Gewaagde titelvoorspelling: "Zij zijn de grootste favoriet"

door
Gewaagde titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels halfweg en de titelstrijd blijft bijzonder spannend. De eerste drie ploegen in het klassement staan op amper drie puntjes van mekaar. Gezien de vele onderlinge confrontaties, kan het dus nog alle richtingen uit.

Voor aanvang van de nacompetitie werd Union SG uiteraard als grootste favoriet naar voren geschoven. Maar de winnaar van de reguliere competitie zakte na een dramatische 0 op 12 helemaal weg. Met de zege op het veld van Antwerp FC, lijken de Unionisten zich wel op het juiste moment te hebben herpakt. 

Door de slechte start van Union kon RSC Anderlecht de leidersplaats inmiddels overnemen. Paars-Wit kon dan ook een perfect rapport voorleggen in de thuiswedstrijden tot dusver. Maar het geleverde spel was zeker niet altijd overtuigend, bovendien verloor de recordkampioen voorlopig al zijn duels buitenshuis.

LEES OOK: Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Club helemaal terug

En ondertussen heeft ook Club Brugge zich weer in de titelstrijd gemanoeuvreerd. Met 13 op 15 heeft Blauw-Zwart een geweldige heenronde van de PO's achter de rug. Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-coach draait de Brugse machine weer volop zoals in de recente succesjaren.

Columnist Hans Vandeweghe beweert bij De Morgen zelfs dat Club inmiddels dé grote titelfavoriet is geworden. "Omwille van het feit dat ze een enorm thuisvoordeel hebben, zeker als ze snel scoren. Zij profiteren het meest van hun thuiswedstrijden, ze hebben het meest fanatieke publiek", klinkt het.

Transfers en Europees vertrouwen

Vandeweghe stipt wel aan dat Club nog Europees aan de bak moet en dat kan doorwegen op fysiek vlak. Maar hij denkt dat Blauw-Zwart daarvoor voldoende gewapend is. “Het enige nadeel dat Club heeft, is het Europese programma. Al trekken ze zich daar vooral aan op. Bij Club Brugge zijn er ook een aantal spelers, zoals Antonio Nusa, die nog hopen op een transfer en die zich dus willen bewijzen. Daarom denk ik dat Club Brugge het best gewapend is om kampioen te worden.”

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

23
23
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

72
72
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

45
45
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

82
82
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

222
222
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

190
190
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

201
201
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

487
487
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

375
375
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

381
381
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

102
102
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

164
164
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

103
103
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

251
251
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws