Eén wissel bij Union, grote verrassing in basiself Anderlecht

door
Eén wissel bij Union, grote verrassing in basiself Anderlecht

Zondagavond staat wederom een sleutelmatch op het programma binnen de titelstrijd. Union SG krijgt immers het bezoek van RSC Anderlecht, dat moet winnen om zijn leidersplaats te heroveren. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de wedstrijd in het Dudenpark om 18u30 op gang.

Met een dramatische start van de Champions' Play-Offs, leek Union voor het derde jaar op rij de titel uit handen te geven. Maar de winnaar van de reguliere competitie wist zich op een gepast moment te herpakken. Zo doen de Unionisten na twee opeenvolgende zeges tegen Antwerp FC weer volop mee.

LEES OOK: Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Castro-Montes in basis

Daarbij moet wel gezegd dat RAFC momenteel in een erg moeizame periode zit en dus er bevestiging nodig. Hoe kan dat beter dan te winnen van de paars-witte stadsrivaal? Coach Blessin kan voor de Brusselse derby in ieder geval op een quasi volledig fitte en inzetbare selectie rekenen.

Castro-Montes maakt bijvoorbeeld zijn rentree in de basiself na een schorsing, Sadiki is het kind van de rekening. Voorts houdt Blessin vast aan dezelfde starters van een week geleden tegen Antwerp. Lazare en Teklab behouden dus de voorkeur op onder meer Rasmussen en Teklab.

Dreyer en Schmeichel terug

Ook Anderlecht heeft nood aan een goed resultaat. De recordkampioen pakte buitenshuis nog maar 1 op 9 en daar moet dringend verbetering in komen. Bovendien won Club Brugge eerder op de dag van Antwerp. Om opnieuw leider te worden is dus enkel een driepunter voldoende.

Coach Riemer rekent daarvoor opnieuw op zijn landgenoten Dreyer en Schmeichel, die terug in de basiself komen na hun recente blessures. De meest verrassende naam aan de aftrap is die van Ashimeru. Hij moet voor meer diepgang vanaf het middenveld zorgen en krijgt de voorkeur op Leoni.

Wie wint?

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

25
25
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

33
33
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

87
87
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

190
190
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

90
90
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

66
66
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

33
33
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

43
43
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

23
23
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

120
120
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

93
93
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

361
361
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

127
127
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

526
526
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

582
582
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

380
380
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

246
246
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

312
312
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

76
76
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

598
598
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws