Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

240
Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

Real Madrid verzekerde zich zaterdag ook mathematisch van de Spaanse landstitel. Thibaut Courtois mag dus opnieuw een fraaie trofee aan zijn rijkgevulde palmares toevoegen. En daar hoefde hij uiteindelijk slechts één wedstrijd voor te spelen.

De Belgische doelman was in de afgelopen seizoenen van instrumentaal belang in de successen van Real Madrid, maar in de huidige jaargang was zijn bijdrage uiterst beperkt. Dat is uiteraard niet onlogisch. Daags voor de eerste competitiematch van het seizoen viel hij immers zwaar geblesseerd uit en stond hij maandenlang aan de kant.

De revalidatie van Courtois verliep weliswaar voorspoedig. Maar toen hij bijna klaar was om zijn rentree te maken, sloeg het noodlot opnieuw toe. Zo viel hij wéér geblesseerd uit op training. Bijgevolg lag het sluitstuk wederom enkele weken in de lappenmand. Zaterdag was het dan echter toch zover. Tegen laagvlieger Cadiz CF maakte hij dan toch zijn grote comeback.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

Belangrijke redding na rust

Real won die wedstrijd uiteindelijk ook met 3-0 en die clean-sheet van Courtois bleek later op de avond ook voldoende voor het kampioenschap omdat uitdager FC Barcelona verloor op het veld van Girona FC. Maar voor de doelman zelf zal het vooral deugd hebben gedaan om eindelijk weer op het veld te staan. En ook nog eens een goede prestatie neer te zetten.

In de Spaanse pers is men immers behoorlijk lovend over het optreden van de Belg. "Hij was degene die het meeste applaus kreeg van het Estadio Santiago Bernabeu. En bij zijn comeback beschikte hij opnieuw over zijn magie om Cadiz van een doelpunt te houden", schrijft Mundo Deportivo. "Courtois had praktisch geen werk bij zijn grote rentree. Maar vlak voor de eerste Real-treffer voorkwam hij toch weer een belangrijke tegengoal", aldus SPORT.

Basisplek in CL-finale?

Ook bij Marca verwees men naar die bewuste redding. "Het was geen veeleisende match voor de Belg, die de bal in de aanvangsfase vaker met de voeten dan met de handen raakte. Maar in een één-tegen-één-duel met Chris Ramos was hij enorm." Bij AS tot slot, speculeerde men al over een mogelijke basisplaats in een eventuele Champions League-finale voor Real. Dan moet hij wel de voorkeur op Andrij Lunin afdwingen. "En de Muur van Bree werd amper getest in de eerste helft. Maar in de tweede periode bewees hij dat hij zijn job niet verleerd is: hij voorkwam een 0-1-achterstand tegen Ramos. De eerste steen is gelegd."

De bewuste redding:

Een fitte Courtois moet starten in de CL-finale ...

Meest recent

Club Brugge mag dromen in CL: top 8 binnen handbereik

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

0
0
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

24
24
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

10
10
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

175
175
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

256
256
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

172
172
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

227
227
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

149
149
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

55
55
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

243
243
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

88
88
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

114
114
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

36
36
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

247
247
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

176
176
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

56
56
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

187
187
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1123
1123
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

212
212
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

106
106
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

193
193
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

202
202

Meer sportnieuws