'Riemer broedt op verrassende vervanger Vertonghen'

door
'Riemer broedt op verrassende vervanger Vertonghen'

RSC Anderlecht krijgt komend weekend het bezoek van KRC Genk en kan zich dan geen uitschuiver permitteren binnen de titelstrijd. Maar coach Brian Riemer zal wellicht moeten schuiven met zijn pionnen. Zo staat een groot vraagteken achter Jan Vertonghen.

De paars-witte aanvoerder is ook in de Play-Offs opnieuw een sleutelpion bij de recordkampioen. Maar afgelopen zondag sloeg het noodlot toe tijdens de uitmatch op het veld van Union (0-0). Vertonghen zag er wat ziekjes uit en liep vervolgens ook nog eens een blessure op.

Eventjes probeerde hij de match nog te hervatten, maar uiteindelijk moest Vertonghen toch gewisseld worden. Met een bedenkelijke grimas op het gezicht trekkebeende hij richting de kleedkamers. Bij Paars-Wit hield men het hart dan ook vast voor een lange absentie.

LEES OOK: "Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

Geen match tegen Genk

Maandag vonden al de eerste onderzoeken plaats. En dinsdag zullen nog meer tests uitgevoerd worden. De Brusselaars hopen uiteraard dat de schade meevalt en dat Vertonghen snel weer kan hervatten. Maar zelfs in het meest positieve scenario lijkt de match van zaterdag te vroeg te komen.

En dus wordt het uitkijken naar wie hem tegen Genk zal vervangen. Federico Gattoni lijkt de meest logische optie. De Argentijnse huurling deed het tegen Union alvast meer dan behoorlijk. Maar voetballend gezien is hij van een minder niveau. Bovendien is Gattoni net als Zeno Debast rechtsvoetig.

Delaney achteruit?

Bijgevolg worden ook alternatieven voor Gattoni overwogen. Zo schuift Het Nieuwsblad de naam van Thomas Delaney naar voren. Die verving Vertonghen eerder dit seizoen ook al in de defensie. De Deen is wel linksvoetig en beschikt over meer voetballende kwaliteiten. Bovendien zijn er voldoende opties om hem te vervangen op het middenveld. Afwachten dus welke optie Riemer zal verkiezen.

Gattoni is de beste optie om Vertonghen te vervangen ...

Meest recent

Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

14
14
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

99
99
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

87
87
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

143
143
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

136
136
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

90
90
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

126
126
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

198
198
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

156
156
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

293
293
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

239
239
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

427
427
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

143
143
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

906
906
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

182
182
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

741
741
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

77
77
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

213
213
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

241
241
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

94
94
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

618
618
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

72
72
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34

Meer sportnieuws