Anderlecht panikeert niet: "Alle respect voor Club, maar ..."

door
Anderlecht panikeert niet:

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen aan de leiding staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar van een voorsprong is ondertussen geen sprake meer. Zo telt het herboren Club Brugge inmiddels evenveel punten dan de Brusselaars.

Nadat Paars-Wit eindelijk een keer kon winnen van Union SG, was de vreugde bij de recordkampioen immens. Niet geheel onlogisch. Op die manier wist Anderlecht voor het eerst sinds augustus 2018 nog eens alleen aan de leiding komen in het klassement.

Drie wedstrijden verder heeft RSCA de koppositie nog steeds in handen. Maar de vreugde na de zege tegen Union is inmiddels flink gedempt. De Brusselaars wisten sindsdien wel hun thuiswedstrijd tegen Cercle te winnen, maar bleven op verplaatsing achter met een povere 1 op 6.

LEES OOK: 'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Club op gelijke hoogte

Ondertussen laat Club Brugge amper nog steken vallen. Met 16 op 18 wervelt Blauw-Zwart door de PO's heen. Het telt inmiddels evenveel punten als Anderlecht. Door de betere eindnotering in de reguliere competitie behoudt RSCA wel het voordeel, maar met nog vier matchen te gaan is er geen foutenmarge meer.

Desondanks is er van paniek voorlopig nog geen sprake in het paars-witte kamp. "We hebben nog vier duels om als eerste te eindigen en weten wat moet gebeuren. Stress in de kleedkamer? Neen, daar gaan we goed mee om. We hebben voldoende ervaren spelers in de gelederen. En we staan nog steeds eerste", reageerde Mats Rits na de puntendeling op Cercle bij La Dernière Heure.

Lot in eigen handen

Ondertussen steekt Club wel in bloedvorm, terwijl Anderlecht een erg wisselvallig niveau haalt. Bovendien kan Blauw-Zwart opnieuw op een quasi volledige kern beschikken. RSCA moet dan weer verschillende spelers missen. Maar Kasper Dolberg maakt zich voorlopig geen grote zorgen over het Brugse gevaar. "Ik weet dat Club heeft gewonnen. Dat maakt niet uit. Met alle respect voor Club Brugge, maar wij hebben alles nog in eigen handen. Het zal van onszelf afhangen of we kampioen worden."

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Club Brugge krijgt serieuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

0
0
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

7
7
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

89
89
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

9
9
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

53
53
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

97
97
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

36
36
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

77
77
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

342
342
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

68
68
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

29
29
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

190
190
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

40
40
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

150
150
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

166
166
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

166
166
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

181
181
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

407
407
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

266
266
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

375
375
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

248
248
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

246
246
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

189
189
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

154
154

Meer sportnieuws