'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

280 stemmen
'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

Verschillende Europese clubs zijn momenteel op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dat is ook in de top van de Italiaanse Serie A het geval. Zo zouden AC Milan en Juventus zelfs met getrokken messen tegenover mekaar staan. 

Internazionale kroonde zich dit seizoen op overtuigende wijze tot Italiaans kampioen. Bij de concurrentie was het vooral wonden likken. Titelverdediger SSC Napoli bijvoorbeeld, staat momenteel op een bedroevende negende plaats in het klassement. In de voorbije maanden passeerden er liefst drie trainers de revue.

Dan gaat het met AC Milan een pak beter, al kunnen ook de Rossoneri niet tevreden zijn over hun seizoen. In eigen land was het verschil met Inter veel te groot en in de Europa League sneuvelden de Milanezen tegen AS Roma. Het heeft er dan ook alle schijn van dat coach Stefano Pioli na het seizoen mag beschikken.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Sterk werk van Thiago Motta

Ook Juventus maakt zich op voor een trainerswissel. De Oude Dame lijkt het seizoen te gaan afsluiten op een matige derde plaats achter de twee Milanese topploegen. Het speelt wel nog de Italiaanse bekerfinale, maar het bestuur had toch meer verwacht. En dus moet Massimiliano Allegri normaal gezien vertrekken.

Om hem te vervangen heeft Juventus zijn zinnen gezet op Thiago Motta. En dat mag geen verrassing zijn. De oud-speler van onder meer FC Barcelona, PSG en Inter levert namelijk puik werk af aan het roer bij Bologna FC. Hij is zelfs goed op weg om zijn club naar een Champions League-ticket te leiden.

Ibrahimovic als overtuigende factor

Even leek de deal met Juve in kannen en kruiken. Maar daar zou Milan nu een stokje voor steken. Volgens Tuttosport willen de Rossoneri de trainer alsnog overtuigen om naar San Siro te komen. Daarvoor zouden ze zelfs Motta's ex-ploegmaat Zlatan Ibrahimovic hebben ingeschakeld. De Zweedse oud-spits is momenteel sportief adviseur bij Milan en zou Motta persoonlijk moeten overtuigen. Afwachten dus wie deze trainersoorlog zal winnen.

Voor welke ploeg heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

41
41
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

97
97
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

451
451
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

41
41
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

57
57
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

330
330
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

428
428
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

520
520
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

882
882
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

117
117
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

532
532
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

55
55
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

100
100
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

154
154
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

411
411
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

734
734
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

308
308
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

508
508
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

413
413
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

237
237
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

109
109
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

173
173

Meer sportnieuws