Antwerp stort in: "Dan speelden ze misschien wél voor de titel"

485
Antwerp stort in:

Antwerp FC wil op 9 mei beslag leggen op zijn tweede bekerwinst op evenveel seizoenen tijd. Maar dan zal het seizoen niveau aanzienlijk moeten opkrikken. De uittredende kampioen is namelijk aan een dramatisch einde van het seizoen bezig in de competitie.

Voor de Great Old was de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een ware lijdensweg. In de eerste drie matchen liet het bij momenten wel goed voetbal zien, maar bleef het telkens met lege handen achter. Hierdoor was de titelverdediger zelfs weggezakt naar de laatste plaats.

Vorig weekend leek de ommekeer echter ingezet. Zo boekte de Great Old op het veld van Cercle Brugge zijn eerste overwinning in de nacompetitie. Niet dat het daarmee veel opschoot in het klassement, maar het zorgde wel voor een vertrouwensboost. Die was echter niet van lange duur.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Zelden gezien

Zo moest RAFC donderdag op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Union. De winnaar van de reguliere competitie zakte nochtans met een 0 op 12 naar de Bosuil. Maar dankzij goals van Cameron Puertas (2x) en Mohamed Amoura, kon het in Antwerpen zijn wederopstanding inzetten.

De thuisploeg daarentegen wist daar weinig tegenover te plaatsen en zo blijft Antwerp achter met een erg teleurstellende 3 op 15. "De optimistische sfeer van het voorbije jaar, nadat de ploeg de dubbel behaald had, is wel heel snel weg. Dat hebben we nog maar zelden gezien", stelt columnist Hans Vandeweghe dan ook bij De Morgen.

Vertrek Vermeeren

Volgens Vandeweghe heeft het vertrek van Arthur Vermeeren een grote invloed gehad op de instorting van de Great Old. Die werd uit financiële overwegingen al in januari verkocht aan Atlético Madrid in plaats van te wachten tot eind dit seizoen. "Als Vermeeren tot het einde van het seizoen was gebleven, had Antwerp misschien nog meegedaan voor de titel. Nu moest Antwerp zijn ploeg helemaal omgooien. Spits Vincent Janssen speelt nu op het middenveld, op de positie van Vermeeren, en hij heeft na Nieuwjaar bijna niet meer gescoord."

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

4
4
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

12
12
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

76
76
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

7
7
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

42
42
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

20
20
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

190
190
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

77
77
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

155
155
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

49
49
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

133
133
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws