'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

door
'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

Verschillende Europese clubs zijn momenteel op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dat is ook in de top van de Italiaanse Serie A het geval. Zo zouden AC Milan en Juventus zelfs met getrokken messen tegenover mekaar staan. 

Internazionale kroonde zich dit seizoen op overtuigende wijze tot Italiaans kampioen. Bij de concurrentie was het vooral wonden likken. Titelverdediger SSC Napoli bijvoorbeeld, staat momenteel op een bedroevende negende plaats in het klassement. In de voorbije maanden passeerden er liefst drie trainers de revue.

Dan gaat het met AC Milan een pak beter, al kunnen ook de Rossoneri niet tevreden zijn over hun seizoen. In eigen land was het verschil met Inter veel te groot en in de Europa League sneuvelden de Milanezen tegen AS Roma. Het heeft er dan ook alle schijn van dat coach Stefano Pioli na het seizoen mag beschikken.

LEES OOK: Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Sterk werk van Thiago Motta

Ook Juventus maakt zich op voor een trainerswissel. De Oude Dame lijkt het seizoen te gaan afsluiten op een matige derde plaats achter de twee Milanese topploegen. Het speelt wel nog de Italiaanse bekerfinale, maar het bestuur had toch meer verwacht. En dus moet Massimiliano Allegri normaal gezien vertrekken.

Om hem te vervangen heeft Juventus zijn zinnen gezet op Thiago Motta. En dat mag geen verrassing zijn. De oud-speler van onder meer FC Barcelona, PSG en Inter levert namelijk puik werk af aan het roer bij Bologna FC. Hij is zelfs goed op weg om zijn club naar een Champions League-ticket te leiden.

Ibrahimovic als overtuigende factor

Even leek de deal met Juve in kannen en kruiken. Maar daar zou Milan nu een stokje voor steken. Volgens Tuttosport willen de Rossoneri de trainer alsnog overtuigen om naar San Siro te komen. Daarvoor zouden ze zelfs Motta's ex-ploegmaat Zlatan Ibrahimovic hebben ingeschakeld. De Zweedse oud-spits is momenteel sportief adviseur bij Milan en zou Motta persoonlijk moeten overtuigen. Afwachten dus wie deze trainersoorlog zal winnen.

Voor welke ploeg heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

KRC Genk met gigantisch plan: “50-60 miljoen euro”

Bij KRC Genk is 2026 een belangrijk jaar. De Limburgers willen niet weer een seizoen kennen dat op ...

29
29
Fans Anderlecht viseren Renard en Hasi: "Topbeleid…"

Bij RSC Anderlecht hebben ze Cedric Hatenboer uitgeleend aan Telstar. Het is heel opvallend dat er ...

53
53
'Transferbom in de maak: Messi terug naar Europa'

De wintermercato is net van start gegaan en dus kan er in de komende maanden nog heel veel gaan ...

55
55
Smaakmaker Club speelt zich in de kijker: "Hij verdient lof"

Club Brugge reisde vorig weekend af naar Marbella om zich daar voor te bereiden op de tweede helft ...

73
73
Brys verrast met uitspraak over toekomst bij Kameroen

Kameroen plaatste zich zondagavond voor de kwartfinale van de Africa Cup door het Zuid-Afrika van ...

51
51
Leko voorspelt toptransfer voor twee spelers bij Club

Club Brugge brengt deze week door onder de Spaanse zon, want in Marbella werken ze aan de ...

107
107
Euvrard legt transferplannen Standard op tafel

De strijd om de zesde plaats en het bijhorende laatste ticket voor de Champions' Play-Off belooft de ...

79
79
Van den Bergh beslist over verderzetten exotisch avontuur

Vorige zomer nam de carrière van Jan Van den Bergh een zeer verrassende wending. De 31-jarige ...

21
21
'Antwerp moet wintertarget van lijstje schrappen'

Het wordt uitkijken naar wat Antwerp deze winter op de mercato zal doen. De Great Old maakte in ...

158
158
'Man Utd zoekt coach: eerste 4 kandidaten bekend'

De eerste dagen van 2026 blijken niet al te prettig voor trainers in de Premier League. Op ...

251
251
'AA Gent grijpt naast eerste winteraanwinst'

AA Gent vertoeft momenteel net als vele andere eersteklassers in Spanje om zich klaar te stomen voor ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

429
429
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

98
98
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

137
137
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

232
232
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

504
504
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

919
919
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

488
488
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

244
244
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

403
403
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

347
347
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

208
208
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

267
267
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

565
565
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

112
112

Meer sportnieuws