Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

145 stemmen
Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

Onze Jupiler Pro League is al razend spannend maar ook op het tweede niveau van Nederland, de Keuken Kampioen Divisie, was het gisteren een avond om nooit te vergeten. Peter Maes vierde de promotie met Willem II, terwijl er bizarre beelden opdoken uit Kerkrade.

LEES OOK: Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Ultieme revanche voor 'gevallen' coach

Voor de Tilburgers was de opdracht helder gisteren: mits het behalen van één punt was het zeker van promotie, een zege bracht de titel wel heel dichtbij. Het zou de ultieme revanche betekenen voor Peter Maes na de zaak Propere Handen.

In de Keuken Kampioen Divisie stijgen (net zoals in België) de eerste twee ploegen rechtstreeks. Het toeval wil dat nummers 2 en 3, zijnde Roda JC en FC Groningen op de slotspeeldag nog tegen mekaar spelen.

Groot feest in Tilburg, stevige kater in Kerkrade

De ploeg uit Kerkrade leek lange tijd de winnaar van de avond te worden: zelf won Roda JC van Cambuur (2-0), terwijl zowel Willem II als FC Groningen tot diep in blessuretijd in het verlies stonden op het veld van FC Dordrecht en laagvlieger Telstar.

Voor Peter Maes en co kwam de verlossing in minuut 93 toen invaller Michael De Leeuw de 1-1 scoorde, dat punt was altijd genoeg voor promotie. Bij Roda JC was er een ware veldbestorming toen de stadionomroeper meegaf dat Telstar de overwinning had behaald. Alleen: het was Groningen dat in minuut 95 nog aan de ultieme gelijkmaker kwam (en van een doelpunt van Telstar was nadien geen sprake). Zo heeft de ploeg van Dick Lukkien zijn lot in eigen handen, een overwinning op de slotspeeldag is altijd voldoende voor de tweede plek. Voor Maes en co zijn er nog verschillende scenario's richting het kampioenschap, een zege (thuis tegen Telstar) volstaat sowieso om ook kampioen te worden.

"Kijken wat mogelijk is"

Bij de Tilburgers was er natuurlijk (terecht) wel een groot feest en Peter Maes schepte ook wat duidelijkheid omtrent zijn toekomst. "We hebben het uit onze tenen moeten halen vandaag. Maar mooier kan niet, ik ben ook blij voor Michael (De Leeuw) die beslissend was als invaller, mooier kan het niet." 

"We gaan nu rustig praten bij een bakkie koffie over mijn toekomst. En dan zullen we bekijken wat er mogelijk is". Onze landgenoot tekende slechts een contract tot het einde van het seizoen en reanimeerde Willem II van middenmoter tot (bijna) kampioen.

Denkt u dat hij blijft als coach bij Willem II?

Meest recent

'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

4
4
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

7
7
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

37
37
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

55
55
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

16
16
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

59
59
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

420
420
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

85
85
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

158
158
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

231
231
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

60
60
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

123
123
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

108
108
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

171
171
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

100
100
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

134
134
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

354
354
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

162
162
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

158
158
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

95
95
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

174
174
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

272
272

Meer sportnieuws