Antwerp stort in: "Dan speelden ze misschien wél voor de titel"

door
Antwerp stort in:

Antwerp FC wil op 9 mei beslag leggen op zijn tweede bekerwinst op evenveel seizoenen tijd. Maar dan zal het seizoen niveau aanzienlijk moeten opkrikken. De uittredende kampioen is namelijk aan een dramatisch einde van het seizoen bezig in de competitie.

Voor de Great Old was de campagne in de Champions' Play-Offs voorlopig een ware lijdensweg. In de eerste drie matchen liet het bij momenten wel goed voetbal zien, maar bleef het telkens met lege handen achter. Hierdoor was de titelverdediger zelfs weggezakt naar de laatste plaats.

Vorig weekend leek de ommekeer echter ingezet. Zo boekte de Great Old op het veld van Cercle Brugge zijn eerste overwinning in de nacompetitie. Niet dat het daarmee veel opschoot in het klassement, maar het zorgde wel voor een vertrouwensboost. Die was echter niet van lange duur.

Zelden gezien

Zo moest RAFC donderdag op eigen veld duidelijk zijn meerdere erkennen in Union. De winnaar van de reguliere competitie zakte nochtans met een 0 op 12 naar de Bosuil. Maar dankzij goals van Cameron Puertas (2x) en Mohamed Amoura, kon het in Antwerpen zijn wederopstanding inzetten.

De thuisploeg daarentegen wist daar weinig tegenover te plaatsen en zo blijft Antwerp achter met een erg teleurstellende 3 op 15. "De optimistische sfeer van het voorbije jaar, nadat de ploeg de dubbel behaald had, is wel heel snel weg. Dat hebben we nog maar zelden gezien", stelt columnist Hans Vandeweghe dan ook bij De Morgen.

Vertrek Vermeeren

Volgens Vandeweghe heeft het vertrek van Arthur Vermeeren een grote invloed gehad op de instorting van de Great Old. Die werd uit financiële overwegingen al in januari verkocht aan Atlético Madrid in plaats van te wachten tot eind dit seizoen. "Als Vermeeren tot het einde van het seizoen was gebleven, had Antwerp misschien nog meegedaan voor de titel. Nu moest Antwerp zijn ploeg helemaal omgooien. Spits Vincent Janssen speelt nu op het middenveld, op de positie van Vermeeren, en hij heeft na Nieuwjaar bijna niet meer gescoord."

POLL: Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Barça nog geen kampioen: jeugdproduct Real stelt titelfeest uit

FC Barcelona kan zich donderdag officieel verzekeren van de Spaanse titel. Even leken de Catalanen ...

14
14
'Genk pusht voor JPL-smaakmaker: één groot struikelblok'

KRC Genk heeft nog twee wedstrijden te gaan in de Champions' Play-Offs, daarin wil het zijn derde ...

51
51
Milan beleeft finale-drama, nieuwe prijs voor Mertens

AC Milan heeft zich woensdagavond laten ringeloren in de finale van de Coppa Italia. De Rossoneri ...

50
50
'Masterplan Garcia: compleet verrassende naam bij Duivels'

Volgende week maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de eerste WK-kwalficatiewedstrijden van de ...

57
57
Vandenhaute weet nu al: "Zij zijn volgend jaar dé grote titelfavoriet"

Met nog twee speeldagen te gaan blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Het ...

730
730
Sensatie in Eredivisie! Ajax gooit titel te grabbel in minuut 99

In Nederland kent de titelstrijd een onwaarschijnlijke ontknoping. Met de eindmeet in zicht is Ajax ...

303
303
'Club Brugge zorgt voor schok met prijskaartje Onyedika'

Club Brugge KV lijkt tijdens de zomermercato afscheid te gaan nemen van enkele sterkhouders. ...

538
538
'Antwerp heeft één groot voordeel in barrage met Charleroi'

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er bijna op, maar voor Antwerp FC staat er nog heel wat op ...

336
336
'United-nachtmerrie Zirkzee draait uit in droomtransfer'

Manchester United bereidt zich momenteel voor op de finale van de Europa League, maar moet voorts ...

146
146
Titel tóch in gevaar? 'Eén groot struikelblok voor Union'

Met nog twee speeldagen te gaan heeft Union SG de landstitel binnen handbereik. Maar zelfs de ...

249
249
De Bruyne zet fortuin opzij voor één laatste droomtransfer

Kevin De Bruyne staat voor een van de opvallendste beslissingen uit zijn carrière. De Rode ...

817
817
'Transferdossier Raskin krijgt verrassende wending'

Volgende week maakt Rudi Garcia zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. ...

128
128
'Noodscenario bij Real door waanzinnige blessurelijst'

Na de nederlaag in de Clasico van vorig weekend tegen Barça lijkt Real Madrid een kruis te ...

45
45
Anderlecht-fans viseren met ludieke actie weer Vandenhaute

Wouter Vandenhaute besloot onlangs om zich weer wat meer op de achtergrond te houden. Hij gaf de ...

228
228
'Knaltransfer Club Brugge nadert: akkoord met grootmacht'

Ongeacht de uitkomst van de titelstrijd kan Club Brugge toch al terugblikken op een vrij geslaagd ...

459
459
'Sensationele wending Wirtz: Bayern en City staan pal'

Het seizoen is nog niet afgelopen en dus moet de zomermercato nog in al haar hevigheid losbarsten. ...

257
257
Pro League en overheid grijpen keihard in na bekerrellen

De rellen die zich in Brussel afspeelden in de marge van de bekerfinale op 4 mei zinderen nog stevig ...

216
216
'Club schiet in actie: nieuwe spits op komst'

Club Brugge zal er in de laatste twee matchen van het seizoen alles aan doen om de titel nog af te ...

733
733
"Willen revanche nemen" - extra motivatie voor Union

Twee wedstrijden scheiden Union SG nog van een eerste landstitel in 90 jaar tijd. Nadat ze de ...

120
120
Storck en Cercle geven uitleg bij verrassende samenwerking

Zondag is D-Day voor Cercle Brugge. Dan moet het op bezoek bij Patro Eisden voor de heenwedstrijd ...

93
93

Meer sportnieuws