Vandenbempt: "Hij is de beste speler in de Play-Offs"

door
Vandenbempt:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League draaien inmiddels op volle toeren en het belooft een bijzonder spannende ontknoping te worden. Met nog vier speeldagen te gaan staat de top drie op slechts één puntje van mekaar. Ook Union SG doet plots weer volop mee voor het kampioenschap.

De laatste rechte lijn van de titelstrijd kent dit seizoen wel een bijzonder grillig verloop. Voor aanvang van de PO's werd bijvoorbeeld een Brussels duel tussen Union en RSC Anderlecht voorspeld. Maar na de puntenhalvering en hun goede start van de nacompetitie, meldden ook Club Brugge en KRC Genk zich terug aan het front.

Die laatste ploeg lijkt inmiddels weer definitief afgehaakt. Club daarentegen is met 16 op 18 niet meer te houden en wordt volgens heel wat waarnemers als de nieuwe topfavoriet gerekend. Al heeft dat voor een groot deel ook te maken met de wisselvallige resultaten van Anderlecht en vooral Union.

LEES OOK: Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Draaischijf Puertas

De Unionisten wonnen nochtans op indrukwekkende wijze de reguliere competitie, maar begonnen vervolgens dramatisch aan de PO's. Zo ging het in zijn vier eerste duels telkens onderuit. Inmiddels hebben de Brusselaars zich wel weer herpakt. Met een 6 op 6 tegen Antwerp FC, doet Union terug volop mee.

Die wederopstanding hebben ze voor een groot deel aan Cameron Puertas te danken. De runner-up van de meest recente Gouden Schoen-verkiezing heeft zijn beste niveau inmiddels terug gevonden. Dat is ook te merken aan zijn fraaie statistieken: 6 goals en 1 assists in 6 PO-wedstrijden.

Sleutel tot landstitel

Analist Peter Vandenbempt is dan ook onder de indruk. "Union was opnieuw Union. Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben", klonk het bij Sporza. Ook zijn collega Marc Degryse haalde de loftrompet boven bij Het Laatste Nieuws. "Puertas steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista. Zo'n spelers hebben de sleutel in handen om de titel over de streep te trekken."

Puertas is de beste speler in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

47
47
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

176
176
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

182
182
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

214
214
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

201
201
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

239
239
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

61
61
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

268
268
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

234
234
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

254
254
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

173
173
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

337
337
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

139
139
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

107
107
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

164
164
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

289
289
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

547
547
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

532
532
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

311
311
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

260
260
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

79
79
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

211
211
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

569
569
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

234
234

Meer sportnieuws