Riemer: "Ik reken op hem voor volgend seizoen"

394 stemmen
Riemer:

RSC Anderlecht won woensdag overtuigend van Cercle Brugge, maar betaalde daar wel een behoorlijke tol voor. Naast Anders Dreyer viel immers ook doelman Kasper Schmeichel geblesseerd uit. Verrassend genoeg was het Colin Coosemans die hem kwam vervangen.

Schmeichel startte zoals gewoonlijk in de basis bij Paars-Wit, maar aan de rust bleef hij in de kleedkamer. Dat leek evenwel vooral een beslissing uit voorzorg. Coach Brian Riemer verklaarde achteraf dat zijn landgenoot last had van een stijfheid aan de lies, maar dat de doelman normaal gezien niet lang buiten strijd zou staan.

Om de Deense international te vervangen, werd uiteindelijk Coosemans tussen de lijnen gebracht. Dat werd meteen zijn eerste officiële wedstrijd sinds november 2020, zijn eerste ook in paars-witte loondienst. Al is dat niet geheel onlogisch. In principe is Coosemans slechts de derde keeper bij de Brusselaars.

LEES OOK: Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Winteraanwinst al uit beeld

In de voorbije seizoenen moest hij telkens Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Afgelopen zomer werden die twee ingeruild voor Schmeichel en Maxime Dupé. De Fransman was echter niet tevreden met zijn rol als doublure en besloot in januari na een halfjaartje alweer te vertrekken.

Na de exit van Dupé besloot het paars-witte bestuur om toch een extra doelman aan te trekken. Zo werd met Mads Kikkenborg een zoveelste Deen naar het Lotto Park gehaald. In principe moest hij de vaste stand-in van Schmeichel worden. Maar woensdag was het dus Coosemans die plots de voorkeur kreeg.

Belangrijke rol volgend seizoen

Naar verluidt had Kikkenborg het in de eerste weken dan ook lastig om zijn draai te vinden, zowel op als naast het veld. En dus zakte hij snel een plaatsje terug in de hiërarchie. Maar dat lijkt slechts tijdelijk. Zo liet coach Brian Riemer bij La Dernière Heure verstaan dat komend seizoen wél een belangrijkere rol voor hem is weggelegd. "Mads kwam uit een kleinere club. Hij moest een andere manier van voetballen leren en ook bepaalde zaken naast het veld oplossen. Maar vanaf volgend seizoen reken ik erop dat hij voor concurrentie zal zorgen", aldus Riemer.

Anderlecht moet vasthouden aan Schmeichel als eerste doelman ...

Meest recent

Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

0
0
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

6
6
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

93
93
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

80
80
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

30
30
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

68
68
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

198
198
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

72
72
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

398
398
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

299
299
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

116
116
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

176
176
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

532
532
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

388
388
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

119
119
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

344
344
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

224
224
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

264
264
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

166
166
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

96
96
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

553
553
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

467
467
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

577
577
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1097
1097
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

992
992

Meer sportnieuws