'Eindelijk licht aan einde van de tunnel voor Vanheusden'

door
'Eindelijk licht aan einde van de tunnel voor Vanheusden'

Standard is nog altijd op zoek naar zijn eerste zege in de play-offs, nadat het ook afgelopen weekend weer niet kon winnen. Na de 1-1 tegen STVV blijft het achter met één nederlaag en vijf gelijke spelen in zes wedstrijden. Dat moet in de slotmatchen toch beter, al is het maar om de morrende fans stil te krijgen.

Ivan Leko zal in de laatste matchen wellicht wel op een extra troef kunnen rekenen. Sudpresse meldt immers dat Zinho Vanheusden bijna weer klaar is voor de dienst. De 24-jarige verdediger zat zaterdag op de tribune op Sclessin en zou deze week weer kunnen aansluiten op de groepstraining.

LEES OOK: Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

Vanheusden dicht bij terugkeer

Dat is een opsteker voor Standard én Vanheusden, wiens seizoen alweer verstoord werd door blessures. Hij kwam in 2024 amper drie keer in actie door eerst een knieblessure en daarna een rugblessure. Die laatste kwetsuur houdt hem intussen al meer dan twee maanden aan de kant.

Als Vanheusden in het slot van de play-offs nog in actie komt, dan speelt hij zijn 100ste match voor Standard. Het zal mogelijk ook zijn laatste wapenfeit worden, want in de zomer moet hij wellicht terug naar Inter. Standard huurt hem dit seizoen met aankoopoptie, maar lijkt geen centen te hebben om die te lichten.

Toekomst hoogst onzeker

Vanheusden speelt dus ook nog voor zijn toekomst, want die oogt hoogst onzeker. Bij Inter zal er geen plaats voor hem zijn en het is maar de vraag wie de door de Italianen gevraagde miljoenen zal neertellen voor een speler die de voorbije jaren vaker geblesseerd dan fit was.

Zijn blessures verknalde ook zijn kansen bij de Rode Duivels. In het begin van het seizoen haalde Domenico Tedesco immers Vanheusden een paar keer bij de selectie, maar intussen lijkt hij in de pikorde gepasseerd te zijn door onder meer Koni De Winter. Voor een plaats in de EK-selectie komt zijn comeback meer dan waarschijnlijk te laat.

Zal Vanheusden nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku al na WK?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

16
16
Rigaux haalt gram: nieuw succesrecept bij Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

21
21
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

70
70
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

39
39
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

54
54
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

43
43
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

242
242
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

55
55
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

39
39
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

214
214
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

73
73
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

53
53
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

152
152
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

205
205
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

547
547
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

133
133
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

97
97
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

441
441
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

125
125
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

166
166
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

489
489
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

249
249
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

239
239

Meer sportnieuws