Fiorentina gewaarschuwd: "De twee gevaarlijkste spelers van Club"

546 stemmen
Fiorentina gewaarschuwd:

Terwijl de titelstrijd in de Jupiler Pro League op volle toeren draait, is de knop bij Club Brugge momenteel omgedraaid. Blauw-Zwart maakt zich namelijk op voor de heenmatch in de halve finales van de Conference League. Die wordt donderdagavond afgewerkt op het veld van ACF Fiorentina.

Club Brugge is bezig aan een indrukwekkend einde van een voorts uiterst wisselvallig seizoen. Onder interim-coach Nicky Hayen verloor Blauw-Zwart nog geen enkele wedstrijd. Enkel in het eerste duel met hem aan het roer werd gelijkgespeeld, voorts wisten de Bruggelingen al zeven matchen op rij te winnen.

Ook in Europa werd die goede lijn doorgetrokken. Zo kende Club in de kwartfinales van de Conference League weinig tot geen problemen met het Griekse PAOK FC. En zo plaatste het zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales. Daarin wacht nu dus een dubbele confrontatie met Fiorentina.

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Kansen voor Club

De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de UECL, maar komen in de huidige jaargang vrij wisselvallig voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel 'slechts' 8ste in de Serie A. Al werd afgelopen weekend wel met zware 5-1-cijfers gewonnen van degradatiekandidaat Sassuolo.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Vanaken en Thiago

Blauw-Zwart daarentegen kan rekenen op een ploeg met heel wat spelers die in bloedvorm steken. Maar volgens Vincenzo Sollitto, scout en kenner van het Belgische voetbal, zullen de Italianen twee spelers extra aandacht moeten schenken. "De ploeg is vooral sterk in het centrum. Hans Vanaken en spits Igor Thiago zijn de gevaarlijkste spelers", klinkt het bij Pentasport.

Sollito stelt dan ook dat Fiorentina de Bruggelingen best niet kunnen onderschatten. "Vanaken kan voor veel variatie zorgen in de aanvalslinie. En de Braziliaanse spits is fysiek zeer sterk, hij heeft ook al 27 goals achter zijn naam staan. Voorts zijn het vrij jonge spelers, maar dat mag niet misleidend zijn. Het zijn jongens die het doelwit zijn van veel ambitieuze clubs en die honger hebben."

Club haalt de finale van de UECL ...

Meest recent

Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

29
29
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

130
130
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

54
54
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

62
62
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

323
323
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

168
168
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

268
268
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

289
289
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

248
248
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

389
389
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

96
96
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

736
736
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

769
769
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

404
404
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

481
481
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

78
78
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

233
233
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

81
81
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

133
133
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

588
588
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

750
750
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

242
242
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

185
185
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

450
450

Meer sportnieuws