Vanaken komt met zeldzame Tweet na ondergang Club

door
Vanaken komt met zeldzame Tweet na ondergang Club

Club Brugge was lange tijd in de running om zich als eerste Belgische ploeg ooit te plaatsen voor de finale van de Conference League. Maar het heeft dan toch niet mogen zijn. In de halve finales moest Blauw-Zwart uiteindelijk zijn meerdere erkennen in ACF Fiorentina.

Voor de Bruggelingen zat er niets anders op dan op eigen veld te winnen indien ze alsnog wilden doorstoten. De heenmatch in Italië was immers op 3-2 geëindigd in het voordeel van de thuisploeg. En de ploeg van interim-coach Nicky Hayen kon ook al snel toeslaan.

Een goede voorzet van Hans Vanaken werd al dan niet geraakt door Maxim De Cuyper, maar viel uiteindelijk wel in doel. Het Jan Breydel-stadion kon een eerste keer ontploffen. Toch werd het snel weer nagelbijten voor de Brugse supporters, zo nam Fiorentina de match terug in handen.

LEES OOK: ‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Teleurgesteld maar trots

De bezoekers kregen ook heel wat kansen om weer op gelijke hoogte te komen. Ze wisten zelfs tot drie keer toe het doelhout te raken. Maar in de slotfase gaf Brandon Mechele plots een strafschop weg. Fiorentina liet deze kans niet liggen en plaatste zich met een 1-1-gelijkspel voor de finale.

Achteraf was de teleurstelling dan ook groot bij de Bruggelingen. "We hebben alles gegeven dus hoeven we onszelf niks te verwijten maar nogmaals, dit is heel zuur", stelde Hans Vanaken op de clubwebstek. "We hebben nochtans alles gegeven maar het mocht helaas niet zijn. Niettemin hebben we in Europa een prima parcours gelopen. Ik ben trots op datgene wat we verwezenlijkt hebben."

focus op competitie

Vanaken had zelf geen schuld in de uitschakeling. Hij scoorde niet alleen het enige Brugse doelpunt van de terugmatch, ook daarnaast speelde hij weer een ijzersterke partij. Vlak na de match kwam hij overigens met een reactie op het sociale medium 'X'. Dat is behoorlijk zeldzaam, het was nog maar zijn derde Tweet sinds midden december. "Het einde van een ongelooflijke trip, zo trots op dit team. Nu nog drie finales", focuste de aanvoerder alweer op de ontknoping van de competitie.

Vanaken was dit seizoen de beste Bruggeling in Europa ...

Meest recent

‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

8
8
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

19
19
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

71
71
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

170
170
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

237
237
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

257
257
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

381
381
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

121
121
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

228
228
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

439
439
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

341
341
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

163
163
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

358
358
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

312
312
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

177
177
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

699
699
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

257
257
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

358
358
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

256
256
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

177
177
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

34
34
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

52
52
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

165
165
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

149
149
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

213
213

Meer sportnieuws