Cercle slaat weer toe: sterkhouder tekent bij

door
Cercle slaat weer toe: sterkhouder tekent bij

Cercle Brugge mag nog steeds dromen van een Europees ticket, want het veegde zaterdag de vloer aan met KRC Genk. Door de 4-1-zege is de Vereniging tot op één punt genaderd van de vierde plaats en dus kan het seizoen nog zeer mooi eindigen voor Cercle. Intussen maken ze ook werk van hun toekomst.

Vorige week wisten ze met Alama Bayo al een eerste zomeraanwinst vast te leggen. De 18-jarige aanvaller werd transfervrij weggeplukt bij Seraing. Enkele dagen later slaat Cercle weer toe. Deze keer weten ze een sterkhouder langer aan zich te binden.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Francis verlengt bij Cercle

De Bruggelingen laten immers weten dat Abu Francis langer bij Cercle zal blijven. De 23-jarige middenvelder verlengde zijn contract met één jaar en blijft daardoor tot 2026, met optie op nog een bijkomend seizoen.

Daarmee slaat Cercle een mooie slag, want de Ghanees is een vaste waarde in de basiself onder Miron Muslic. Dit seizoen kwam hij tot dusver slechts vijftien keer in actie, maar dat komt vooral omdat een blessure hem in de eerste seizoenshelft een halfjaar aan de kant hield.

Leider op en naast het veld

Cercle plukte Francis in de zomer van 2022 voor 500.000 euro weg bij FC Nordsjaelland en sindsdien speelde hij in totaal 48 wedstrijden, waarin hij twee keer scoorde en drie assists gaf. In maart maakte Francis ook zijn debuut als Ghanees international.

Bij Cercle zijn ze uiteraard zeer tevreden. "Abu is een leider op en naast het veld. De weerbaarheid die hij getoond heeft bij het terugkeren uit blessure zijn elementen die we in Cercle appreciëren en daarvoor willen we hem belonen", aldus technisch directeur Rembert Vromant. "We zetten vol in op Abu voor de komende seizoenen en zijn overtuigd dat dit verder een succesverhaal wordt."

Zal Cercle een mooie winst op hem maken?

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

15
15
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

85
85
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

82
82
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

207
207
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

82
82
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

158
158
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

175
175
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

245
245
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

232
232
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

126
126
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

794
794
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

391
391
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

209
209
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

101
101
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

154
154
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

198
198
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

216
216
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

241
241
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

181
181
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

768
768
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

342
342
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws