'Eindelijk licht aan einde van de tunnel voor Vanheusden'

door
'Eindelijk licht aan einde van de tunnel voor Vanheusden'

Standard is nog altijd op zoek naar zijn eerste zege in de play-offs, nadat het ook afgelopen weekend weer niet kon winnen. Na de 1-1 tegen STVV blijft het achter met één nederlaag en vijf gelijke spelen in zes wedstrijden. Dat moet in de slotmatchen toch beter, al is het maar om de morrende fans stil te krijgen.

Ivan Leko zal in de laatste matchen wellicht wel op een extra troef kunnen rekenen. Sudpresse meldt immers dat Zinho Vanheusden bijna weer klaar is voor de dienst. De 24-jarige verdediger zat zaterdag op de tribune op Sclessin en zou deze week weer kunnen aansluiten op de groepstraining.

LEES OOK: Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Vanheusden dicht bij terugkeer

Dat is een opsteker voor Standard én Vanheusden, wiens seizoen alweer verstoord werd door blessures. Hij kwam in 2024 amper drie keer in actie door eerst een knieblessure en daarna een rugblessure. Die laatste kwetsuur houdt hem intussen al meer dan twee maanden aan de kant.

Als Vanheusden in het slot van de play-offs nog in actie komt, dan speelt hij zijn 100ste match voor Standard. Het zal mogelijk ook zijn laatste wapenfeit worden, want in de zomer moet hij wellicht terug naar Inter. Standard huurt hem dit seizoen met aankoopoptie, maar lijkt geen centen te hebben om die te lichten.

Toekomst hoogst onzeker

Vanheusden speelt dus ook nog voor zijn toekomst, want die oogt hoogst onzeker. Bij Inter zal er geen plaats voor hem zijn en het is maar de vraag wie de door de Italianen gevraagde miljoenen zal neertellen voor een speler die de voorbije jaren vaker geblesseerd dan fit was.

Zijn blessures verknalde ook zijn kansen bij de Rode Duivels. In het begin van het seizoen haalde Domenico Tedesco immers Vanheusden een paar keer bij de selectie, maar intussen lijkt hij in de pikorde gepasseerd te zijn door onder meer Koni De Winter. Voor een plaats in de EK-selectie komt zijn comeback meer dan waarschijnlijk te laat.

Zal Vanheusden nog terugkeren bij de Rode Duivels?

Meest recent

"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

5
5
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

63
63
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

141
141
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

73
73
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

82
82
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

339
339
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

219
219
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

66
66
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

56
56
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

720
720
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

135
135
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

344
344
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

323
323
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

55
55
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

210
210
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

71
71
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

142
142
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

162
162
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

293
293
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

213
213
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

367
367
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

189
189
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

170
170
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

290
290
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

374
374

Meer sportnieuws