Gewaagde titelvoorspelling: "Zij zijn de grootste favoriet"

door
Gewaagde titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels halfweg en de titelstrijd blijft bijzonder spannend. De eerste drie ploegen in het klassement staan op amper drie puntjes van mekaar. Gezien de vele onderlinge confrontaties, kan het dus nog alle richtingen uit.

Voor aanvang van de nacompetitie werd Union SG uiteraard als grootste favoriet naar voren geschoven. Maar de winnaar van de reguliere competitie zakte na een dramatische 0 op 12 helemaal weg. Met de zege op het veld van Antwerp FC, lijken de Unionisten zich wel op het juiste moment te hebben herpakt. 

Door de slechte start van Union kon RSC Anderlecht de leidersplaats inmiddels overnemen. Paars-Wit kon dan ook een perfect rapport voorleggen in de thuiswedstrijden tot dusver. Maar het geleverde spel was zeker niet altijd overtuigend, bovendien verloor de recordkampioen voorlopig al zijn duels buitenshuis.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Club helemaal terug

En ondertussen heeft ook Club Brugge zich weer in de titelstrijd gemanoeuvreerd. Met 13 op 15 heeft Blauw-Zwart een geweldige heenronde van de PO's achter de rug. Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-coach draait de Brugse machine weer volop zoals in de recente succesjaren.

Columnist Hans Vandeweghe beweert bij De Morgen zelfs dat Club inmiddels dé grote titelfavoriet is geworden. "Omwille van het feit dat ze een enorm thuisvoordeel hebben, zeker als ze snel scoren. Zij profiteren het meest van hun thuiswedstrijden, ze hebben het meest fanatieke publiek", klinkt het.

Transfers en Europees vertrouwen

Vandeweghe stipt wel aan dat Club nog Europees aan de bak moet en dat kan doorwegen op fysiek vlak. Maar hij denkt dat Blauw-Zwart daarvoor voldoende gewapend is. “Het enige nadeel dat Club heeft, is het Europese programma. Al trekken ze zich daar vooral aan op. Bij Club Brugge zijn er ook een aantal spelers, zoals Antonio Nusa, die nog hopen op een transfer en die zich dus willen bewijzen. Daarom denk ik dat Club Brugge het best gewapend is om kampioen te worden.”

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

43
43
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

163
163
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

69
69
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

79
79
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

124
124
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

235
235
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

156
156
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

204
204
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

391
391
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

224
224
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

569
569
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

38
38
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

220
220
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

148
148
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

46
46
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

155
155
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

634
634
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

396
396
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

315
315
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws