Anderlecht panikeert niet: "Alle respect voor Club, maar ..."

door
Anderlecht panikeert niet:

RSC Anderlecht blijft ook na zes speeldagen aan de leiding staan in het klassement van de Champions' Play-Offs. Maar van een voorsprong is ondertussen geen sprake meer. Zo telt het herboren Club Brugge inmiddels evenveel punten dan de Brusselaars.

Nadat Paars-Wit eindelijk een keer kon winnen van Union SG, was de vreugde bij de recordkampioen immens. Niet geheel onlogisch. Op die manier wist Anderlecht voor het eerst sinds augustus 2018 nog eens alleen aan de leiding komen in het klassement.

Drie wedstrijden verder heeft RSCA de koppositie nog steeds in handen. Maar de vreugde na de zege tegen Union is inmiddels flink gedempt. De Brusselaars wisten sindsdien wel hun thuiswedstrijd tegen Cercle te winnen, maar bleven op verplaatsing achter met een povere 1 op 6.

LEES OOK: 'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Club op gelijke hoogte

Ondertussen laat Club Brugge amper nog steken vallen. Met 16 op 18 wervelt Blauw-Zwart door de PO's heen. Het telt inmiddels evenveel punten als Anderlecht. Door de betere eindnotering in de reguliere competitie behoudt RSCA wel het voordeel, maar met nog vier matchen te gaan is er geen foutenmarge meer.

Desondanks is er van paniek voorlopig nog geen sprake in het paars-witte kamp. "We hebben nog vier duels om als eerste te eindigen en weten wat moet gebeuren. Stress in de kleedkamer? Neen, daar gaan we goed mee om. We hebben voldoende ervaren spelers in de gelederen. En we staan nog steeds eerste", reageerde Mats Rits na de puntendeling op Cercle bij La Dernière Heure.

Lot in eigen handen

Ondertussen steekt Club wel in bloedvorm, terwijl Anderlecht een erg wisselvallig niveau haalt. Bovendien kan Blauw-Zwart opnieuw op een quasi volledige kern beschikken. RSCA moet dan weer verschillende spelers missen. Maar Kasper Dolberg maakt zich voorlopig geen grote zorgen over het Brugse gevaar. "Ik weet dat Club heeft gewonnen. Dat maakt niet uit. Met alle respect voor Club Brugge, maar wij hebben alles nog in eigen handen. Het zal van onszelf afhangen of we kampioen worden."

Wie is momenteel de grootste titelkandidaat?

Meest recent

‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

19
19
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

14
14
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

34
34
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

44
44
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

55
55
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

81
81
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

295
295
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

87
87
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

66
66
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

56
56
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

108
108
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

416
416
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

238
238
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

224
224
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

143
143
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

40
40
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

322
322
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

110
110
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

427
427
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

339
339
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

358
358
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

389
389
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

282
282
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

241
241

Meer sportnieuws