Anderlecht panikeert niet: "Alle respect voor Club, maar ..."

door
Anderlecht panikeert niet:

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen aan de leiding staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar van een voorsprong is ondertussen geen sprake meer. Zo telt het herboren Club Brugge inmiddels evenveel punten dan de Brusselaars.

Nadat Paars-Wit eindelijk een keer kon winnen van Union SG, was de vreugde bij de recordkampioen immens. Niet geheel onlogisch. Op die manier wist Anderlecht voor het eerst sinds augustus 2018 nog eens alleen aan de leiding komen in het klassement.

Drie wedstrijden verder heeft RSCA de koppositie nog steeds in handen. Maar de vreugde na de zege tegen Union is inmiddels flink gedempt. De Brusselaars wisten sindsdien wel hun thuiswedstrijd tegen Cercle te winnen, maar bleven op verplaatsing achter met een povere 1 op 6.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

Club op gelijke hoogte

Ondertussen laat Club Brugge amper nog steken vallen. Met 16 op 18 wervelt Blauw-Zwart door de PO's heen. Het telt inmiddels evenveel punten als Anderlecht. Door de betere eindnotering in de reguliere competitie behoudt RSCA wel het voordeel, maar met nog vier matchen te gaan is er geen foutenmarge meer.

Desondanks is er van paniek voorlopig nog geen sprake in het paars-witte kamp. "We hebben nog vier duels om als eerste te eindigen en weten wat moet gebeuren. Stress in de kleedkamer? Neen, daar gaan we goed mee om. We hebben voldoende ervaren spelers in de gelederen. En we staan nog steeds eerste", reageerde Mats Rits na de puntendeling op Cercle bij La Dernière Heure.

Lot in eigen handen

Ondertussen steekt Club wel in bloedvorm, terwijl Anderlecht een erg wisselvallig niveau haalt. Bovendien kan Blauw-Zwart opnieuw op een quasi volledige kern beschikken. RSCA moet dan weer verschillende spelers missen. Maar Kasper Dolberg maakt zich voorlopig geen grote zorgen over het Brugse gevaar. "Ik weet dat Club heeft gewonnen. Dat maakt niet uit. Met alle respect voor Club Brugge, maar wij hebben alles nog in eigen handen. Het zal van onszelf afhangen of we kampioen worden."

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

19
19
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

26
26
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

22
22
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

351
351
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

72
72
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

46
46
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

69
69
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

223
223
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

141
141
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

153
153
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

49
49
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

224
224
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

54
54
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

106
106
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

547
547
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

216
216
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

125
125
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

284
284
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

467
467
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

292
292
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

671
671
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

498
498
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

172
172

Meer sportnieuws