Gewaagde titelvoorspelling: "Zij zijn de grootste favoriet"

door
Gewaagde titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels halfweg en de titelstrijd blijft bijzonder spannend. De eerste drie ploegen in het klassement staan op amper drie puntjes van mekaar. Gezien de vele onderlinge confrontaties, kan het dus nog alle richtingen uit.

Voor aanvang van de nacompetitie werd Union SG uiteraard als grootste favoriet naar voren geschoven. Maar de winnaar van de reguliere competitie zakte na een dramatische 0 op 12 helemaal weg. Met de zege op het veld van Antwerp FC, lijken de Unionisten zich wel op het juiste moment te hebben herpakt. 

Door de slechte start van Union kon RSC Anderlecht de leidersplaats inmiddels overnemen. Paars-Wit kon dan ook een perfect rapport voorleggen in de thuiswedstrijden tot dusver. Maar het geleverde spel was zeker niet altijd overtuigend, bovendien verloor de recordkampioen voorlopig al zijn duels buitenshuis.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Club helemaal terug

En ondertussen heeft ook Club Brugge zich weer in de titelstrijd gemanoeuvreerd. Met 13 op 15 heeft Blauw-Zwart een geweldige heenronde van de PO's achter de rug. Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-coach draait de Brugse machine weer volop zoals in de recente succesjaren.

Columnist Hans Vandeweghe beweert bij De Morgen zelfs dat Club inmiddels dé grote titelfavoriet is geworden. "Omwille van het feit dat ze een enorm thuisvoordeel hebben, zeker als ze snel scoren. Zij profiteren het meest van hun thuiswedstrijden, ze hebben het meest fanatieke publiek", klinkt het.

Transfers en Europees vertrouwen

Vandeweghe stipt wel aan dat Club nog Europees aan de bak moet en dat kan doorwegen op fysiek vlak. Maar hij denkt dat Blauw-Zwart daarvoor voldoende gewapend is. “Het enige nadeel dat Club heeft, is het Europese programma. Al trekken ze zich daar vooral aan op. Bij Club Brugge zijn er ook een aantal spelers, zoals Antonio Nusa, die nog hopen op een transfer en die zich dus willen bewijzen. Daarom denk ik dat Club Brugge het best gewapend is om kampioen te worden.”

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Kompany naar City? Guardioa én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

0
0
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

30
30
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

24
24
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

30
30
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

21
21
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

67
67
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

108
108
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

36
36
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

296
296
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

55
55
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

190
190
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

76
76
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

102
102
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

88
88
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

63
63
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

340
340
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

313
313
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

275
275
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

303
303
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

506
506

Meer sportnieuws