Gewaagde titelvoorspelling: "Zij zijn de grootste favoriet"

door
Gewaagde titelvoorspelling:

De Champions' Play-Offs zijn inmiddels halfweg en de titelstrijd blijft bijzonder spannend. De eerste drie ploegen in het klassement staan op amper drie puntjes van mekaar. Gezien de vele onderlinge confrontaties, kan het dus nog alle richtingen uit.

Voor aanvang van de nacompetitie werd Union SG uiteraard als grootste favoriet naar voren geschoven. Maar de winnaar van de reguliere competitie zakte na een dramatische 0 op 12 helemaal weg. Met de zege op het veld van Antwerp FC, lijken de Unionisten zich wel op het juiste moment te hebben herpakt. 

Door de slechte start van Union kon RSC Anderlecht de leidersplaats inmiddels overnemen. Paars-Wit kon dan ook een perfect rapport voorleggen in de thuiswedstrijden tot dusver. Maar het geleverde spel was zeker niet altijd overtuigend, bovendien verloor de recordkampioen voorlopig al zijn duels buitenshuis.

LEES OOK: Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Club helemaal terug

En ondertussen heeft ook Club Brugge zich weer in de titelstrijd gemanoeuvreerd. Met 13 op 15 heeft Blauw-Zwart een geweldige heenronde van de PO's achter de rug. Sinds Nicky Hayen het roer overnam als interim-coach draait de Brugse machine weer volop zoals in de recente succesjaren.

Columnist Hans Vandeweghe beweert bij De Morgen zelfs dat Club inmiddels dé grote titelfavoriet is geworden. "Omwille van het feit dat ze een enorm thuisvoordeel hebben, zeker als ze snel scoren. Zij profiteren het meest van hun thuiswedstrijden, ze hebben het meest fanatieke publiek", klinkt het.

Transfers en Europees vertrouwen

Vandeweghe stipt wel aan dat Club nog Europees aan de bak moet en dat kan doorwegen op fysiek vlak. Maar hij denkt dat Blauw-Zwart daarvoor voldoende gewapend is. “Het enige nadeel dat Club heeft, is het Europese programma. Al trekken ze zich daar vooral aan op. Bij Club Brugge zijn er ook een aantal spelers, zoals Antonio Nusa, die nog hopen op een transfer en die zich dus willen bewijzen. Daarom denk ik dat Club Brugge het best gewapend is om kampioen te worden.”

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

36
36
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

90
90
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

125
125
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

101
101
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

28
28
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

124
124
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

128
128
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

126
126
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

31
31
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

202
202
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

115
115
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

373
373
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

63
63
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

216
216
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

109
109
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

282
282
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

125
125
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

262
262
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

61
61
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

417
417
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

503
503
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

303
303
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

444
444
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

244
244

Meer sportnieuws