Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

145
Peter Maes duidt toekomstplan, bizarre beelden in Kerkrade

Onze Jupiler Pro League is al razend spannend maar ook op het tweede niveau van Nederland, de Keuken Kampioen Divisie, was het gisteren een avond om nooit te vergeten. Peter Maes vierde de promotie met Willem II, terwijl er bizarre beelden opdoken uit Kerkrade.

LEES OOK: Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Ultieme revanche voor 'gevallen' coach

Voor de Tilburgers was de opdracht helder gisteren: mits het behalen van één punt was het zeker van promotie, een zege bracht de titel wel heel dichtbij. Het zou de ultieme revanche betekenen voor Peter Maes na de zaak Propere Handen.

In de Keuken Kampioen Divisie stijgen (net zoals in België) de eerste twee ploegen rechtstreeks. Het toeval wil dat nummers 2 en 3, zijnde Roda JC en FC Groningen op de slotspeeldag nog tegen mekaar spelen.

Groot feest in Tilburg, stevige kater in Kerkrade

De ploeg uit Kerkrade leek lange tijd de winnaar van de avond te worden: zelf won Roda JC van Cambuur (2-0), terwijl zowel Willem II als FC Groningen tot diep in blessuretijd in het verlies stonden op het veld van FC Dordrecht en laagvlieger Telstar.

Voor Peter Maes en co kwam de verlossing in minuut 93 toen invaller Michael De Leeuw de 1-1 scoorde, dat punt was altijd genoeg voor promotie. Bij Roda JC was er een ware veldbestorming toen de stadionomroeper meegaf dat Telstar de overwinning had behaald. Alleen: het was Groningen dat in minuut 95 nog aan de ultieme gelijkmaker kwam (en van een doelpunt van Telstar was nadien geen sprake). Zo heeft de ploeg van Dick Lukkien zijn lot in eigen handen, een overwinning op de slotspeeldag is altijd voldoende voor de tweede plek. Voor Maes en co zijn er nog verschillende scenario's richting het kampioenschap, een zege (thuis tegen Telstar) volstaat sowieso om ook kampioen te worden.

"Kijken wat mogelijk is"

Bij de Tilburgers was er natuurlijk (terecht) wel een groot feest en Peter Maes schepte ook wat duidelijkheid omtrent zijn toekomst. "We hebben het uit onze tenen moeten halen vandaag. Maar mooier kan niet, ik ben ook blij voor Michael (De Leeuw) die beslissend was als invaller, mooier kan het niet." 

"We gaan nu rustig praten bij een bakkie koffie over mijn toekomst. En dan zullen we bekijken wat er mogelijk is". Onze landgenoot tekende slechts een contract tot het einde van het seizoen en reanimeerde Willem II van middenmoter tot (bijna) kampioen.

Denkt u dat hij blijft als coach bij Willem II?

Meest recent

15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

15
15
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

21
21
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

78
78
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

110
110
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

119
119
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

321
321
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

271
271
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

89
89
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

638
638
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

302
302
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

263
263
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

56
56
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

359
359
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

283
283
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

197
197
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

116
116
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

680
680
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

106
106
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

140
140
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

67
67
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

407
407
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

310
310
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

408
408
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

793
793
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

240
240

Meer sportnieuws