Riemer: "Ik reken op hem voor volgend seizoen"

stemmen
Riemer:

RSC Anderlecht won woensdag overtuigend van Cercle Brugge, maar betaalde daar wel een behoorlijke tol voor. Naast Anders Dreyer viel immers ook doelman Kasper Schmeichel geblesseerd uit. Verrassend genoeg was het Colin Coosemans die hem kwam vervangen.

Schmeichel startte zoals gewoonlijk in de basis bij Paars-Wit, maar aan de rust bleef hij in de kleedkamer. Dat leek evenwel vooral een beslissing uit voorzorg. Coach Brian Riemer verklaarde achteraf dat zijn landgenoot last had van een stijfheid aan de lies, maar dat de doelman normaal gezien niet lang buiten strijd zou staan.

Om de Deense international te vervangen, werd uiteindelijk Coosemans tussen de lijnen gebracht. Dat werd meteen zijn eerste officiële wedstrijd sinds november 2020, zijn eerste ook in paars-witte loondienst. Al is dat niet geheel onlogisch. In principe is Coosemans slechts de derde keeper bij de Brusselaars.

LEES OOK: 'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Winteraanwinst al uit beeld

In de voorbije seizoenen moest hij telkens Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Afgelopen zomer werden die twee ingeruild voor Schmeichel en Maxime Dupé. De Fransman was echter niet tevreden met zijn rol als doublure en besloot in januari na een halfjaartje alweer te vertrekken.

Na de exit van Dupé besloot het paars-witte bestuur om toch een extra doelman aan te trekken. Zo werd met Mads Kikkenborg een zoveelste Deen naar het Lotto Park gehaald. In principe moest hij de vaste stand-in van Schmeichel worden. Maar woensdag was het dus Coosemans die plots de voorkeur kreeg.

Belangrijke rol volgend seizoen

Naar verluidt had Kikkenborg het in de eerste weken dan ook lastig om zijn draai te vinden, zowel op als naast het veld. En dus zakte hij snel een plaatsje terug in de hiërarchie. Maar dat lijkt slechts tijdelijk. Zo liet coach Brian Riemer bij La Dernière Heure verstaan dat komend seizoen wél een belangrijkere rol voor hem is weggelegd. "Mads kwam uit een kleinere club. Hij moest een andere manier van voetballen leren en ook bepaalde zaken naast het veld oplossen. Maar vanaf volgend seizoen reken ik erop dat hij voor concurrentie zal zorgen", aldus Riemer.

Anderlecht moet vasthouden aan Schmeichel als eerste doelman ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

87
87
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

119
119
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

489
489
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

126
126
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

385
385
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

447
447
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

240
240
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

234
234
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

131
131
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1238
1238
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

104
104
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

55
55
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

318
318
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

194
194
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

247
247
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

505
505
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

903
903
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

707
707
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

274
274
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

151
151
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws