Fiorentina gewaarschuwd: "De twee gevaarlijkste spelers van Club"

door
Fiorentina gewaarschuwd:

Terwijl de titelstrijd in de Jupiler Pro League op volle toeren draait, is de knop bij Club Brugge momenteel omgedraaid. Blauw-Zwart maakt zich namelijk op voor de heenmatch in de halve finales van de Conference League. Die wordt donderdagavond afgewerkt op het veld van ACF Fiorentina.

Club Brugge is bezig aan een indrukwekkend einde van een voorts uiterst wisselvallig seizoen. Onder interim-coach Nicky Hayen verloor Blauw-Zwart nog geen enkele wedstrijd. Enkel in het eerste duel met hem aan het roer werd gelijkgespeeld, voorts wisten de Bruggelingen al zeven matchen op rij te winnen.

Ook in Europa werd die goede lijn doorgetrokken. Zo kende Club in de kwartfinales van de Conference League weinig tot geen problemen met het Griekse PAOK FC. En zo plaatste het zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales. Daarin wacht nu dus een dubbele confrontatie met Fiorentina.

LEES OOK: Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Kansen voor Club

De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de UECL, maar komen in de huidige jaargang vrij wisselvallig voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel 'slechts' 8ste in de Serie A. Al werd afgelopen weekend wel met zware 5-1-cijfers gewonnen van degradatiekandidaat Sassuolo.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Vanaken en Thiago

Blauw-Zwart daarentegen kan rekenen op een ploeg met heel wat spelers die in bloedvorm steken. Maar volgens Vincenzo Sollitto, scout en kenner van het Belgische voetbal, zullen de Italianen twee spelers extra aandacht moeten schenken. "De ploeg is vooral sterk in het centrum. Hans Vanaken en spits Igor Thiago zijn de gevaarlijkste spelers", klinkt het bij Pentasport.

Sollito stelt dan ook dat Fiorentina de Bruggelingen best niet kunnen onderschatten. "Vanaken kan voor veel variatie zorgen in de aanvalslinie. En de Braziliaanse spits is fysiek zeer sterk, hij heeft ook al 27 goals achter zijn naam staan. Voorts zijn het vrij jonge spelers, maar dat mag niet misleidend zijn. Het zijn jongens die het doelwit zijn van veel ambitieuze clubs en die honger hebben."

Club haalt de finale van de UECL ...

Meest recent

Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

14
14
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

16
16
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

132
132
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

46
46
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

48
48
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

13
13
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

260
260
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

60
60
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

367
367
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

44
44
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

867
867
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

99
99
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

118
118
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

350
350
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

181
181
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

690
690
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

62
62
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

53
53
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

57
57
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

360
360
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

183
183
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

456
456
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

233
233
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

284
284
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

93
93

Meer sportnieuws