Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

door
Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

Onze Jupiler Pro League is al razend spannend maar ook op het tweede niveau van Nederland, de Keuken Kampioen Divisie, was het gisteren een avond om nooit te vergeten. Peter Maes vierde de promotie met Willem II, terwijl er bizarre beelden opdoken uit Kerkrade.

LEES OOK: STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Ultieme revanche voor 'gevallen' coach

Voor de Tilburgers was de opdracht helder gisteren: mits het behalen van één punt was het zeker van promotie, een zege bracht de titel wel heel dichtbij. Het zou de ultieme revanche betekenen voor Peter Maes na de zaak Propere Handen.

In de Keuken Kampioen Divisie stijgen (net zoals in België) de eerste twee ploegen rechtstreeks. Het toeval wil dat nummers 2 en 3, zijnde Roda JC en FC Groningen op de slotspeeldag nog tegen mekaar spelen.

Groot feest in Tilburg, stevige kater in Kerkrade

De ploeg uit Kerkrade leek lange tijd de winnaar van de avond te worden: zelf won Roda JC van Cambuur (2-0), terwijl zowel Willem II als FC Groningen tot diep in blessuretijd in het verlies stonden op het veld van FC Dordrecht en laagvlieger Telstar.

Voor Peter Maes en co kwam de verlossing in minuut 93 toen invaller Michael De Leeuw de 1-1 scoorde, dat punt was altijd genoeg voor promotie. Bij Roda JC was er een ware veldbestorming toen de stadionomroeper meegaf dat Telstar de overwinning had behaald. Alleen: het was Groningen dat in minuut 95 nog aan de ultieme gelijkmaker kwam (en van een doelpunt van Telstar was nadien geen sprake). Zo heeft de ploeg van Dick Lukkien zijn lot in eigen handen, een overwinning op de slotspeeldag is altijd voldoende voor de tweede plek. Voor Maes en co zijn er nog verschillende scenario's richting het kampioenschap, een zege (thuis tegen Telstar) volstaat sowieso om ook kampioen te worden.

"Kijken wat mogelijk is"

Bij de Tilburgers was er natuurlijk (terecht) wel een groot feest en Peter Maes schepte ook wat duidelijkheid omtrent zijn toekomst. "We hebben het uit onze tenen moeten halen vandaag. Maar mooier kan niet, ik ben ook blij voor Michael (De Leeuw) die beslissend was als invaller, mooier kan het niet." 

"We gaan nu rustig praten bij een bakkie koffie over mijn toekomst. En dan zullen we bekijken wat er mogelijk is". Onze landgenoot tekende slechts een contract tot het einde van het seizoen en reanimeerde Willem II van middenmoter tot (bijna) kampioen.

Denkt u dat hij blijft als coach bij Willem II?

Meest recent

Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

0
0
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

34
34
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

16
16
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

91
91
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

122
122
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

203
203
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

175
175
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

36
36
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

86
86
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

104
104
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

72
72
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

274
274
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

195
195
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

516
516
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

130
130
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

42
42
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

57
57
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

415
415
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

87
87
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

136
136
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

157
157
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

517
517

Meer sportnieuws