Club Brugge ziet zwakke plek Fiorentina: "Dát hebben ze niet"

241 stemmen
Club Brugge ziet zwakke plek Fiorentina:

Club Brugge staat donderdag voor een afspraak met de geschiedenis. Blauw-Zwart zal dan sinds lang nog eens aantreden in een Europese halve finale. Tegenstander is het Italiaanse ACF Fiorentina. Filip Joos wikt en weegt de kansen van Club.

De Bruggelingen tankten het afgelopen weekend nog wat vertrouwen op het veld van KRC Genk door met 0-3 te gaan winnen in de Cegeka Arena. In de eerste helft had Club het soms lastig, maar een lucky goal van Kyriani Sabbe bracht de motor op gang. Hugo Vetlessen en Igor Thiago deden de rest.

LEES OOK: 'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

Joos ziet Club Brugge als favoriet tegen Fiorentina

Fiorentina is voor veel Belgische voetbalfans een onbekende. De Italianen speelde dit seizoen wel twee keer tegen Genk in de groepsfase van de Conference League, maar hoe moeten we hun kwaliteiten nu echt inschatten? Filip Joos helpt ons een handje.

"Voor mij is Club Brugge favoriet", gaf Joos de Club-fans eerst en vooral hoop in 90 Minutes. "Eerst en vooral omdat Club in een geweldige flow zit. Maar ook omdat ik echt denk dat de manier waarop Fiorentina wil voetballen zeker niet in het nadeel van Club is", legt Joos uit bij Sporza.

Fiorentina heeft geen vedette

"Kijk, het is een ploeg die echt de bal wil", vervolgt Joos. "Ze ondernemen de meeste pogingen op doel in de Serie A, maar zijn verre van de beste afwerkers. Dat toont aan dat ze het als ploeg vrij goed doen, maar niet individueel. Het is een team zonder supervedette."

Joos denkt dat Club met zijn snelheid wel eens het verschil zal kunnen maken. "Het is namelijk niet de ploeg met de zuivere snelheid. In principe gaan ze je niet op de counter pakken. (lacht) Hopelijk ben ik nu wel niks aan het jinxen."

Bereikt Club Brugge de finale?

Meest recent

'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

8
8
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

106
106
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

162
162
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

50
50
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

178
178
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

210
210
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

192
192
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

375
375
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

157
157
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

87
87
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

216
216
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

70
70
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

145
145
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

64
64
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

143
143
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

254
254
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

614
614
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

255
255
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1016
1016
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

562
562
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1276
1276
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

115
115
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

292
292

Meer sportnieuws