Grote verrassing in EK-selectie? "Zoals Origi bij WK 2014"

door
Grote verrassing in EK-selectie?

Op 28 mei is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn definitieve selectie bekend voor het komende EK. Inmiddels raakte bekend dat het aantal geselecteerden is opgetrokken van 23 tot 26 spelers. En dat biedt mogelijkheden tot verrassingen.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Komende zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Maar dat zullen ze wel met een opgefriste selectie moeten doen. Sinds het voorbije EK zwaaiden immers een pak vaste waarden af bij de nationale ploeg. En inmiddels klopt een nieuwe generatie steeds harder op de deur.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Flitsende Fofana

Het wordt dan ook interessant om te kijken naar hoe de definitieve selectie van Tedesco er zal uitzien. Al lijkt het merendeel van de namen nu al bekend. Zo zal de bondscoach vooral beroep doen op de jongens die voor de kwalificaties zorgden. Aangevuld met Kevin De Bruyne uiteraard.

Maar vorige week heeft de UEFA beslist dat elk land drie extra spelers zal mogen meenemen naar de eindronde in Duitsland. En dat biedt Tedesco de ruimte om één à twee verrassende namen mee te nemen in zijn groep. Malick Fofana bijvoorbeeld. Die maakt momenteel het mooie weer in de Ligue 1.

Verrassing op EK?

De 19-jarige aanvaller brak in het najaar definitief door bij AA Gent. Uit financiële overwegen werd hij in januari echter aan Olympique Lyon verkocht. En daar is hij na een aarzelende start helemaal onder stoom gekomen. Maandag in de 3-4-comeback op Lille was hij goed voor zijn tweede doelpunt op evenveel duels tijd.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Tedesco de 19-jarige zal oproepen als wit konijn. Al is het maar om hem met oog op de toekomst ervaring te laten opdoen op een groot toernooi. "Een beetje zoals Marc Wilmots met Divock Origi deed op het WK van 2014", aldus het Waalse medium.

Tedesco moet minstens één jonkie als verrassing meenemen ...

Meest recent

PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

1
1
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

20
20
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

76
76
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

58
58
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

59
59
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

51
51
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

88
88
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

76
76
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

122
122
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

225
225
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

54
54
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

39
39
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

143
143
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

320
320
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

176
176
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

265
265
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

79
79
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

113
113
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

49
49
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

96
96
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

52
52
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

433
433
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

230
230
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

127
127
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

576
576

Meer sportnieuws