Fiorentina gewaarschuwd: "De twee gevaarlijkste spelers van Club"

546 stemmen
Fiorentina gewaarschuwd:

Terwijl de titelstrijd in de Jupiler Pro League op volle toeren draait, is de knop bij Club Brugge momenteel omgedraaid. Blauw-Zwart maakt zich namelijk op voor de heenmatch in de halve finales van de Conference League. Die wordt donderdagavond afgewerkt op het veld van ACF Fiorentina.

Club Brugge is bezig aan een indrukwekkend einde van een voorts uiterst wisselvallig seizoen. Onder interim-coach Nicky Hayen verloor Blauw-Zwart nog geen enkele wedstrijd. Enkel in het eerste duel met hem aan het roer werd gelijkgespeeld, voorts wisten de Bruggelingen al zeven matchen op rij te winnen.

Ook in Europa werd die goede lijn doorgetrokken. Zo kende Club in de kwartfinales van de Conference League weinig tot geen problemen met het Griekse PAOK FC. En zo plaatste het zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales. Daarin wacht nu dus een dubbele confrontatie met Fiorentina.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Kansen voor Club

De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de UECL, maar komen in de huidige jaargang vrij wisselvallig voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel 'slechts' 8ste in de Serie A. Al werd afgelopen weekend wel met zware 5-1-cijfers gewonnen van degradatiekandidaat Sassuolo.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Vanaken en Thiago

Blauw-Zwart daarentegen kan rekenen op een ploeg met heel wat spelers die in bloedvorm steken. Maar volgens Vincenzo Sollitto, scout en kenner van het Belgische voetbal, zullen de Italianen twee spelers extra aandacht moeten schenken. "De ploeg is vooral sterk in het centrum. Hans Vanaken en spits Igor Thiago zijn de gevaarlijkste spelers", klinkt het bij Pentasport.

Sollito stelt dan ook dat Fiorentina de Bruggelingen best niet kunnen onderschatten. "Vanaken kan voor veel variatie zorgen in de aanvalslinie. En de Braziliaanse spits is fysiek zeer sterk, hij heeft ook al 27 goals achter zijn naam staan. Voorts zijn het vrij jonge spelers, maar dat mag niet misleidend zijn. Het zijn jongens die het doelwit zijn van veel ambitieuze clubs en die honger hebben."

Club haalt de finale van de UECL ...

Meest recent

‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

0
0
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

216
216
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

57
57
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

37
37
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

41
41
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

85
85
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

49
49
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

73
73
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

314
314
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

29
29
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

159
159
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

89
89
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

286
286
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

143
143
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

68
68
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

736
736
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

259
259
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

121
121
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

140
140
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

208
208
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

569
569
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

145
145
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

176
176
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

212
212
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

267
267

Meer sportnieuws