Grote verrassing in EK-selectie? "Zoals Origi bij WK 2014"

door
Grote verrassing in EK-selectie?

Op 28 mei is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn definitieve selectie bekend voor het komende EK. Inmiddels raakte bekend dat het aantal geselecteerden is opgetrokken van 23 tot 26 spelers. En dat biedt mogelijkheden tot verrassingen.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Komende zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Maar dat zullen ze wel met een opgefriste selectie moeten doen. Sinds het voorbije EK zwaaiden immers een pak vaste waarden af bij de nationale ploeg. En inmiddels klopt een nieuwe generatie steeds harder op de deur.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Flitsende Fofana

Het wordt dan ook interessant om te kijken naar hoe de definitieve selectie van Tedesco er zal uitzien. Al lijkt het merendeel van de namen nu al bekend. Zo zal de bondscoach vooral beroep doen op de jongens die voor de kwalificaties zorgden. Aangevuld met Kevin De Bruyne uiteraard.

Maar vorige week heeft de UEFA beslist dat elk land drie extra spelers zal mogen meenemen naar de eindronde in Duitsland. En dat biedt Tedesco de ruimte om één à twee verrassende namen mee te nemen in zijn groep. Malick Fofana bijvoorbeeld. Die maakt momenteel het mooie weer in de Ligue 1.

Verrassing op EK?

De 19-jarige aanvaller brak in het najaar definitief door bij AA Gent. Uit financiële overwegen werd hij in januari echter aan Olympique Lyon verkocht. En daar is hij na een aarzelende start helemaal onder stoom gekomen. Maandag in de 3-4-comeback op Lille was hij goed voor zijn tweede doelpunt op evenveel duels tijd.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Tedesco de 19-jarige zal oproepen als wit konijn. Al is het maar om hem met oog op de toekomst ervaring te laten opdoen op een groot toernooi. "Een beetje zoals Marc Wilmots met Divock Origi deed op het WK van 2014", aldus het Waalse medium.

Tedesco moet minstens één jonkie als verrassing meenemen ...

Meest recent

Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

1
1
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

13
13
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

30
30
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

24
24
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

182
182
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

256
256
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

46
46
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

195
195
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

56
56
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

139
139
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

50
50
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

350
350
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

451
451
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

388
388
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

40
40
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

313
313
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

341
341
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

319
319
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

320
320
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

268
268
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

108
108

Meer sportnieuws