'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

door
'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

Verschillende Europese clubs zijn momenteel op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dat is ook in de top van de Italiaanse Serie A het geval. Zo zouden AC Milan en Juventus zelfs met getrokken messen tegenover mekaar staan. 

Internazionale kroonde zich dit seizoen op overtuigende wijze tot Italiaans kampioen. Bij de concurrentie was het vooral wonden likken. Titelverdediger SSC Napoli bijvoorbeeld, staat momenteel op een bedroevende negende plaats in het klassement. In de voorbije maanden passeerden er liefst drie trainers de revue.

Dan gaat het met AC Milan een pak beter, al kunnen ook de Rossoneri niet tevreden zijn over hun seizoen. In eigen land was het verschil met Inter veel te groot en in de Europa League sneuvelden de Milanezen tegen AS Roma. Het heeft er dan ook alle schijn van dat coach Stefano Pioli na het seizoen mag beschikken.

LEES OOK: KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

Sterk werk van Thiago Motta

Ook Juventus maakt zich op voor een trainerswissel. De Oude Dame lijkt het seizoen te gaan afsluiten op een matige derde plaats achter de twee Milanese topploegen. Het speelt wel nog de Italiaanse bekerfinale, maar het bestuur had toch meer verwacht. En dus moet Massimiliano Allegri normaal gezien vertrekken.

Om hem te vervangen heeft Juventus zijn zinnen gezet op Thiago Motta. En dat mag geen verrassing zijn. De oud-speler van onder meer FC Barcelona, PSG en Inter levert namelijk puik werk af aan het roer bij Bologna FC. Hij is zelfs goed op weg om zijn club naar een Champions League-ticket te leiden.

Ibrahimovic als overtuigende factor

Even leek de deal met Juve in kannen en kruiken. Maar daar zou Milan nu een stokje voor steken. Volgens Tuttosport willen de Rossoneri de trainer alsnog overtuigen om naar San Siro te komen. Daarvoor zouden ze zelfs Motta's ex-ploegmaat Zlatan Ibrahimovic hebben ingeschakeld. De Zweedse oud-spits is momenteel sportief adviseur bij Milan en zou Motta persoonlijk moeten overtuigen. Afwachten dus wie deze trainersoorlog zal winnen.

Voor welke ploeg heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

4
4
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

59
59
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

94
94
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

78
78
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

26
26
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

103
103
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

110
110
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

115
115
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

29
29
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

194
194
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

112
112
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

364
364
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

60
60
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

211
211
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

107
107
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

278
278
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

124
124
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

259
259
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

58
58
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

405
405
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

491
491
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

301
301
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

438
438
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

241
241
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

67
67

Meer sportnieuws