Anderlecht panikeert niet: "Alle respect voor Club, maar ..."

1111
Anderlecht panikeert niet:

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen aan de leiding staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar van een voorsprong is ondertussen geen sprake meer. Zo telt het herboren Club Brugge inmiddels evenveel punten dan de Brusselaars.

Nadat Paars-Wit eindelijk een keer kon winnen van Union SG, was de vreugde bij de recordkampioen immens. Niet geheel onlogisch. Op die manier wist Anderlecht voor het eerst sinds augustus 2018 nog eens alleen aan de leiding komen in het klassement.

Drie wedstrijden verder heeft RSCA de koppositie nog steeds in handen. Maar de vreugde na de zege tegen Union is inmiddels flink gedempt. De Brusselaars wisten sindsdien wel hun thuiswedstrijd tegen Cercle te winnen, maar bleven op verplaatsing achter met een povere 1 op 6.

LEES OOK: Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Club op gelijke hoogte

Ondertussen laat Club Brugge amper nog steken vallen. Met 16 op 18 wervelt Blauw-Zwart door de PO's heen. Het telt inmiddels evenveel punten als Anderlecht. Door de betere eindnotering in de reguliere competitie behoudt RSCA wel het voordeel, maar met nog vier matchen te gaan is er geen foutenmarge meer.

Desondanks is er van paniek voorlopig nog geen sprake in het paars-witte kamp. "We hebben nog vier duels om als eerste te eindigen en weten wat moet gebeuren. Stress in de kleedkamer? Neen, daar gaan we goed mee om. We hebben voldoende ervaren spelers in de gelederen. En we staan nog steeds eerste", reageerde Mats Rits na de puntendeling op Cercle bij La Dernière Heure.

Lot in eigen handen

Ondertussen steekt Club wel in bloedvorm, terwijl Anderlecht een erg wisselvallig niveau haalt. Bovendien kan Blauw-Zwart opnieuw op een quasi volledige kern beschikken. RSCA moet dan weer verschillende spelers missen. Maar Kasper Dolberg maakt zich voorlopig geen grote zorgen over het Brugse gevaar. "Ik weet dat Club heeft gewonnen. Dat maakt niet uit. Met alle respect voor Club Brugge, maar wij hebben alles nog in eigen handen. Het zal van onszelf afhangen of we kampioen worden."

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

0
0
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

101
101
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

143
143
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

54
54
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

39
39
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

156
156
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

28
28
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

73
73
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

165
165
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

628
628
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

80
80
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

125
125
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

181
181
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

155
155
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

65
65
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

113
113
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

129
129
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

214
214
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

436
436
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

244
244
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

178
178
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

191
191

Meer sportnieuws