Antwerp stort in: "Dan speelden ze misschien wél voor de titel"

door
Antwerp stort in:

Antwerp FC wil op 9 mei beslag leggen op zijn tweede bekerwinst op evenveel seizoenen tijd. Maar dan zal het seizoen niveau aanzienlijk moeten opkrikken. De uittredende kampioen is namelijk aan een dramatisch einde van het seizoen bezig in de competitie.

Voor de Great Old was de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een ware lijdensweg. In de eerste drie matchen liet het bij momenten wel goed voetbal zien, maar bleef het telkens met lege handen achter. Hierdoor was de titelverdediger zelfs weggezakt naar de laatste plaats.

Vorig weekend leek de ommekeer echter ingezet. Zo boekte de Great Old op het veld van Cercle Brugge zijn eerste overwinning in de nacompetitie. Niet dat het daarmee veel opschoot in het klassement, maar het zorgde wel voor een vertrouwensboost. Die was echter niet van lange duur.

LEES OOK: 'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Zelden gezien

Zo moest RAFC donderdag op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Union. De winnaar van de reguliere competitie zakte nochtans met een 0 op 12 naar de Bosuil. Maar dankzij goals van Cameron Puertas (2x) en Mohamed Amoura, kon het in Antwerpen zijn wederopstanding inzetten.

De thuisploeg daarentegen wist daar weinig tegenover te plaatsen en zo blijft Antwerp achter met een erg teleurstellende 3 op 15. "De optimistische sfeer van het voorbije jaar, nadat de ploeg de dubbel behaald had, is wel heel snel weg. Dat hebben we nog maar zelden gezien", stelt columnist Hans Vandeweghe dan ook bij De Morgen.

Vertrek Vermeeren

Volgens Vandeweghe heeft het vertrek van Arthur Vermeeren een grote invloed gehad op de instorting van de Great Old. Die werd uit financiële overwegingen al in januari verkocht aan Atlético Madrid in plaats van te wachten tot eind dit seizoen. "Als Vermeeren tot het einde van het seizoen was gebleven, had Antwerp misschien nog meegedaan voor de titel. Nu moest Antwerp zijn ploeg helemaal omgooien. Spits Vincent Janssen speelt nu op het middenveld, op de positie van Vermeeren, en hij heeft na Nieuwjaar bijna niet meer gescoord."

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

13
13
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

87
87
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

299
299
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

47
47
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

109
109
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

288
288
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

82
82
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

120
120
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

272
272
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

102
102
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

491
491
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

605
605
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

187
187
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

488
488
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

68
68
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

190
190
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

786
786
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

710
710
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

978
978
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

293
293
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

47
47
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

204
204

Meer sportnieuws