Riemer: "Ik reken op hem voor volgend seizoen"

394
Riemer:

RSC Anderlecht won woensdag overtuigend van Cercle Brugge, maar betaalde daar wel een behoorlijke tol voor. Naast Anders Dreyer viel immers ook doelman Kasper Schmeichel geblesseerd uit. Verrassend genoeg was het Colin Coosemans die hem kwam vervangen.

Schmeichel startte zoals gewoonlijk in de basis bij Paars-Wit, maar aan de rust bleef hij in de kleedkamer. Dat leek evenwel vooral een beslissing uit voorzorg. Coach Brian Riemer verklaarde achteraf dat zijn landgenoot last had van een stijfheid aan de lies, maar dat de doelman normaal gezien niet lang buiten strijd zou staan.

Om de Deense international te vervangen, werd uiteindelijk Coosemans tussen de lijnen gebracht. Dat werd meteen zijn eerste officiële wedstrijd sinds november 2020, zijn eerste ook in paars-witte loondienst. Al is dat niet geheel onlogisch. In principe is Coosemans slechts de derde keeper bij de Brusselaars.

LEES OOK: Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

Winteraanwinst al uit beeld

In de voorbije seizoenen moest hij telkens Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Afgelopen zomer werden die twee ingeruild voor Schmeichel en Maxime Dupé. De Fransman was echter niet tevreden met zijn rol als doublure en besloot in januari na een halfjaartje alweer te vertrekken.

Na de exit van Dupé besloot het paars-witte bestuur om toch een extra doelman aan te trekken. Zo werd met Mads Kikkenborg een zoveelste Deen naar het Lotto Park gehaald. In principe moest hij de vaste stand-in van Schmeichel worden. Maar woensdag was het dus Coosemans die plots de voorkeur kreeg.

Belangrijke rol volgend seizoen

Naar verluidt had Kikkenborg het in de eerste weken dan ook lastig om zijn draai te vinden, zowel op als naast het veld. En dus zakte hij snel een plaatsje terug in de hiërarchie. Maar dat lijkt slechts tijdelijk. Zo liet coach Brian Riemer bij La Dernière Heure verstaan dat komend seizoen wél een belangrijkere rol voor hem is weggelegd. "Mads kwam uit een kleinere club. Hij moest een andere manier van voetballen leren en ook bepaalde zaken naast het veld oplossen. Maar vanaf volgend seizoen reken ik erop dat hij voor concurrentie zal zorgen", aldus Riemer.

Anderlecht moet vasthouden aan Schmeichel als eerste doelman ...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

433
433
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

9
9
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

136
136
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

27
27
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

21
21
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

91
91
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

197
197
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

48
48
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

160
160
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

209
209
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

200
200
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1151
1151
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

110
110
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

40
40
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

304
304
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

81
81
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

31
31
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

176
176
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

361
361

Meer sportnieuws