Essevee slikt mokerslag in jacht op ticket richting JPL

786
Essevee slikt mokerslag in jacht op ticket richting JPL

Het reguliere seizoen was al een pijnlijke zaak voor de supporters van Zulte Waregem, vanavond kreeg het een levenslijn in de barragewedstrijden. Tegen Lommel leken Vossen en co lange tijd op weg naar de zege, tot ze een mokerslag incasseerden.

Vanavond stonden in de Promotie Play-Offs met Zulte Waregem en Lommel twee aantrekkelijke ploegen tegenover mekaar. Essevee was voor het seizoen torenhoog titelfavoriet maar liet het zodanig afweten dat het pas op de slotspeeldag in deze nacompetitie geraakte. Ook voor Lommel was het een einde in mineur, de Limburgers aasden op plek twee maar die ging finaal naar Dender. In de finale wachtte met grote waarschijnlijkheid Deinze, dat won deze namiddag met maar liefst 0-4 van Patro.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Afgekeurd doelpunt nekt Essevee

Het was de thuisploeg die als beste uit de startblokken schoot met een vroege kans voor Ndour, zijn schot vloog te centraal richting De Busser. Lommel nam nadien het commando over met kansen voor Rosa en Vancsa, ook De Wolf stond alert te keepen.

Uiteindelijk leek het erop dat Essevee op slag van rust nog gelukkig de voorsprong zou nemen na een kopbal van Machado. De VAR (aanwezig bij deze barregewedstrijden) kwam echter tussen en zag terecht dat de bal via de hand van ploegmaat Ndour in doel vloog. Halfweg stond het nog 0-0.

Vossen slaat toe, mokerslag in slot

Na rust zochten beide ploegen naar minimum één doelpunt bonus richting de terugwedstrijd. Essevee drong ook het meeste aan en had pech dat een poging van Nnadi via De Busser en de paal niet in doel vloog. Halfweg de tweede periode kreeg de thuisploeg wat hulp van de bezoekers toen Granell handspel beging en er een strafschop volgde. Vanaf elf meter zorgde Jelle Vossen voor de verlossing: 1-0.

Die kleine voorsprong leek Zulte ook mee te nemen naar de terugwedstrijd, tot Dermane het thuispubliek in het slot met een kater opzadelde na een fraaie schot in de verste hoek: 1-1. In de resterende minuten miste Vossen nog een levensgrote kans en zo bleef het bij een gelijkspel. Zo is alles nog te spelen in deze confrontatie, al heeft Lommel zeker een licht mentaal voordeel.

Scoreverloop:

1-0 (66') Vossen (p), 1-1 (89') Dermane

Wie zal het halen na de terugwedstrijd?

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

11
11
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

29
29
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

35
35
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

50
50
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

37
37
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

239
239
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

40
40
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

249
249
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

238
238
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

197
197
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

158
158
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

102
102
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

191
191
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

247
247
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

116
116
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

136
136
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

215
215
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

411
411
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

114
114
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

488
488

Meer sportnieuws