Club Brugge kampioen? Vetlesen klaar en duidelijk

911 stemmen
Club Brugge kampioen? Vetlesen klaar en duidelijk

Na een teleurstellend reguliere competitie en het daaropvolgend ontslag van coach Ronny Deila, leek het opnieuw een verloren seizoen voor Club Brugge. Maar anderhalve maand later ziet de wereld er helemaal anders uit. Zo profileert Blauw-Zwart zich zowaar als de grote titelfavoriet.

Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-hoofdcoach, staat er geen maat meer op de Bruggelingen. In de Conference League kende Club bijvoorbeeld geen problemen met PAOK FC. Hierdoor plaatste het zich voor de halve finales, waarin er ook kansen liggen tegen ACF Fiorentina.

Daarnaast legde Blauw-Zwart tot dusver een indrukwekkend parcours af in de Champions' Play-Offs. Zondag werd voor de tweede keer op enkele dagen tijd van KRC Genk gewonnen. Hierdoor kunnen de Bruggelingen pronken met een straffe reeks van 16 op 18.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Naast Anderlecht

Bijgevolg doet Club weer volop mee voor de landstitel. Het telt momenteel evenveel punten als Anderlecht. Paars-Wit heeft wel nog een streepje voor vanwege een betere notering in de reguliere competitie. Maar met nog vier matchen te gaan lijkt niets onmogelijk voor Blauw-Zwart.

Van een straffe remonte gesproken. "Bij aanvang van de Play-Offs gaf er niemand ons enige kans en nu staan we helemaal bovenin", reageerde Hugo Vetlesen op de clubwebstek. "We mogen echter niet beginnen zweven, maar gewoon heel nederig blijven en de beide voetjes heel nuchter op de grond houden."

Goede flow behouden

In tegenstelling tot de andere concurrenten moet Club wel nog Europees aan de bak. En dus wil men voorlopig nog niet te ver vooruit blikken. "Het klopt dat we nu in een goeie flow zitten en dus blijft het zaak om gewoon keihard verder te werken, want de weg is nog lang. Er resten ons in de Play-Offs nog vier hele belangrijke wedstrijden met tussendoor ook nog de dubbele confrontaties met Fiorentina. Het kunnen historische weken worden", aldus jonkie Kyriani Sabbe.

Club Brugge is op dit moment de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

93
93
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

54
54
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

135
135
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

36
36
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

176
176
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

538
538
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

167
167
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

205
205
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

504
504
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

192
192
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

590
590
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1036
1036
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

477
477
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws