Club Brugge kampioen? Vetlesen klaar en duidelijk

door
Club Brugge kampioen? Vetlesen klaar en duidelijk

Na een teleurstellend reguliere competitie en het daaropvolgend ontslag van coach Ronny Deila, leek het opnieuw een verloren seizoen voor Club Brugge. Maar anderhalve maand later ziet de wereld er helemaal anders uit. Zo profileert Blauw-Zwart zich zowaar als de grote titelfavoriet.

Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-hoofdcoach, staat er geen maat meer op de Bruggelingen. In de Conference League kende Club bijvoorbeeld geen problemen met PAOK FC. Hierdoor plaatste het zich voor de halve finales, waarin er ook kansen liggen tegen ACF Fiorentina.

Daarnaast legde Blauw-Zwart tot dusver een indrukwekkend parcours af in de Champions' Play-Offs. Zondag werd voor de tweede keer op enkele dagen tijd van KRC Genk gewonnen. Hierdoor kunnen de Bruggelingen pronken met een straffe reeks van 16 op 18.

LEES OOK: Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Naast Anderlecht

Bijgevolg doet Club weer volop mee voor de landstitel. Het telt momenteel evenveel punten als Anderlecht. Paars-Wit heeft wel nog een streepje voor vanwege een betere notering in de reguliere competitie. Maar met nog vier matchen te gaan lijkt niets onmogelijk voor Blauw-Zwart.

Van een straffe remonte gesproken. "Bij aanvang van de Play-Offs gaf er niemand ons enige kans en nu staan we helemaal bovenin", reageerde Hugo Vetlesen op de clubwebstek. "We mogen echter niet beginnen zweven, maar gewoon heel nederig blijven en de beide voetjes heel nuchter op de grond houden."

Goede flow behouden

In tegenstelling tot de andere concurrenten moet Club wel nog Europees aan de bak. En dus wil men voorlopig nog niet te ver vooruit blikken. "Het klopt dat we nu in een goeie flow zitten en dus blijft het zaak om gewoon keihard verder te werken, want de weg is nog lang. Er resten ons in de Play-Offs nog vier hele belangrijke wedstrijden met tussendoor ook nog de dubbele confrontaties met Fiorentina. Het kunnen historische weken worden", aldus jonkie Kyriani Sabbe.

Club Brugge is op dit moment de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

104
104
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

27
27
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

47
47
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

144
144
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

26
26
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

71
71
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

130
130
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

66
66
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

134
134
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

81
81
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

152
152
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

324
324
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

389
389
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

176
176
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

361
361
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

264
264
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

416
416
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

111
111
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

104
104
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

571
571
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

131
131
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws