Fiorentina gewaarschuwd: "De twee gevaarlijkste spelers van Club"

door
Fiorentina gewaarschuwd:

Terwijl de titelstrijd in de Jupiler Pro League op volle toeren draait, is de knop bij Club Brugge momenteel omgedraaid. Blauw-Zwart maakt zich namelijk op voor de heenmatch in de halve finales van de Conference League. Die wordt donderdagavond afgewerkt op het veld van ACF Fiorentina.

Club Brugge is bezig aan een indrukwekkend einde van een voorts uiterst wisselvallig seizoen. Onder interim-coach Nicky Hayen verloor Blauw-Zwart nog geen enkele wedstrijd. Enkel in het eerste duel met hem aan het roer werd gelijkgespeeld, voorts wisten de Bruggelingen al zeven matchen op rij te winnen.

Ook in Europa werd die goede lijn doorgetrokken. Zo kende Club in de kwartfinales van de Conference League weinig tot geen problemen met het Griekse PAOK FC. En zo plaatste het zich als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales. Daarin wacht nu dus een dubbele confrontatie met Fiorentina.

LEES OOK: Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Kansen voor Club

De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de UECL, maar komen in de huidige jaargang vrij wisselvallig voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel 'slechts' 8ste in de Serie A. Al werd afgelopen weekend wel met zware 5-1-cijfers gewonnen van degradatiekandidaat Sassuolo.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Vanaken en Thiago

Blauw-Zwart daarentegen kan rekenen op een ploeg met heel wat spelers die in bloedvorm steken. Maar volgens Vincenzo Sollitto, scout en kenner van het Belgische voetbal, zullen de Italianen twee spelers extra aandacht moeten schenken. "De ploeg is vooral sterk in het centrum. Hans Vanaken en spits Igor Thiago zijn de gevaarlijkste spelers", klinkt het bij Pentasport.

Sollito stelt dan ook dat Fiorentina de Bruggelingen best niet kunnen onderschatten. "Vanaken kan voor veel variatie zorgen in de aanvalslinie. En de Braziliaanse spits is fysiek zeer sterk, hij heeft ook al 27 goals achter zijn naam staan. Voorts zijn het vrij jonge spelers, maar dat mag niet misleidend zijn. Het zijn jongens die het doelwit zijn van veel ambitieuze clubs en die honger hebben."

Club haalt de finale van de UECL ...

Meest recent

Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

1
1
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

68
68
Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

87
87
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

17
17
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

58
58
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

186
186
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

121
121
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

228
228
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

439
439
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

149
149
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

45
45
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

257
257
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

355
355
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

364
364
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

142
142
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

348
348
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

133
133
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

49
49
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

96
96
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

432
432
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

383
383

Meer sportnieuws