Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

door
Spaanse pers reageert na grote terugkeer 'Campeone Courtois'

Real Madrid verzekerde zich zaterdag ook mathematisch van de Spaanse landstitel. Thibaut Courtois mag dus opnieuw een fraaie trofee aan zijn rijkgevulde palmares toevoegen. En daar hoefde hij uiteindelijk slechts één wedstrijd voor te spelen.

De Belgische doelman was in de afgelopen seizoenen van instrumentaal belang in de successen van Real Madrid, maar in de huidige jaargang was zijn bijdrage uiterst beperkt. Dat is uiteraard niet onlogisch. Daags voor de eerste competitiematch van het seizoen viel hij immers zwaar geblesseerd uit en stond hij maandenlang aan de kant.

De revalidatie van Courtois verliep weliswaar voorspoedig. Maar toen hij bijna klaar was om zijn rentree te maken, sloeg het noodlot opnieuw toe. Zo viel hij wéér geblesseerd uit op training. Bijgevolg lag het sluitstuk wederom enkele weken in de lappenmand. Zaterdag was het dan echter toch zover. Tegen laagvlieger Cadiz CF maakte hij dan toch zijn grote comeback.

Belangrijke redding na rust

Real won die wedstrijd uiteindelijk ook met 3-0 en die clean-sheet van Courtois bleek later op de avond ook voldoende voor het kampioenschap omdat uitdager FC Barcelona verloor op het veld van Girona FC. Maar voor de doelman zelf zal het vooral deugd hebben gedaan om eindelijk weer op het veld te staan. En ook nog eens een goede prestatie neer te zetten.

In de Spaanse pers is men immers behoorlijk lovend over het optreden van de Belg. "Hij was degene die het meeste applaus kreeg van het Estadio Santiago Bernabeu. En bij zijn comeback beschikte hij opnieuw over zijn magie om Cadiz van een doelpunt te houden", schrijft Mundo Deportivo. "Courtois had praktisch geen werk bij zijn grote rentree. Maar vlak voor de eerste Real-treffer voorkwam hij toch weer een belangrijke tegengoal", aldus SPORT.

Basisplek in CL-finale?

Ook bij Marca verwees men naar die bewuste redding. "Het was geen veeleisende match voor de Belg, die de bal in de aanvangsfase vaker met de voeten dan met de handen raakte. Maar in een één-tegen-één-duel met Chris Ramos was hij enorm." Bij AS tot slot, speculeerde men al over een mogelijke basisplaats in een eventuele Champions League-finale voor Real. Dan moet hij wel de voorkeur op Andrij Lunin afdwingen. "En de Muur van Bree werd amper getest in de eerste helft. Maar in de tweede periode bewees hij dat hij zijn job niet verleerd is: hij voorkwam een 0-1-achterstand tegen Ramos. De eerste steen is gelegd."

De bewuste redding:

POLL: Een fitte Courtois moet starten in de CL-finale ...

Meest recent

Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

0
0
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

91
91
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

81
81
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

470
470
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

291
291
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

197
197
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

136
136
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

448
448
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

111
111
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

135
135
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

245
245
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

109
109
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

285
285
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

238
238
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

177
177
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

249
249
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

316
316
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

227
227
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

118
118
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

188
188

Meer sportnieuws