Grote verrassing in EK-selectie? "Zoals Origi bij WK 2014"

816 stemmen
Grote verrassing in EK-selectie?

Op 28 mei is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn definitieve selectie bekend voor het komende EK. Inmiddels raakte bekend dat het aantal geselecteerden is opgetrokken van 23 tot 26 spelers. En dat biedt mogelijkheden tot verrassingen.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Komende zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Maar dat zullen ze wel met een opgefriste selectie moeten doen. Sinds het voorbije EK zwaaiden immers een pak vaste waarden af bij de nationale ploeg. En inmiddels klopt een nieuwe generatie steeds harder op de deur.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

Flitsende Fofana

Het wordt dan ook interessant om te kijken naar hoe de definitieve selectie van Tedesco er zal uitzien. Al lijkt het merendeel van de namen nu al bekend. Zo zal de bondscoach vooral beroep doen op de jongens die voor de kwalificaties zorgden. Aangevuld met Kevin De Bruyne uiteraard.

Maar vorige week heeft de UEFA beslist dat elk land drie extra spelers zal mogen meenemen naar de eindronde in Duitsland. En dat biedt Tedesco de ruimte om één à twee verrassende namen mee te nemen in zijn groep. Malick Fofana bijvoorbeeld. Die maakt momenteel het mooie weer in de Ligue 1.

Verrassing op EK?

De 19-jarige aanvaller brak in het najaar definitief door bij AA Gent. Uit financiële overwegen werd hij in januari echter aan Olympique Lyon verkocht. En daar is hij na een aarzelende start helemaal onder stoom gekomen. Maandag in de 3-4-comeback op Lille was hij goed voor zijn tweede doelpunt op evenveel duels tijd.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Tedesco de 19-jarige zal oproepen als wit konijn. Al is het maar om hem met oog op de toekomst ervaring te laten opdoen op een groot toernooi. "Een beetje zoals Marc Wilmots met Divock Origi deed op het WK van 2014", aldus het Waalse medium.

Tedesco moet minstens één jonkie als verrassing meenemen ...

Meest recent

AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

2
2
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

22
22
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

33
33
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

161
161
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

20
20
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

95
95
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

65
65
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

176
176
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1004
1004
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

85
85
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

242
242
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

353
353
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

26
26
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

53
53
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

313
313
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

152
152
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

397
397
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

303
303
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

471
471
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

488
488
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

253
253
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

115
115
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

197
197
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

70
70

Meer sportnieuws