Vandenbempt: "Hij is de beste speler in de Play-Offs"

door
Vandenbempt:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League draaien inmiddels op volle toeren en het belooft een bijzonder spannende ontknoping te worden. Met nog vier speeldagen te gaan staat de top drie op slechts één puntje van mekaar. Ook Union SG doet plots weer volop mee voor het kampioenschap.

De laatste rechte lijn van de titelstrijd kent dit seizoen wel een bijzonder grillig verloop. Voor aanvang van de PO's werd bijvoorbeeld een Brussels duel tussen Union en RSC Anderlecht voorspeld. Maar na de puntenhalvering en hun goede start van de nacompetitie, meldden ook Club Brugge en KRC Genk zich terug aan het front.

Die laatste ploeg lijkt inmiddels weer definitief afgehaakt. Club daarentegen is met 16 op 18 niet meer te houden en wordt volgens heel wat waarnemers als de nieuwe topfavoriet gerekend. Al heeft dat voor een groot deel ook te maken met de wisselvallige resultaten van Anderlecht en vooral Union.

LEES OOK: Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Draaischijf Puertas

De Unionisten wonnen nochtans op indrukwekkende wijze de reguliere competitie, maar begonnen vervolgens dramatisch aan de PO's. Zo ging het in zijn vier eerste duels telkens onderuit. Inmiddels hebben de Brusselaars zich wel weer herpakt. Met een 6 op 6 tegen Antwerp FC, doet Union terug volop mee.

Die wederopstanding hebben ze voor een groot deel aan Cameron Puertas te danken. De runner-up van de meest recente Gouden Schoen-verkiezing heeft zijn beste niveau inmiddels terug gevonden. Dat is ook te merken aan zijn fraaie statistieken: 6 goals en 1 assists in 6 PO-wedstrijden.

Sleutel tot landstitel

Analist Peter Vandenbempt is dan ook onder de indruk. "Union was opnieuw Union. Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben", klonk het bij Sporza. Ook zijn collega Marc Degryse haalde de loftrompet boven bij Het Laatste Nieuws. "Puertas steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista. Zo'n spelers hebben de sleutel in handen om de titel over de streep te trekken."

Puertas is de beste speler in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

10
10
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

365
365
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

312
312
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

193
193
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

245
245
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

72
72
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

594
594
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

217
217
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

406
406
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

622
622
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

395
395
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

182
182
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

170
170
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

260
260
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws