Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

door
Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

Het is Paris Saint-Germain andermaal niet gelukt om de Champions League te winnen. Dinsdagavond sneuvelde de steenrijke Franse club in de halve finales tegen Borussia Dortmund. Binnen de club was het geloof in een goede afloop nochtans wel heel erg groot.

Sinds de Qatarese eigenaars de plek zwaaien in het Prinsenpark, is het winnen van de Champions League het grote doel bij de Franse kampioen. Maar telkens liep het ergens wel fout. In 2020 werd weliswaar de finale gehaald, daarin toonde Bayern München zich echter te sterk.

Dit seizoen leek er een grote kans te liggen om het opnieuw minstens tot de finale te schoppen. Nadat het eerder al Real Sociedad en FC Barcelona uitschakelde, nam PSG het in de halve finales op tegen Borussia Dortmund. Op papier de minst sterke ploeg van de vier halve finalisten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Enorme dosis pech

Maar opnieuw werd het een kater voor de Parijzenaars. Dortmund, momenteel slechts vijfde in de Bundesliga, wist op eigen veld namelijk te winnen met 1-0. In principe was er dus nog heel wat mogelijk voor de return in de Lichtstad. De Duitsers wisten het echter opnieuw met 0-1 te halen.

Al moet gezegd dat daar wel een pak meeval bij was gemoeid. Net als in de heenmatch kreeg PSG immers een pak goed kansen. Voor eigen volk werd maar liefst vier keer het doelhout geraakt. Maar op de één of andere manier wou de bal er maar niet ingaan voor de Ligue 1-grootmacht.

Voorbereidingen op finale

Achteraf was de teleurstelling dan ook bijzonder groot in het Parijse kamp. En onthullingen van L'Equipe maken de uitschakeling nog wat pijnlijker. Blijkbaar was men er intern heilig van overtuigd dat PSG de scheve situatie op eigen veld alsnog zou rechtzetten. In die mate zelfs dat de voorbereidingen op de finale al waren ingezet. Verschillende medewerkers hadden de opdracht gekregen om de trip naar Wembley al tot in de puntjes voor te bereiden, zo zeker was men van een goede afloop. Hun werk kon echter de prullenmand in gesmeten worden.

PSG wint binnen de drie seizoenen de Champions League ...

Meest recent

Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

14
14
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

15
15
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

52
52
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

141
141
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

101
101
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

66
66
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

177
177
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

63
63
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

71
71
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

66
66
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

123
123
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

134
134
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

168
168
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

358
358
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

222
222
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

110
110
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

267
267
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

93
93
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

97
97
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

367
367
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

172
172
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

290
290
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

700
700
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118

Meer sportnieuws