Fredberg haalt alles uit de kast: 'Anderlecht wil hem buiten'

door
Fredberg haalt alles uit de kast: 'Anderlecht wil hem buiten'

Het lijkt erop dat Majeed Ashimeru's tijd bij Anderlecht (eindelijk) ten einde loopt. Hoewel coach Brian Riemer vertrouwen in hem heeft als invaller, zijn de plannen van het clubbestuur anders.

Ze zijn namelijk vastbesloten om hem te laten gaan eind dit seizoen. Na mislukte pogingen om hem te verkopen tijdens zowel de vorige zomer- als de wintermercato, lijkt zijn vertrek nu onvermijdelijk.

LEES OOK: 'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

Zomertransfer Ashimeru mislukte grandioos

Vorige zomer hoopte Anderlecht al afscheid te nemen van Majeed Ashimeru, maar dit plan werd gedwarsboomd door een blessure van de speler. Begin dit seizoen presteerde hij erg ondermaats in de dramatische seizoensopener tegen Union SG (2-0 verlies).

De positieve vibe rond de Ghanese middenvelder die sinds het einde van vorig seizoen heerste, verdween als sneeuw voor de zon.

Enkele dagen na de dramatische match tegen Union had Anderlecht besloten om tabula rasa te maken op het centrale middenveld. Daarom stond Anderlecht open voor het verkopen van Ashimeru tijdens het verdere verloop van de zomermercato.

Helaas was een transfer vorige zomer niet mogelijk voor Anderlecht en Ashimeru. Eind juli, kort na de veelbesproken wedstrijd tegen Union SG, liep de middenvelder een vervelende spierblessure op, wat zijn kans op een transfer hypothekeerde.

Aanvankelijk werd gedacht dat hij slechts enkele weken afwezig zou zijn, maar de blessure en het daaropvolgende herstel duurden veel langer dan verwacht, waardoor de Ghanees uiteindelijk toch bij de club bleef vorige zomer.

Anderlecht-bestuur wilde Ashimeru lozen, Riemer wilde hem houden

Brian Riemer was opgelucht dat Majeed Ashimeru in het vorige tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure had Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte. De Ghanees heeft voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist hij zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Hij toonde pit tijdens zijn energieke invalbeurten, en hij bracht snelheid en frisheid in de ploeg.

Poging 2 in wintermercato mislukt opnieuw

Ondanks zijn stijgende vorm was het bestuur van Anderlecht vastbesloten om Majeed Ashimeru te lozen tijdens de wintermercato. De club wilde af van enkele zware contracten en de Ghanees bevond zich onder de spelers die zich zorgen moesten maken.

“Sinds de start van het seizoen is hij nooit een van de prioriteiten van de technische staf geweest”, schreef Sudpresse.

Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana om deel te nemen aan de Afrika Cup, maar tijdens de wedstrijd tegen Mozambique raakte hij opnieuw geblesseerd.

De middenvelder moest vroegtijdig het veld verlaten op een brancard en hinkend naar de bank. Voor Anderlecht raakte Ashimeru op het slechtst denkbare moment geblesseerd - midden in de wintermercato.

Tegen de start van de play-offs raakte hij terug fit en maakte hij speelminuten in 4 van de 5 wedstrijden.

Riemer heeft plannen met Ashimeru, de club wil hem buiten

In de nacompetitie speelt Majeed Ashimeur zeer scherp en zijn prestaties op het veld zijn goed. Brian Riemer heeft duidelijk een groot vertrouwen in de middenvelder. “Hij heeft inzake blessures een verschrikkelijk jaar achter de rug.

Daardoor kan hij wellicht meer van waarde zijn als invaller”, zei de coach deze week. “Majeed is een speler die ik meer als een supersub aanzie. Dat wil niet zeggen dat hij geen enkele match gaat starten.”

Hoewel Riemer in Ashimeru gelooft, lijkt het erop dat het bestuur van Anderlecht andere plannen heeft. Net als tijdens de vorige zomer- en wintermercato staat het vast dat ze hem willen laten gaan.

Sacha Tavolieri heeft dan ook gemeld dat Ashimeru, samen met Amadou Diawara, Antoine Colassin en Mohamed Bouchouari, (eindelijk) op weg is naar de uitgang.

Vraag is natuurlijk of Riemer ook tevreden is met die beslissing.

Moet Ashimeru vertrekken bij Anderlecht?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

26
26
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

171
171
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

14
14
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

221
221
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

44
44
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

95
95
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

23
23
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

49
49
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

73
73
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

56
56
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

36
36
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

78
78
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

34
34
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

688
688
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

229
229
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

288
288
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

87
87
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

536
536
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

94
94
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

111
111
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

165
165
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1200
1200

Meer sportnieuws