Anderlecht stelt teleur: ervaren kracht krijgt 4 op 10

469
Anderlecht stelt teleur: ervaren kracht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagnamiddag dure punten verspeeld in de titelstrijd. Paars-Wit slaagde er immers niet in om Cercle Brugge voor de vierde keer dit seizoen te kloppen en bleef steken op 1-1. Bij de Brusselaars waren verschillende spelers niet op de afspraak.

Afgelopen woensdag had RSCA de heenmatch tegen Groen-Zwart nog met duidelijke 3-0-cijfers gewonnen. En ook de start van de return op Jan Breydel was uiterst veelbelovend. Na nog geen twaalf minuten spelen kon Mario Stroeykens de Brusselaars al op voorsprong zetten.

Maar het verschil tussen Anderlecht thuis en op verplaatsing, is tijdens deze PO's bijzonder groot. En dat was zondag opnieuw het geval. Zeker in de eerste helft kwam Paars-Wit erg matig voor de dag. Cercle profiteerde daar ook van door gelijk te maken en had nog verschillende kansen om met de zege aan de haal te gaan. 

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Enkel lange ballen

In de slotfase was Anderlecht weliswaar ook nog dichtbij de winnende treffer, maar over het algemeen moest RSCA nog blij zijn met een punt. Bij de Brusselaars bleven dan ook heel wat spelers onder het gewenste niveau. Vooral de middenvelders lieten het dit keer afweten.

Thomas Delaney bijvoorbeeld, zou met al zijn ervaring één van de voortrekkers moeten zijn. Maar de Deen kon amper zijn stempel drukken op de wedstrijd. "Hij deed niets anders dan lange ballen te versturen, vaak ook blindelings", verklaarde La Dernière Heure zijn beoordeling van 4 op 10.

Grote kans gemist

Ook SudPresse geeft hem dezelfde score. "Met talrijke gebaren probeerde hij zijn ploegmaats te gidsen, maar had meer impact met zijn stem dan met zijn voeten. Miste de 1-2 na een voorzet van Augustinsson en profiteerde niet van een verloren bal in de kleine rechthoek." Bij Het Nieuwsblad is men met een 5 op 10 nog ietsje milder. "Zweten, zwoegen, zwieren...Voor verfijndheid moet je niet bij Delaney zijn. Hij zorgt wel voor drive en verbetenheid, maar simpele passes gingen ook verloren. Te vaak blind vooruit. Hij kreeg de bal niet over de lijn gefrommeld op een corner."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Delaney dan in uw basisploeg bij het huidige RSCA?

Meest recent

Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

0
0
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

23
23
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

32
32
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

76
76
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

136
136
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

55
55
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

75
75
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

55
55
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

102
102
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

12
12
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

15
15
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

70
70
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

187
187
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

105
105
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

91
91
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

819
819
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

147
147
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

96
96
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

38
38
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

380
380
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

415
415
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

397
397
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

402
402

Meer sportnieuws