Anderlecht maakt zich sterk: "Club is goed bezig, maar ..."

757
Anderlecht maakt zich sterk:

De titelkansen van RSC Anderlecht hebben afgelopen weekend wederom een flinke knauw gekregen. De Brusselaars moesten hun leidersplaats zelfs afstaan aan Club Brugge. Desondanks blijft men in het paars-witte kamp in zichzelf geloven.

RSCA laat het tijdens de Champions' Play-Offs helemaal afweten in zijn wedstrijden op verplaatsing. Zo blijft Paars-Wit buitenshuis achter met een povere balans van 2 op 12. Zondag werd ook op het veld van Union SG niet gewonnen. Gezien het wedstrijdverloop mocht Anderlecht zelfs blij zijn dat het bij 0-0 bleef.

Nochtans had de recordkampioen een overwinning goed kunnen gebruiken. Eerder op de dag had Club Brugge immers de volle buit gepakt op het veld van Antwerp FC. En na een indrukwekkende reeks van 19 op 21, kon Blauw-Zwart zo de leidersplaats afnemen van zijn historische rivaal uit Brussel.

LEES OOK: Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

Lot in eigen handen

Paars-Wit kan zich in de komende duels dus geen misstap meer permitteren. Het heeft wel het voordeel dat er nu twee matchen voor eigen volk volgen. Waaronder een rechtstreeks duel tegen Club Brugge. In principe heeft dus ook Anderlecht zijn lot nog volledig in eigen handen.

Na de slipper op Union werd dan ook geen geen alarm geslagen. "Om nu eerste te staan, wil niets zeggen", reageerde Mats Rits achteraf bij RTBF. "Club Brugge is bezig aan een goede reeks, maar wij hebben ons lot in eigen handen. We zullen zien aan het einde van de competitie."

Riemer laconiek

Ook coach Brian Riemer beweerde dat de leidersplaats hem niet zoveel uitmaakt. Nochtans sprong hij bijna uit zijn vel toen RSCA zelf de koppositie overnam van Union. "Ik ben doodeerlijk, als ik zeg dat het me niet uitmaakt wie eerste staat op dit moment. Het enige wat uitmaakt, is wie daar staat na 40 wedstrijden. Brugge mag de koppositie nu hebben van mij", werd de Deen geciteerd bij Sporza.

Anderlecht wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

4
4
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

22
22
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

38
38
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

69
69
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

154
154
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

181
181
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

95
95
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

103
103
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

186
186
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

143
143
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

228
228
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

284
284
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

187
187
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

220
220
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

83
83
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

47
47
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

129
129
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

231
231
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

902
902
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

106
106
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

177
177
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

259
259

Meer sportnieuws