Antwerp stort in: "Dan speelden ze misschien wél voor de titel"

485 stemmen
Antwerp stort in:

Antwerp FC wil op 9 mei beslag leggen op zijn tweede bekerwinst op evenveel seizoenen tijd. Maar dan zal het seizoen niveau aanzienlijk moeten opkrikken. De uittredende kampioen is namelijk aan een dramatisch einde van het seizoen bezig in de competitie.

Voor de Great Old was de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een ware lijdensweg. In de eerste drie matchen liet het bij momenten wel goed voetbal zien, maar bleef het telkens met lege handen achter. Hierdoor was de titelverdediger zelfs weggezakt naar de laatste plaats.

Vorig weekend leek de ommekeer echter ingezet. Zo boekte de Great Old op het veld van Cercle Brugge zijn eerste overwinning in de nacompetitie. Niet dat het daarmee veel opschoot in het klassement, maar het zorgde wel voor een vertrouwensboost. Die was echter niet van lange duur.

Zelden gezien

Zo moest RAFC donderdag op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Union. De winnaar van de reguliere competitie zakte nochtans met een 0 op 12 naar de Bosuil. Maar dankzij goals van Cameron Puertas (2x) en Mohamed Amoura, kon het in Antwerpen zijn wederopstanding inzetten.

De thuisploeg daarentegen wist daar weinig tegenover te plaatsen en zo blijft Antwerp achter met een erg teleurstellende 3 op 15. "De optimistische sfeer van het voorbije jaar, nadat de ploeg de dubbel behaald had, is wel heel snel weg. Dat hebben we nog maar zelden gezien", stelt columnist Hans Vandeweghe dan ook bij De Morgen.

Vertrek Vermeeren

Volgens Vandeweghe heeft het vertrek van Arthur Vermeeren een grote invloed gehad op de instorting van de Great Old. Die werd uit financiële overwegingen al in januari verkocht aan Atlético Madrid in plaats van te wachten tot eind dit seizoen. "Als Vermeeren tot het einde van het seizoen was gebleven, had Antwerp misschien nog meegedaan voor de titel. Nu moest Antwerp zijn ploeg helemaal omgooien. Spits Vincent Janssen speelt nu op het middenveld, op de positie van Vermeeren, en hij heeft na Nieuwjaar bijna niet meer gescoord."

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
206

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

21
21
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

431
431
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

27
27
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

26
26
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

45
45
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

39
39
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

111
111
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

191
191
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

204
204
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

366
366
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

841
841
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

130
130
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

733
733
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

198
198
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

586
586
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

197
197
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

61
61
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

181
181
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

158
158
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

885
885
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

588
588
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

210
210
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

72
72
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

40
40
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

51
51

Meer sportnieuws