Vandenbempt: "Hij is de beste speler in de Play-Offs"

door
Vandenbempt:

De Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League draaien inmiddels op volle toeren en het belooft een bijzonder spannende ontknoping te worden. Met nog vier speeldagen te gaan staat de top drie op slechts één puntje van mekaar. Ook Union SG doet plots weer volop mee voor het kampioenschap.

De laatste rechte lijn van de titelstrijd kent dit seizoen wel een bijzonder grillig verloop. Voor aanvang van de PO's werd bijvoorbeeld een Brussels duel tussen Union en RSC Anderlecht voorspeld. Maar na de puntenhalvering en hun goede start van de nacompetitie, meldden ook Club Brugge en KRC Genk zich terug aan het front.

Die laatste ploeg lijkt inmiddels weer definitief afgehaakt. Club daarentegen is met 16 op 18 niet meer te houden en wordt volgens heel wat waarnemers als de nieuwe topfavoriet gerekend. Al heeft dat voor een groot deel ook te maken met de wisselvallige resultaten van Anderlecht en vooral Union.

LEES OOK: 'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

Draaischijf Puertas

De Unionisten wonnen nochtans op indrukwekkende wijze de reguliere competitie, maar begonnen vervolgens dramatisch aan de PO's. Zo ging het in zijn vier eerste duels telkens onderuit. Inmiddels hebben de Brusselaars zich wel weer herpakt. Met een 6 op 6 tegen Antwerp FC, doet Union terug volop mee.

Die wederopstanding hebben ze voor een groot deel aan Cameron Puertas te danken. De runner-up van de meest recente Gouden Schoen-verkiezing heeft zijn beste niveau inmiddels terug gevonden. Dat is ook te merken aan zijn fraaie statistieken: 6 goals en 1 assists in 6 PO-wedstrijden.

Sleutel tot landstitel

Analist Peter Vandenbempt is dan ook onder de indruk. "Union was opnieuw Union. Ik vind dat ze met Puertas de beste – zeker de meest bepalende – speler in deze eindronde in de ploeg hebben", klonk het bij Sporza. Ook zijn collega Marc Degryse haalde de loftrompet boven bij Het Laatste Nieuws. "Puertas steekt erbovenuit. Hij maakt de tegenstander kwetsbaar met z’n goals, balvastheid en vista. Zo'n spelers hebben de sleutel in handen om de titel over de streep te trekken."

Puertas is de beste speler in de Champions' Play-Offs ...

Meest recent

'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

28
28
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

39
39
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

70
70
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

9
9
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

43
43
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

181
181
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

6
6
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

302
302
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

71
71
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

84
84
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

689
689
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

267
267
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

38
38
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

118
118
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

141
141
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

107
107
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1234
1234
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

293
293
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

788
788
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

223
223
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

70
70
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

211
211
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

434
434
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

150
150

Meer sportnieuws