'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

door
'Italiaanse trainersoorlog: Zlatan grijpt persoonlijk in'

Verschillende Europese clubs zijn momenteel op zoek naar een nieuwe trainer voor volgend seizoen. Dat is ook in de top van de Italiaanse Serie A het geval. Zo zouden AC Milan en Juventus zelfs met getrokken messen tegenover mekaar staan. 

Internazionale kroonde zich dit seizoen op overtuigende wijze tot Italiaans kampioen. Bij de concurrentie was het vooral wonden likken. Titelverdediger SSC Napoli bijvoorbeeld, staat momenteel op een bedroevende negende plaats in het klassement. In de voorbije maanden passeerden er liefst drie trainers de revue.

Dan gaat het met AC Milan een pak beter, al kunnen ook de Rossoneri niet tevreden zijn over hun seizoen. In eigen land was het verschil met Inter veel te groot en in de Europa League sneuvelden de Milanezen tegen AS Roma. Het heeft er dan ook alle schijn van dat coach Stefano Pioli na het seizoen mag beschikken.

LEES OOK: Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Sterk werk van Thiago Motta

Ook Juventus maakt zich op voor een trainerswissel. De Oude Dame lijkt het seizoen te gaan afsluiten op een matige derde plaats achter de twee Milanese topploegen. Het speelt wel nog de Italiaanse bekerfinale, maar het bestuur had toch meer verwacht. En dus moet Massimiliano Allegri normaal gezien vertrekken.

Om hem te vervangen heeft Juventus zijn zinnen gezet op Thiago Motta. En dat mag geen verrassing zijn. De oud-speler van onder meer FC Barcelona, PSG en Inter levert namelijk puik werk af aan het roer bij Bologna FC. Hij is zelfs goed op weg om zijn club naar een Champions League-ticket te leiden.

Ibrahimovic als overtuigende factor

Even leek de deal met Juve in kannen en kruiken. Maar daar zou Milan nu een stokje voor steken. Volgens Tuttosport willen de Rossoneri de trainer alsnog overtuigen om naar San Siro te komen. Daarvoor zouden ze zelfs Motta's ex-ploegmaat Zlatan Ibrahimovic hebben ingeschakeld. De Zweedse oud-spits is momenteel sportief adviseur bij Milan en zou Motta persoonlijk moeten overtuigen. Afwachten dus wie deze trainersoorlog zal winnen.

Voor welke ploeg heeft u het meeste sympathie?

Meest recent

Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

2
2
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

34
34
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

62
62
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

45
45
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

38
38
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

75
75
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

253
253
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

165
165
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

241
241
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

97
97
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

180
180
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

249
249
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

536
536
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

218
218
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

196
196
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

108
108
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

389
389
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

302
302
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

292
292
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

443
443
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

98
98
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1303
1303
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

144
144

Meer sportnieuws