Antwerp in rep en roer: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

992 stemmen
Antwerp in rep en roer: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

De aanvankelijke opwinding rond de stunttransfer van Soumaila Coulibaly naar Antwerp FC nadert een grote teleurstelling. Hoewel hij aanvankelijk indruk maakte, beperken blessures en een de sterke opkomst van Zeno Van den Bosch zijn speeltijd.

Zijn huurcontract, waarbij de huursom daalt naarmate hij meer speelt, lijkt nu een financiële last voor Antwerp te worden. De kans op het activeren van de aankoopoptie van 7,35 miljoen euro lijkt klein, tenzij hij snel wordt doorverkocht.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Overmars vindt schaars talent met Coulibaly

Soumaila Coulibaly wordt al jaren beschouwd als een veelbelovend talent in het Europese voetbal. Na zijn opkomst bij Paris Saint-Germain, waar hij werd geprezen als een toptalent in de jeugdacademie, maakte hij twee jaar geleden de sprong naar Borussia Dortmund.

Coulibaly wordt qua speelstijl en intrinsieke kwaliteiten vergeleken met zijn landgenoot Dayot Upamecano van Bayern München. Hij combineert power, atletisch vermogen, en voetballende skills.

Hij is comfortabel en elegant in het balbezit, waarbij hij de ideale centrale verdediger is voor een ploeg die graag vanuit achteruit wil opbouwen en een dominante speelstijl wil hanteren. Bovendien brengt Coulibaly op jonge leeftijd al veel présence en gestalte (1 meter 91).

Met de komst van Coulibaly was Marc Overmars erin geslaagd om een opvolger te vinden voor de als onvervangbaar geachte Willian Pacho. Het is namelijk niet eenvoudig om een jonge, linksvoetige centrale verdediger te vinden met zowel fysieke onverwoestbare capaciteiten als een goede inspeelpass.

Coulibaly is verbeterde versie van Pacho: “Hij is een grote in wording”

Soumaila Coulibaly heeft sinds zijn komst bij Antwerp FC direct een sterke indruk achtergelaten. Jurgen Ekkelenkamp, in gesprek met Gazet van Antwerpen medio augustus, was lovend: “Vandaag trainde ik voor het eerst met die nieuwe centrale verdediger (Coulibaly, red.). Dat zag er goed uit, hoor. Hij doet denken aan Pacho.”

Zijn debuut in wat werd beschreven als "de wedstrijd van het jaar" voor Antwerp FC tegen AEK Athene, met een plekje in de groepsfase van de Champions League op het spel, was indrukwekkend.

Het Nieuwsblad omschreef hem als een ijzersterke en technisch begaafde verdediger. Het Laatste Nieuws constateerde dat Coulibaly zijn onversneden klasse tentoonspreidde: “Opvallend snel, comfortabel aan de bal, leest het spel goed en geen schrik om het duel aan te gaan of om in te schuiven.”

“Door de manier waarop hij indribbelt en kruispasses verstuurt, kan hij zelfs een verbeterde versie van Pacho worden, al moet hij hiervoor natuurlijk eerst bevestigen”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

“Hoe dan ook: wie dít in zijn allereerste 90 minuten op het hoogste niveau kan tonen, nota bene in een Champions League-play-off, is een grote in wording.”

Antwerp overwoog aankoopoptie van 7,35 miljoen te lichten

Soumaila Coulibaly werd snel geïntegreerd in het team van Mark van Bommel, en dit seizoen heeft hij bewezen een uiterst oplettende, solide en verdedigend autoritaire speler te zijn, die ook een belangrijke rol speelt in de opbouw van het spel.

Sinds hij tegen AEK Athene voor het eerst meedeed, heeft hij zijn niveau vastgehouden. Coulibaly pakt snel en goed alle instructies van zijn coach op, waardoor hij ondanks zijn jeugdige leeftijd niet meer weg te denken was uit de basisploeg. 

“Blijft een schot in de roos, die transfer”, schreef Het Laatste Nieuws. Gazet van Antwerpen suggereerde al snel dat als Coulibaly deze prestaties blijft leveren, Marc Overmars niet zal aarzelen om de aankoopoptie in zijn huurcontract te activeren.

