Fiorentina gewaarschuwd: "De twee gevaarlijkste spelers van Club"

door
Fiorentina gewaarschuwd:

Terwijl de titelstrijd in de Jupiler Pro League op volle toeren draait, is de knop bij Club Brugge momenteel omgedraaid. Blauw-Zwart maakt zich namelijk op voor de heenmatch in de halve finales van de Conference League. Die wordt donderdagavond afgewerkt op het veld van ACF Fiorentina.

Club Brugge is bezig aan een indrukwekkend einde van een voorts uiterst wisselvallig seizoen. Onder interim-coach Nicky Hayen verloor Blauw-Zwart nog geen enkele wedstrijd. Enkel in het eerste duel met hem aan het roer werd gelijkgespeeld, voorts wisten de Bruggelingen al zeven matchen op rij te winnen.

Ook in Europa werd die goede lijn doorgetrokken. Zo kende Club in de kwartfinales van de Conference League weinig tot geen problemen met het Griekse PAOK FC. En zo plaatste het zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales. Daarin wacht nu dus een dubbele confrontatie met Fiorentina.

LEES OOK: ‘Furo gaat Thiago achterna: Club akkoord met straffe deal’

Kansen voor Club

De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de UECL, maar komen in de huidige jaargang vrij wisselvallig voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel 'slechts' 8ste in de Serie A. Al werd afgelopen weekend wel met zware 5-1-cijfers gewonnen van degradatiekandidaat Sassuolo.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Vanaken en Thiago

Blauw-Zwart daarentegen kan rekenen op een ploeg met heel wat spelers die in bloedvorm steken. Maar volgens Vincenzo Sollitto, scout en kenner van het Belgische voetbal, zullen de Italianen twee spelers extra aandacht moeten schenken. "De ploeg is vooral sterk in het centrum. Hans Vanaken en spits Igor Thiago zijn de gevaarlijkste spelers", klinkt het bij Pentasport.

Sollito stelt dan ook dat Fiorentina de Bruggelingen best niet kunnen onderschatten. "Vanaken kan voor veel variatie zorgen in de aanvalslinie. En de Braziliaanse spits is fysiek zeer sterk, hij heeft ook al 27 goals achter zijn naam staan. Voorts zijn het vrij jonge spelers, maar dat mag niet misleidend zijn. Het zijn jongens die het doelwit zijn van veel ambitieuze clubs en die honger hebben."

Club haalt de finale van de UECL ...

Meest recent

‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

4
4
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

17
17
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

11
11
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

39
39
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

59
59
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

74
74
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

23
23
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

160
160
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

95
95
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

305
305
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

55
55
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

195
195
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

98
98
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

267
267
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

111
111
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

250
250
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

52
52
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

384
384
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

451
451
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

296
296
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

419
419
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

235
235
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

66
66
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

564
564
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

511
511

Meer sportnieuws