Eén wissel bij Union, grote verrassing in basiself Anderlecht

door
Eén wissel bij Union, grote verrassing in basiself Anderlecht

Zondagavond staat wederom een sleutelmatch op het programma binnen de titelstrijd. Union SG krijgt immers het bezoek van RSC Anderlecht, dat moet winnen om zijn leidersplaats te heroveren. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de wedstrijd in het Dudenpark om 18u30 op gang.

Met een dramatische start van de Champions' Play-Offs, leek Union voor het derde jaar op rij de titel uit handen te geven. Maar de winnaar van de reguliere competitie wist zich op een gepast moment te herpakken. Zo doen de Unionisten na twee opeenvolgende zeges tegen Antwerp FC weer volop mee.

LEES OOK: Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Castro-Montes in basis

Daarbij moet wel gezegd dat RAFC momenteel in een erg moeizame periode zit en dus er bevestiging nodig. Hoe kan dat beter dan te winnen van de paars-witte stadsrivaal? Coach Blessin kan voor de Brusselse derby in ieder geval op een quasi volledig fitte en inzetbare selectie rekenen.

Castro-Montes maakt bijvoorbeeld zijn rentree in de basiself na een schorsing, Sadiki is het kind van de rekening. Voorts houdt Blessin vast aan dezelfde starters van een week geleden tegen Antwerp. Lazare en Teklab behouden dus de voorkeur op onder meer Rasmussen en Teklab.

Dreyer en Schmeichel terug

Ook Anderlecht heeft nood aan een goed resultaat. De recordkampioen pakte buitenshuis nog maar 1 op 9 en daar moet dringend verbetering in komen. Bovendien won Club Brugge eerder op de dag van Antwerp. Om opnieuw leider te worden is dus enkel een driepunter voldoende.

Coach Riemer rekent daarvoor opnieuw op zijn landgenoten Dreyer en Schmeichel, die terug in de basiself komen na hun recente blessures. De meest verrassende naam aan de aftrap is die van Ashimeru. Hij moet voor meer diepgang vanaf het middenveld zorgen en krijgt de voorkeur op Leoni.

Wie wint?

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

1
1
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

2
2
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

118
118
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

66
66
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

217
217
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

205
205
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

255
255
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

396
396
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

239
239
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

124
124
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

218
218
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

429
429
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

376
376
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

938
938
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

102
102

Meer sportnieuws