Vandenbempt: "Hij is de beste speler in de Play-Offs"

door
Vandenbempt:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League draaien inmiddels op volle toeren en het belooft een bijzonder spannende ontknoping te worden. Met nog vier speeldagen te gaan staat de top drie op slechts één puntje van mekaar. Ook Union SG doet plots weer volop mee voor het kampioenschap.

De laatste rechte lijn van de titelstrijd kent dit seizoen wel een bijzonder grillig verloop. Voor aanvang van de PO's werd bijvoorbeeld een Brussels duel tussen Union en RSC Anderlecht voorspeld. Maar na de puntenhalvering en hun goede start van de nacompetitie, meldden ook Club Brugge en KRC Genk zich terug aan het front.

Die laatste ploeg lijkt inmiddels weer definitief afgehaakt. Club daarentegen is met 16 op 18 niet meer te houden en wordt volgens heel wat waarnemers als de nieuwe topfavoriet gerekend. Al heeft dat voor een groot deel ook te maken met de wisselvallige resultaten van Anderlecht en vooral Union.

LEES OOK: Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Draaischijf Puertas

De Unionisten wonnen nochtans op indrukwekkende wijze de reguliere competitie, maar begonnen vervolgens dramatisch aan de PO's. Zo ging het in zijn vier eerste duels telkens onderuit. Inmiddels hebben de Brusselaars zich wel weer herpakt. Met een 6 op 6 tegen Antwerp FC, doet Union terug volop mee.

Die wederopstanding hebben ze voor een groot deel aan Cameron Puertas te danken. De runner-up van de meest recente Gouden Schoen-verkiezing heeft zijn beste niveau inmiddels terug gevonden. Dat is ook te merken aan zijn fraaie statistieken: 6 goals en 1 assists in 6 PO-wedstrijden.

Sleutel tot landstitel

Analist Peter Vandenbempt is dan ook onder de indruk. "Union was opnieuw Union. Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben", klonk het bij Sporza. Ook zijn collega Marc Degryse haalde de loftrompet boven bij Het Laatste Nieuws. "Puertas steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista. Zo'n spelers hebben de sleutel in handen om de titel over de streep te trekken."

Puertas is de beste speler in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

43
43
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

100
100
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

45
45
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

17
17
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

112
112
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

58
58
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

54
54
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

77
77
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

36
36
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

196
196
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

226
226
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

221
221
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

182
182
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

293
293
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

308
308
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

404
404
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

697
697
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

489
489
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

119
119
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

72
72
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

197
197
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

372
372
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

312
312
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

315
315
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

193
193

Meer sportnieuws