Anderlecht maakt zich sterk: "Club is goed bezig, maar ..."

757 stemmen
Anderlecht maakt zich sterk:

De titelkansen van RSC Anderlecht hebben afgelopen weekend wederom een flinke knauw gekregen. De Brusselaars moesten hun leidersplaats zelfs afstaan aan Club Brugge. Desondanks blijft men in het paars-witte kamp in zichzelf geloven.

RSCA laat het tijdens de Champions' Play-Offs helemaal afweten in zijn wedstrijden op verplaatsing. Zo blijft Paars-Wit buitenshuis achter met een povere balans van 2 op 12. Zondag werd ook op het veld van Union SG niet gewonnen. Gezien het wedstrijdverloop mocht Anderlecht zelfs blij zijn dat het bij 0-0 bleef.

Nochtans had de recordkampioen een overwinning goed kunnen gebruiken. Eerder op de dag had Club Brugge immers de volle buit gepakt op het veld van Antwerp FC. En na een indrukwekkende reeks van 19 op 21, kon Blauw-Zwart zo de leidersplaats afnemen van zijn historische rivaal uit Brussel.

LEES OOK: 'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Lot in eigen handen

Paars-Wit kan zich in de komende duels dus geen misstap meer permitteren. Het heeft wel het voordeel dat er nu twee matchen voor eigen volk volgen. Waaronder een rechtstreeks duel tegen Club Brugge. In principe heeft dus ook Anderlecht zijn lot nog volledig in eigen handen.

Na de slipper op Union werd dan ook geen geen alarm geslagen. "Om nu eerste te staan, wil niets zeggen", reageerde Mats Rits achteraf bij RTBF. "Club Brugge is bezig aan een goede reeks, maar wij hebben ons lot in eigen handen. We zullen zien aan het einde van de competitie."

Riemer laconiek

Ook coach Brian Riemer beweerde dat de leidersplaats hem niet zoveel uitmaakt. Nochtans sprong hij bijna uit zijn vel toen RSCA zelf de koppositie overnam van Union. "Ik ben doodeerlijk, als ik zeg dat het me niet uitmaakt wie eerste staat op dit moment. Het enige wat uitmaakt, is wie daar staat na 40 wedstrijden. Brugge mag de koppositie nu hebben van mij", werd de Deen geciteerd bij Sporza.

Anderlecht wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

1
1
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

24
24
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

213
213
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

89
89
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

139
139
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

299
299
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1167
1167
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

118
118
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

160
160
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

87
87
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

45
45
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

175
175
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

221
221
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

165
165
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

303
303
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

394
394
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

214
214
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

122
122
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

161
161
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

892
892
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

536
536

Meer sportnieuws