Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

145
Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

Onze Jupiler Pro League is al razend spannend maar ook op het tweede niveau van Nederland, de Keuken Kampioen Divisie, was het gisteren een avond om nooit te vergeten. Peter Maes vierde de promotie met Willem II, terwijl er bizarre beelden opdoken uit Kerkrade.

LEES OOK: Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Ultieme revanche voor 'gevallen' coach

Voor de Tilburgers was de opdracht helder gisteren: mits het behalen van één punt was het zeker van promotie, een zege bracht de titel wel heel dichtbij. Het zou de ultieme revanche betekenen voor Peter Maes na de zaak Propere Handen.

In de Keuken Kampioen Divisie stijgen (net zoals in België) de eerste twee ploegen rechtstreeks. Het toeval wil dat nummers 2 en 3, zijnde Roda JC en FC Groningen op de slotspeeldag nog tegen mekaar spelen.

Groot feest in Tilburg, stevige kater in Kerkrade

De ploeg uit Kerkrade leek lange tijd de winnaar van de avond te worden: zelf won Roda JC van Cambuur (2-0), terwijl zowel Willem II als FC Groningen tot diep in blessuretijd in het verlies stonden op het veld van FC Dordrecht en laagvlieger Telstar.

Voor Peter Maes en co kwam de verlossing in minuut 93 toen invaller Michael De Leeuw de 1-1 scoorde, dat punt was altijd genoeg voor promotie. Bij Roda JC was er een ware veldbestorming toen de stadionomroeper meegaf dat Telstar de overwinning had behaald. Alleen: het was Groningen dat in minuut 95 nog aan de ultieme gelijkmaker kwam (en van een doelpunt van Telstar was nadien geen sprake). Zo heeft de ploeg van Dick Lukkien zijn lot in eigen handen, een overwinning op de slotspeeldag is altijd voldoende voor de tweede plek. Voor Maes en co zijn er nog verschillende scenario's richting het kampioenschap, een zege (thuis tegen Telstar) volstaat sowieso om ook kampioen te worden.

"Kijken wat mogelijk is"

Bij de Tilburgers was er natuurlijk (terecht) wel een groot feest en Peter Maes schepte ook wat duidelijkheid omtrent zijn toekomst. "We hebben het uit onze tenen moeten halen vandaag. Maar mooier kan niet, ik ben ook blij voor Michael (De Leeuw) die beslissend was als invaller, mooier kan het niet." 

"We gaan nu rustig praten bij een bakkie koffie over mijn toekomst. En dan zullen we bekijken wat er mogelijk is". Onze landgenoot tekende slechts een contract tot het einde van het seizoen en reanimeerde Willem II van middenmoter tot (bijna) kampioen.

Denkt u dat hij blijft als coach bij Willem II?

Meest recent

Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

12
12
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

180
180
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

41
41
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

73
73
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

126
126
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

213
213
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

69
69
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

58
58
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

193
193
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

557
557
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

428
428
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

340
340
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

327
327
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

205
205
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

692
692
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

62
62
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

344
344
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

88
88
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

409
409
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

305
305
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

372
372
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

147
147
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

69
69
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

265
265
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

101
101

Meer sportnieuws