Anderlecht maakt zich sterk: "Club is goed bezig, maar ..."

door
Anderlecht maakt zich sterk:

De titelkansen van RSC Anderlecht hebben afgelopen weekend wederom een flinke knauw gekregen. De Brusselaars moesten hun leidersplaats zelfs afstaan aan Club Brugge. Desondanks blijft men in het paars-witte kamp in zichzelf geloven.

RSCA laat het tijdens de Champions' Play-Offs helemaal afweten in zijn wedstrijden op verplaatsing. Zo blijft Paars-Wit buitenshuis achter met een povere balans van 2 op 12. Zondag werd ook op het veld van Union SG niet gewonnen. Gezien het wedstrijdverloop mocht Anderlecht zelfs blij zijn dat het bij 0-0 bleef.

Nochtans had de recordkampioen een overwinning goed kunnen gebruiken. Eerder op de dag had Club Brugge immers de volle buit gepakt op het veld van Antwerp FC. En na een indrukwekkende reeks van 19 op 21, kon Blauw-Zwart zo de leidersplaats afnemen van zijn historische rivaal uit Brussel.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Lot in eigen handen

Paars-Wit kan zich in de komende duels dus geen misstap meer permitteren. Het heeft wel het voordeel dat er nu twee matchen voor eigen volk volgen. Waaronder een rechtstreeks duel tegen Club Brugge. In principe heeft dus ook Anderlecht zijn lot nog volledig in eigen handen.

Na de slipper op Union werd dan ook geen geen alarm geslagen. "Om nu eerste te staan, wil niets zeggen", reageerde Mats Rits achteraf bij RTBF. "Club Brugge is bezig aan een goede reeks, maar wij hebben ons lot in eigen handen. We zullen zien aan het einde van de competitie."

Riemer laconiek

Ook coach Brian Riemer beweerde dat de leidersplaats hem niet zoveel uitmaakt. Nochtans sprong hij bijna uit zijn vel toen RSCA zelf de koppositie overnam van Union. "Ik ben doodeerlijk, als ik zeg dat het me niet uitmaakt wie eerste staat op dit moment. Het enige wat uitmaakt, is wie daar staat na 40 wedstrijden. Brugge mag de koppositie nu hebben van mij", werd de Deen geciteerd bij Sporza.

Anderlecht wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

37
37
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

7
7
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

105
105
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

187
187
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

378
378
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

136
136
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

479
479
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

252
252
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

101
101
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

99
99
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

405
405
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

409
409
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

487
487
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

589
589
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

240
240
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

915
915
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

480
480
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

137
137
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

208
208
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

142
142
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

121
121
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

289
289
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

178
178
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

661
661

Meer sportnieuws