Grote verrassing in EK-selectie? "Zoals Origi bij WK 2014"

816 stemmen
Grote verrassing in EK-selectie?

Op 28 mei is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn definitieve selectie bekend voor het komende EK. Inmiddels raakte bekend dat het aantal geselecteerden is opgetrokken van 23 tot 26 spelers. En dat biedt mogelijkheden tot verrassingen.

Tijdens de vorige twee Europese kampioenschappen werd België telkens bij de (schaduw)favorieten gerekend. In 2016 liep het echter compleet fout na een tactisch fiasco tegen Wales. In 2021 werd een erg gehavende ploeg dan weer gewipt in de kwartfinales door de latere winnaar Italië.

Komende zomer kunnen de Belgen dus revanche nemen. Maar dat zullen ze wel met een opgefriste selectie moeten doen. Sinds het voorbije EK zwaaiden immers een pak vaste waarden af bij de nationale ploeg. En inmiddels klopt een nieuwe generatie steeds harder op de deur.

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Flitsende Fofana

Het wordt dan ook interessant om te kijken naar hoe de definitieve selectie van Tedesco er zal uitzien. Al lijkt het merendeel van de namen nu al bekend. Zo zal de bondscoach vooral beroep doen op de jongens die voor de kwalificaties zorgden. Aangevuld met Kevin De Bruyne uiteraard.

Maar vorige week heeft de UEFA beslist dat elk land drie extra spelers zal mogen meenemen naar de eindronde in Duitsland. En dat biedt Tedesco de ruimte om één à twee verrassende namen mee te nemen in zijn groep. Malick Fofana bijvoorbeeld. Die maakt momenteel het mooie weer in de Ligue 1.

Verrassing op EK?

De 19-jarige aanvaller brak in het najaar definitief door bij AA Gent. Uit financiële overwegen werd hij in januari echter aan Olympique Lyon verkocht. En daar is hij na een aarzelende start helemaal onder stoom gekomen. Maandag in de 3-4-comeback op Lille was hij goed voor zijn tweede doelpunt op evenveel duels tijd.

Bij La Dernière Heure sluit men dan ook niet uit dat Tedesco de 19-jarige zal oproepen als wit konijn. Al is het maar om hem met oog op de toekomst ervaring te laten opdoen op een groot toernooi. "Een beetje zoals Marc Wilmots met Divock Origi deed op het WK van 2014", aldus het Waalse medium.

Tedesco moet minstens één jonkie als verrassing meenemen ...

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

61
61
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

43
43
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

132
132
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

44
44
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

90
90
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

40
40
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

100
100
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

187
187
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

436
436
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

215
215
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

729
729
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

54
54
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

474
474
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1039
1039
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

256
256
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

194
194
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

359
359
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

91
91
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

53
53
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

47
47
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

659
659
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

81
81
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

291
291
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

61
61

Meer sportnieuws