Vanaken komt met zeldzame Tweet na ondergang Club

1183
Vanaken komt met zeldzame Tweet na ondergang Club

Club Brugge was lange tijd in de running om zich als eerste Belgische ploeg ooit te plaatsen voor de finale van de Conference League. Maar het heeft dan toch niet mogen zijn. In de halve finales moest Blauw-Zwart uiteindelijk zijn meerdere erkennen in ACF Fiorentina.

Voor de Bruggelingen zat er niets anders op dan op eigen veld te winnen indien ze alsnog wilden doorstoten. De heenmatch in Italië was immers op 3-2 geëindigd in het voordeel van de thuisploeg. En de ploeg van interim-coach Nicky Hayen kon ook al snel toeslaan.

Een goede voorzet van Hans Vanaken werd al dan niet geraakt door Maxim De Cuyper, maar viel uiteindelijk wel in doel. Het Jan Breydel-stadion kon een eerste keer ontploffen. Toch werd het snel weer nagelbijten voor de Brugse supporters, zo nam Fiorentina de match terug in handen.

LEES OOK: De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

Teleurgesteld maar trots

De bezoekers kregen ook heel wat kansen om weer op gelijke hoogte te komen. Ze wisten zelfs tot drie keer toe het doelhout te raken. Maar in de slotfase gaf Brandon Mechele plots een strafschop weg. Fiorentina liet deze kans niet liggen en plaatste zich met een 1-1-gelijkspel voor de finale.

Achteraf was de teleurstelling dan ook groot bij de Bruggelingen. "We hebben alles gegeven dus hoeven we onszelf niks te verwijten maar nogmaals, dit is heel zuur", stelde Hans Vanaken op de clubwebstek. "We hebben nochtans alles gegeven maar het mocht helaas niet zijn. Niettemin hebben we in Europa een prima parcours gelopen. Ik ben trots op datgene wat we verwezenlijkt hebben."

focus op competitie

Vanaken had zelf geen schuld in de uitschakeling. Hij scoorde niet alleen het enige Brugse doelpunt van de terugmatch, ook daarnaast speelde hij weer een ijzersterke partij. Vlak na de match kwam hij overigens met een reactie op het sociale medium 'X'. Dat is behoorlijk zeldzaam, het was nog maar zijn derde Tweet sinds midden december. "Het einde van een ongelooflijke trip, zo trots op dit team. Nu nog drie finales", focuste de aanvoerder alweer op de ontknoping van de competitie.

Vanaken was dit seizoen de beste Bruggeling in Europa ...

Meest recent

Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

8
8
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

22
22
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

19
19
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

37
37
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

97
97
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

78
78
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

159
159
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

147
147
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

125
125
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

134
134
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

104
104
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

193
193
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

241
241
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

86
86
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

119
119
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

93
93
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

85
85
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

232
232
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1072
1072
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75

Meer sportnieuws