“Wat met de aankoopoptie van Coulibaly? Niet lichten? Wel lichten? Lichten en meteen verkopen?” vroeg Het Nieuwsblad zich ook af. Deze optie bedraagt 7,35 miljoen euro, met 1 miljoen euro aan bonussen. 

Daarnaast betaalt Antwerp ongeveer 500.000 euro als huursom, waarbij nog variabele kosten kunnen worden toegevoegd. “Ik voel mij hier goed, héél goed zelfs. Maar of ik hier langer dan een jaar zal voetballen, dat weet ik niet”, zei Coulibaly daar zelf over in een gesprek met Gazet van Antwerpen.

Coulibaly lang geblesseerd en geen basisspeler meer

Het Nieuwsblad onthulde in december een bijzonder huurcontract van Soumaila Coulibaly bij Antwerp FC. Dit contract werkt op een unieke manier: hoe meer de Franse verdediger dit seizoen speelt, hoe lager de huursom wordt die Antwerp moet betalen, terwijl zijn marktwaarde voor Borussia Dortmund toeneemt.

“Een win-wintransfer”, aldus de krant. Voor elke 10 wedstrijden die Coulibaly speelt, wordt er een stuk van de huursom van 500.000 euro afgetrokken. Zo stijgt Coulibaly's marktwaarde wanneer hij veel speelt - goed nieuws voor Dortmund - terwijl Antwerp niet veel hoeft te betalen voor zijn huur - goed nieuws voor de club.

Begin 2024 liep Coulibaly een blessure aan zijn been op, waardoor hij maandenlang aan de zijlijn stond. Zeno Van den Bosch verving de Fransman en presteerde uitstekend tijdens zijn afwezigheid.

Als gevolg hiervan kreeg Coulibaly niet veel speeltijd meer bij Antwerp en raakt hij niet meer in de basisploeg. Door de financiële situatie bij Antwerp is de kans klein dat Coulibaly wordt overgenomen voor 7,35 miljoen euro, tenzij hij meteen wordt doorverkocht aan een andere club.

Moet Antwerp de aankoopoptie lichten op Coulibaly?

Meest recent

'Orel Mangala heeft transfer eindelijk beet'

Met de aanstelling van Mark van Bommel als nieuwe bondscoach zullen verschillende spelers hopen op ...

14
14
'Club mag ex-speler én Barça danken voor transfer'

Club Brugge tastte deze week nog diep in de buidel voor de komst van Han-beom Lee en Freddie Potts, ...

140
140
'Essevee wil toeslaan met beproefd transferrecept'

Voor Zulte Waregem begint het nieuwe seizoen zondagnamiddag met meteen een pittige opdracht, want ze ...

35
35
'Club zet zinnen op peperdure opvolger Tresoldi'

Het zijn bij Club Brugge nog zeer drukke dagen op de transfermarkt. Nadat het eerder deze week met ...

234
234
'AA Gent veegt opmerkelijke aanbieding van tafel'

AA Gent ging donderdagavond in zijn heenwedstrijd in de derde voorronde van de Conference League met ...

113
113
Vanhaezebrouck velt eerste oordeel over Vitor Bruno

Anderlecht is voorlopig goed aan het seizoen begonnen, met twee zeges in zijn eerste drie Europese ...

348
348
‘Lukaku zet carrière op het spel bij miljoenenpuinhoop’

Romelu Lukaku wil Napoli verlaten en heeft zijn zinnen op de MLS gezet. De Rode Duivel kan er ...

162
162
'Peperdure Club-flop keert terug naar JPL'

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot de dominante kracht in het Belgische voetbal en ...

295
295
Tevreden De Mil ziet nog twee werkpunten bij AA Gent

AA Gent heeft donderdag opnieuw een grote stap gezet richting Europees voetbal tot Nieuwjaar. Het ...

100
100
'Union pakt weer uit met verrassende aanwinst'

Union heeft er al een zeer actieve zomermercato opzitten, waardoor het met een ruime kern aan het ...

68
68
Bruno doet vlak voor competitiestart verbazend voorstel

Anderlecht heeft donderdagavond een grote stap gezet richting kwalificatie voor de play-offs van de ...

437
437
Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

120
120
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

752
752
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

201
201
'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

571
571
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

530
530
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

242
242
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

278
278
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

846
846
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

156
156
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

405
405
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

685
685
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

47
47
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

104
104
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1509
1509

Meer sportnieuws