Riemer: "Ik reken op hem voor volgend seizoen"

394
Riemer:

RSC Anderlecht won woensdag overtuigend van Cercle Brugge, maar betaalde daar wel een behoorlijke tol voor. Naast Anders Dreyer viel immers ook doelman Kasper Schmeichel geblesseerd uit. Verrassend genoeg was het Colin Coosemans die hem kwam vervangen.

Schmeichel startte zoals gewoonlijk in de basis bij Paars-Wit, maar aan de rust bleef hij in de kleedkamer. Dat leek evenwel vooral een beslissing uit voorzorg. Coach Brian Riemer verklaarde achteraf dat zijn landgenoot last had van een stijfheid aan de lies, maar dat de doelman normaal gezien niet lang buiten strijd zou staan.

Om de Deense international te vervangen, werd uiteindelijk Coosemans tussen de lijnen gebracht. Dat werd meteen zijn eerste officiële wedstrijd sinds november 2020, zijn eerste ook in paars-witte loondienst. Al is dat niet geheel onlogisch. In principe is Coosemans slechts de derde keeper bij de Brusselaars.

LEES OOK: Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

Winteraanwinst al uit beeld

In de voorbije seizoenen moest hij telkens Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Afgelopen zomer werden die twee ingeruild voor Schmeichel en Maxime Dupé. De Fransman was echter niet tevreden met zijn rol als doublure en besloot in januari na een halfjaartje alweer te vertrekken.

Na de exit van Dupé besloot het paars-witte bestuur om toch een extra doelman aan te trekken. Zo werd met Mads Kikkenborg een zoveelste Deen naar het Lotto Park gehaald. In principe moest hij de vaste stand-in van Schmeichel worden. Maar woensdag was het dus Coosemans die plots de voorkeur kreeg.

Belangrijke rol volgend seizoen

Naar verluidt had Kikkenborg het in de eerste weken dan ook lastig om zijn draai te vinden, zowel op als naast het veld. En dus zakte hij snel een plaatsje terug in de hiërarchie. Maar dat lijkt slechts tijdelijk. Zo liet coach Brian Riemer bij La Dernière Heure verstaan dat komend seizoen wél een belangrijkere rol voor hem is weggelegd. "Mads kwam uit een kleinere club. Hij moest een andere manier van voetballen leren en ook bepaalde zaken naast het veld oplossen. Maar vanaf volgend seizoen reken ik erop dat hij voor concurrentie zal zorgen", aldus Riemer.

Anderlecht moet vasthouden aan Schmeichel als eerste doelman ...

Meest recent

Imke Courtois snoeihard aangepakt: "Verlos de wereld"

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

1
1
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

6
6
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

70
70
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

30
30
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

42
42
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

190
190
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

83
83
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

47
47
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

436
436
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

199
199
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

220
220
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

196
196
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

246
246
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

800
800
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

435
435
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

237
237
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

127
127
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

365
365
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

167
167
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

262
262
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

477
477
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

553
553
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

375
375
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

504
504
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

422
422

Meer sportnieuws