Anderlecht panikeert niet: "Alle respect voor Club, maar ..."

door
Anderlecht panikeert niet:

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen aan de leiding staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar van een voorsprong is ondertussen geen sprake meer. Zo telt het herboren Club Brugge inmiddels evenveel punten dan de Brusselaars.

Nadat Paars-Wit eindelijk een keer kon winnen van Union SG, was de vreugde bij de recordkampioen immens. Niet geheel onlogisch. Op die manier wist Anderlecht voor het eerst sinds augustus 2018 nog eens alleen aan de leiding komen in het klassement.

Drie wedstrijden verder heeft RSCA de koppositie nog steeds in handen. Maar de vreugde na de zege tegen Union is inmiddels flink gedempt. De Brusselaars wisten sindsdien wel hun thuiswedstrijd tegen Cercle te winnen, maar bleven op verplaatsing achter met een povere 1 op 6.

LEES OOK: 'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

Club op gelijke hoogte

Ondertussen laat Club Brugge amper nog steken vallen. Met 16 op 18 wervelt Blauw-Zwart door de PO's heen. Het telt inmiddels evenveel punten als Anderlecht. Door de betere eindnotering in de reguliere competitie behoudt RSCA wel het voordeel, maar met nog vier matchen te gaan is er geen foutenmarge meer.

Desondanks is er van paniek voorlopig nog geen sprake in het paars-witte kamp. "We hebben nog vier duels om als eerste te eindigen en weten wat moet gebeuren. Stress in de kleedkamer? Neen, daar gaan we goed mee om. We hebben voldoende ervaren spelers in de gelederen. En we staan nog steeds eerste", reageerde Mats Rits na de puntendeling op Cercle bij La Dernière Heure.

Lot in eigen handen

Ondertussen steekt Club wel in bloedvorm, terwijl Anderlecht een erg wisselvallig niveau haalt. Bovendien kan Blauw-Zwart opnieuw op een quasi volledige kern beschikken. RSCA moet dan weer verschillende spelers missen. Maar Kasper Dolberg maakt zich voorlopig geen grote zorgen over het Brugse gevaar. "Ik weet dat Club heeft gewonnen. Dat maakt niet uit. Met alle respect voor Club Brugge, maar wij hebben alles nog in eigen handen. Het zal van onszelf afhangen of we kampioen worden."

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

8
8
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

52
52
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

121
121
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

35
35
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

94
94
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

321
321
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

55
55
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

115
115
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

79
79
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

104
104
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

345
345
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

93
93
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

315
315
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

238
238
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

133
133
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

251
251
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

315
315
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

188
188
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

642
642
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

342
342
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

189
189
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

300
300
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

88
88
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

64
64

Meer sportnieuws