Anderlecht maakt zich sterk: "Club is goed bezig, maar ..."

door
Anderlecht maakt zich sterk:

De titelkansen van RSC Anderlecht hebben afgelopen weekend wederom een flinke knauw gekregen. De Brusselaars moesten hun leidersplaats zelfs afstaan aan Club Brugge. Desondanks blijft men in het paars-witte kamp in zichzelf geloven.

RSCA laat het tijdens de Champions' Play-Offs helemaal afweten in zijn wedstrijden op verplaatsing. Zo blijft Paars-Wit buitenshuis achter met een povere balans van 2 op 12. Zondag werd ook op het veld van Union SG niet gewonnen. Gezien het wedstrijdverloop mocht Anderlecht zelfs blij zijn dat het bij 0-0 bleef.

Nochtans had de recordkampioen een overwinning goed kunnen gebruiken. Eerder op de dag had Club Brugge immers de volle buit gepakt op het veld van Antwerp FC. En na een indrukwekkende reeks van 19 op 21, kon Blauw-Zwart zo de leidersplaats afnemen van zijn historische rivaal uit Brussel.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Lot in eigen handen

Paars-Wit kan zich in de komende duels dus geen misstap meer permitteren. Het heeft wel het voordeel dat er nu twee matchen voor eigen volk volgen. Waaronder een rechtstreeks duel tegen Club Brugge. In principe heeft dus ook Anderlecht zijn lot nog volledig in eigen handen.

Na de slipper op Union werd dan ook geen geen alarm geslagen. "Om nu eerste te staan, wil niets zeggen", reageerde Mats Rits achteraf bij RTBF. "Club Brugge is bezig aan een goede reeks, maar wij hebben ons lot in eigen handen. We zullen zien aan het einde van de competitie."

Riemer laconiek

Ook coach Brian Riemer beweerde dat de leidersplaats hem niet zoveel uitmaakt. Nochtans sprong hij bijna uit zijn vel toen RSCA zelf de koppositie overnam van Union. "Ik ben doodeerlijk, als ik zeg dat het me niet uitmaakt wie eerste staat op dit moment. Het enige wat uitmaakt, is wie daar staat na 40 wedstrijden. Brugge mag de koppositie nu hebben van mij", werd de Deen geciteerd bij Sporza.

Anderlecht wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

60
60
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

20
20
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

26
26
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

50
50
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

110
110
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

36
36
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

138
138
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

254
254
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

227
227
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

128
128
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

74
74
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

626
626
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

103
103
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

99
99
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

177
177
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

263
263
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

143
143
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

461
461
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

127
127
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

296
296
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

497
497
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

395
395
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

236
236
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

397
397

Meer sportnieuws