Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

237 stemmen
Nieuwe details maken PSG-uitschakeling extra pijnlijk

Het is Paris Saint-Germain andermaal niet gelukt om de Champions League te winnen. Dinsdagavond sneuvelde de steenrijke Franse club in de halve finales tegen Borussia Dortmund. Binnen de club was het geloof in een goede afloop nochtans wel heel erg groot.

Sinds de Qatarese eigenaars de plek zwaaien in het Prinsenpark, is het winnen van de Champions League het grote doel bij de Franse kampioen. Maar telkens liep het ergens wel fout. In 2020 werd weliswaar de finale gehaald, daarin toonde Bayern München zich echter te sterk.

Dit seizoen leek er een grote kans te liggen om het opnieuw minstens tot de finale te schoppen. Nadat het eerder al Real Sociedad en FC Barcelona uitschakelde, nam PSG het in de halve finales op tegen Borussia Dortmund. Op papier de minst sterke ploeg van de vier halve finalisten.

LEES OOK: 'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Enorme dosis pech

Maar opnieuw werd het een kater voor de Parijzenaars. Dortmund, momenteel slechts vijfde in de Bundesliga, wist op eigen veld namelijk te winnen met 1-0. In principe was er dus nog heel wat mogelijk voor de return in de Lichtstad. De Duitsers wisten het echter opnieuw met 0-1 te halen.

Al moet gezegd dat daar wel een pak meeval bij was gemoeid. Net als in de heenmatch kreeg PSG immers een pak goed kansen. Voor eigen volk werd maar liefst vier keer het doelhout geraakt. Maar op de één of andere manier wou de bal er maar niet ingaan voor de Ligue 1-grootmacht.

Voorbereidingen op finale

Achteraf was de teleurstelling dan ook bijzonder groot in het Parijse kamp. En onthullingen van L'Equipe maken de uitschakeling nog wat pijnlijker. Blijkbaar was men er intern heilig van overtuigd dat PSG de scheve situatie op eigen veld alsnog zou rechtzetten. In die mate zelfs dat de voorbereidingen op de finale al waren ingezet. Verschillende medewerkers hadden de opdracht gekregen om de trip naar Wembley al tot in de puntjes voor te bereiden, zo zeker was men van een goede afloop. Hun werk kon echter de prullenmand in gesmeten worden.

PSG wint binnen de drie seizoenen de Champions League ...

Meest recent

'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

1
1
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

35
35
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

221
221
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

79
79
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

20
20
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

84
84
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

268
268
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

200
200
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

515
515
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

36
36
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

803
803
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

79
79
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

43
43
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

247
247
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

655
655
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

896
896
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

582
582
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1101
1101
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

506
506
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

618
618
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

373
373
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1021
1021
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

677
677
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

73
73
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

190
190

Meer sportnieuws