Riemer: "Ik reken op hem voor volgend seizoen"

door
Riemer:

RSC Anderlecht won woensdag overtuigend van Cercle Brugge, maar betaalde daar wel een behoorlijke tol voor. Naast Anders Dreyer viel immers ook doelman Kasper Schmeichel geblesseerd uit. Verrassend genoeg was het Colin Coosemans die hem kwam vervangen.

Schmeichel startte zoals gewoonlijk in de basis bij Paars-Wit, maar aan de rust bleef hij in de kleedkamer. Dat leek evenwel vooral een beslissing uit voorzorg. Coach Brian Riemer verklaarde achteraf dat zijn landgenoot last had van een stijfheid aan de lies, maar dat de doelman normaal gezien niet lang buiten strijd zou staan.

Om de Deense international te vervangen, werd uiteindelijk Coosemans tussen de lijnen gebracht. Dat werd meteen zijn eerste officiële wedstrijd sinds november 2020, zijn eerste ook in paars-witte loondienst. Al is dat niet geheel onlogisch. In principe is Coosemans slechts de derde keeper bij de Brusselaars.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

Winteraanwinst al uit beeld

In de voorbije seizoenen moest hij telkens Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge voor zich dulden. Afgelopen zomer werden die twee ingeruild voor Schmeichel en Maxime Dupé. De Fransman was echter niet tevreden met zijn rol als doublure en besloot in januari na een halfjaartje alweer te vertrekken.

Na de exit van Dupé besloot het paars-witte bestuur om toch een extra doelman aan te trekken. Zo werd met Mads Kikkenborg een zoveelste Deen naar het Lotto Park gehaald. In principe moest hij de vaste stand-in van Schmeichel worden. Maar woensdag was het dus Coosemans die plots de voorkeur kreeg.

Belangrijke rol volgend seizoen

Naar verluidt had Kikkenborg het in de eerste weken dan ook lastig om zijn draai te vinden, zowel op als naast het veld. En dus zakte hij snel een plaatsje terug in de hiërarchie. Maar dat lijkt slechts tijdelijk. Zo liet coach Brian Riemer bij La Dernière Heure verstaan dat komend seizoen wél een belangrijkere rol voor hem is weggelegd. "Mads kwam uit een kleinere club. Hij moest een andere manier van voetballen leren en ook bepaalde zaken naast het veld oplossen. Maar vanaf volgend seizoen reken ik erop dat hij voor concurrentie zal zorgen", aldus Riemer.

Anderlecht moet vasthouden aan Schmeichel als eerste doelman ...

Meest recent

Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

4
4
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

16
16
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

75
75
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

85
85
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

32
32
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

208
208
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

85
85
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

87
87
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

136
136
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

66
66
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

356
356
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

158
158
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

428
428
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

113
113
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

84
84
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

290
290
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

387
387
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

395
395
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

241
241
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

121
121
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

261
261
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

298
298
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

326
326

Meer sportnieuws