter de prullenmand in gesmeten worden.

PSG wint binnen de drie seizoenen de Champions League ...

Meest recent

Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

1
1
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

54
54
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

43
43
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

210
210
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

155
155
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

38
38
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

378
378
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

155
155
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

462
462
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

110
110
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

352
352
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

694
694
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

526
526
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

153
153
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1129
1129
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

78
78
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

672
672
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

254
254
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

522
522
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

255
255
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

279
279
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1277
1277

Meer sportnieuws