D-Day voor CPL-clubs: Remontada of absoluut horrorverhaal?

door
D-Day voor CPL-clubs: Remontada of absoluut horrorverhaal?

Het is vandaag D-day voor vier ploegen in de Challenger Pro League. In de 'halve finale' hopen zij een eerste stap te zetten richting de barragewedstrijd met één van de teams uit de Relegation Play-Offs in onze hoogste afdeling. Wacht er voor één van hen een sprookje?

LEES OOK: Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

Remontada of horrorverhaal?

De strijd om het finale (mogelijke) promotieticket leek helemaal open te liggen vorig weekend. Het Patro van Stijn Stijnen kreeg echter in eigen huis een ferme klap van Deinze.

De Limburgers gingen met een smadelijke 0-4 onderuit en hebben daardoor een heus voetbalmirakel nodig zo meteen om toch nog richting de finale te fietsen. Al hopen ze bij de Maaslanders vermoedelijk vooral dat de licentie wordt behaald, die werd in eerste zit geweigerd vanwege een 'bedenkelijk' licentiedossier. Wacht er een remontada of eindigt dit knappe seizoen met een horrorverhaal?

Grote titelfavoriet zwalpt door Gaverbeek

Veel meer spanning zit er in de andere confrontatie tussen Lommel en Zulte Waregem. Het team van Euvrard was de grote titelfavoriet voor dit seizoen maar zwalpte door de competitie.

Ook tijdens de heenwedstrijd toonde Essevee twee gezichten en slikte het in het absolute slot nog een heel zure gelijkmaker (1-1). Zulte Waregem deed er alles aan om het overgrote deel van zijn kern te behouden maar dat bleek niet voldoende om één van de twee rechtstreekse promotietickets te grijpen.

De club heeft nu nog het vangnet van de nacompetitie, al is de weg nog lang en kan het vanavond zomaar gedaan zijn in het verre Limburg. Aan Euvrard en co om de hoop bij de trouwe achterban in leven te houden, al hoopt Lommel uiteraard op hetzelfde scenario.

Welke club zou een meerwaarde bieden in de JPL?

Meest recent

Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

95
95
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

34
34
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

181
181
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

232
232
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

347
347
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

44
44
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

59
59
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

267
267
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

103
103
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

409
409
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

205
205
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

233
233
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1030
1030
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

450
450
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

194
194
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

180
180
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

345
345
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

282
282
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

441
441
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

177
177

Meer sportnieuws