'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

door
'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

Verschillende Europese clubs zijn momenteel op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dat is ook in de top van de Italiaanse Serie A het geval. Zo zouden AC Milan en Juventus zelfs met getrokken messen tegenover mekaar staan. 

Internazionale kroonde zich dit seizoen op overtuigende wijze tot Italiaans kampioen. Bij de concurrentie was het vooral wonden likken. Titelverdediger SSC Napoli bijvoorbeeld, staat momenteel op een bedroevende negende plaats in het klassement. In de voorbije maanden passeerden er liefst drie trainers de revue.

Dan gaat het met AC Milan een pak beter, al kunnen ook de Rossoneri niet tevreden zijn over hun seizoen. In eigen land was het verschil met Inter veel te groot en in de Europa League sneuvelden de Milanezen tegen AS Roma. Het heeft er dan ook alle schijn van dat coach Stefano Pioli na het seizoen mag beschikken.

LEES OOK: Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

Sterk werk van Thiago Motta

Ook Juventus maakt zich op voor een trainerswissel. De Oude Dame lijkt het seizoen te gaan afsluiten op een matige derde plaats achter de twee Milanese topploegen. Het speelt wel nog de Italiaanse bekerfinale, maar het bestuur had toch meer verwacht. En dus moet Massimiliano Allegri normaal gezien vertrekken.

Om hem te vervangen heeft Juventus zijn zinnen gezet op Thiago Motta. En dat mag geen verrassing zijn. De oud-speler van onder meer FC Barcelona, PSG en Inter levert namelijk puik werk af aan het roer bij Bologna FC. Hij is zelfs goed op weg om zijn club naar een Champions League-ticket te leiden.

Ibrahimovic als overtuigende factor

Even leek de deal met Juve in kannen en kruiken. Maar daar zou Milan nu een stokje voor steken. Volgens Tuttosport willen de Rossoneri de trainer alsnog overtuigen om naar San Siro te komen. Daarvoor zouden ze zelfs Motta's ex-ploegmaat Zlatan Ibrahimovic hebben ingeschakeld. De Zweedse oud-spits is momenteel sportief adviseur bij Milan en zou Motta persoonlijk moeten overtuigen. Afwachten dus wie deze trainersoorlog zal winnen.

Voor welke ploeg heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

22
22
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

20
20
Verhaeghe ontkent hardnekkig gerucht: "Komt niet via ons"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

55
55
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

90
90
Kompany spreekt zich uit over ontslag van Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

139
139
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

41
41
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

204
204
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

82
82
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

78
78
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

110
110
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

260
260
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

486
486
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

118
118
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

217
217
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

392
392
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

120
120
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

301
301
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

115
115
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

49
49
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

495
495
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

458
458
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

288
288
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

216
216
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

54
54

Meer sportnieuws