Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

door
Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

Real Madrid verzekerde zich zaterdag ook mathematisch van de Spaanse landstitel. Thibaut Courtois mag dus opnieuw een fraaie trofee aan zijn rijkgevulde palmares toevoegen. En daar hoefde hij uiteindelijk slechts één wedstrijd voor te spelen.

De Belgische doelman was in de afgelopen seizoenen van instrumentaal belang in de successen van Real Madrid, maar in de huidige jaargang was zijn bijdrage uiterst beperkt. Dat is uiteraard niet onlogisch. Daags voor de eerste competitiematch van het seizoen viel hij immers zwaar geblesseerd uit en stond hij maandenlang aan de kant.

De revalidatie van Courtois verliep weliswaar voorspoedig. Maar toen hij bijna klaar was om zijn rentree te maken, sloeg het noodlot opnieuw toe. Zo viel hij wéér geblesseerd uit op training. Bijgevolg lag het sluitstuk wederom enkele weken in de lappenmand. Zaterdag was het dan echter toch zover. Tegen laagvlieger Cadiz CF maakte hij dan toch zijn grote comeback.

LEES OOK: ‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Belangrijke redding na rust

Real won die wedstrijd uiteindelijk ook met 3-0 en die clean-sheet van Courtois bleek later op de avond ook voldoende voor het kampioenschap omdat uitdager FC Barcelona verloor op het veld van Girona FC. Maar voor de doelman zelf zal het vooral deugd hebben gedaan om eindelijk weer op het veld te staan. En ook nog eens een goede prestatie neer te zetten.

In de Spaanse pers is men immers behoorlijk lovend over het optreden van de Belg. "Hij was degene die het meeste applaus kreeg van het Estadio Santiago Bernabeu. En bij zijn comeback beschikte hij opnieuw over zijn magie om Cadiz van een doelpunt te houden", schrijft Mundo Deportivo. "Courtois had praktisch geen werk bij zijn grote rentree. Maar vlak voor de eerste Real-treffer voorkwam hij toch weer een belangrijke tegengoal", aldus SPORT.

Basisplek in CL-finale?

Ook bij Marca verwees men naar die bewuste redding. "Het was geen veeleisende match voor de Belg, die de bal in de aanvangsfase vaker met de voeten dan met de handen raakte. Maar in een één-tegen-één-duel met Chris Ramos was hij enorm." Bij AS tot slot, speculeerde men al over een mogelijke basisplaats in een eventuele Champions League-finale voor Real. Dan moet hij wel de voorkeur op Andrij Lunin afdwingen. "En de Muur van Bree werd amper getest in de eerste helft. Maar in de tweede periode bewees hij dat hij zijn job niet verleerd is: hij voorkwam een 0-1-achterstand tegen Ramos. De eerste steen is gelegd."

De bewuste redding:

Een fitte Courtois moet starten in de CL-finale ...

Meest recent

Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

0
0
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

12
12
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

65
65
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

54
54
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

39
39
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

90
90
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

74
74
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

319
319
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

408
408
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

210
210
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

192
192
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

278
278
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1071
1071
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

306
306
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

171
171
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

170
170
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

167
167
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

132
132
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

271
271
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

165
165
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

124
124
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

436
436
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

1014
1014
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

178
178
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

191
191

Meer sportnieuws