Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

door
Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

Het is Paris Saint-Germain andermaal niet gelukt om de Champions League te winnen. Dinsdagavond sneuvelde de steenrijke Franse club in de halve finales tegen Borussia Dortmund. Binnen de club was het geloof in een goede afloop nochtans wel heel erg groot.

Sinds de Qatarese eigenaars de plek zwaaien in het Prinsenpark, is het winnen van de Champions League het grote doel bij de Franse kampioen. Maar telkens liep het ergens wel fout. In 2020 werd weliswaar de finale gehaald, daarin toonde Bayern München zich echter te sterk.

Dit seizoen leek er een grote kans te liggen om het opnieuw minstens tot de finale te schoppen. Nadat het eerder al Real Sociedad en FC Barcelona uitschakelde, nam PSG het in de halve finales op tegen Borussia Dortmund. Op papier de minst sterke ploeg van de vier halve finalisten.

LEES OOK: Mourinho heeft beet: bizarre clausule trekt aandacht

Enorme dosis pech

Maar opnieuw werd het een kater voor de Parijzenaars. Dortmund, momenteel slechts vijfde in de Bundesliga, wist op eigen veld namelijk te winnen met 1-0. In principe was er dus nog heel wat mogelijk voor de return in de Lichtstad. De Duitsers wisten het echter opnieuw met 0-1 te halen.

Al moet gezegd dat daar wel een pak meeval bij was gemoeid. Net als in de heenmatch kreeg PSG immers een pak goed kansen. Voor eigen volk werd maar liefst vier keer het doelhout geraakt. Maar op de één of andere manier wou de bal er maar niet ingaan voor de Ligue 1-grootmacht.

Voorbereidingen op finale

Achteraf was de teleurstelling dan ook bijzonder groot in het Parijse kamp. En onthullingen van L'Equipe maken de uitschakeling nog wat pijnlijker. Blijkbaar was men er intern heilig van overtuigd dat PSG de scheve situatie op eigen veld alsnog zou rechtzetten. In die mate zelfs dat de voorbereidingen op de finale al waren ingezet. Verschillende medewerkers hadden de opdracht gekregen om de trip naar Wembley al tot in de puntjes voor te bereiden, zo zeker was men van een goede afloop. Hun werk kon echter de prullenmand in gesmeten worden.

PSG wint binnen de drie seizoenen de Champions League ...

Meest recent

Mourinho heeft beet: bizarre clausule trekt aandacht

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

4
4
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

120
120
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

18
18
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

509
509
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

329
329
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

178
178
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

134
134
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

95
95
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

206
206
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

63
63
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

452
452
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

483
483
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

126
126
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

186
186
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

126
126
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

305
305
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

320
320
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

128
128
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

279
279
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

946
946
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

274
274
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

98
98
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

143
143
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

110
110
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

73
73

Meer sportnieuws