0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

door
0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

In de Nederlandse Eredivisie lijkt het kampioenschap zo goed als binnen voor PSV. De Eindhovenaren wonnen donderdagavond immers met riante 0-8-cijfers op SC Heerenveen na onder meer een goal van Johan Bakayoko. Indien Feyenoord later op de avond punten verspeeld, is de titel ook mathematisch binnen.

PSV legde vorig seizoen al beslag op de tweede plaats én de Nederlandse beker. Desondanks besloot coach Ruud van Nistelrooij om te vertrekken wegens interne strubbelingen. Maar uiteindelijk draaiden die ontwikkelingen bijzonder goed uit voor de Eindhovenaren.

LEES OOK: PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Het Peter Bosz-effect

Als opvolger werd namelijk Peter Bosz teruggehaald naar Nederland. Dat bleek een uitstekende keuze. Met de hulp van enkele zomerse topaanwinsten slaagde Bosz er immers in een ploeg te kneden die niet alleen aantrekkelijk voetbalt, maar ook nog eens straffe resultaten boekte.

PSV overwinterde bijvoorbeeld in de Champions League. Vooral in de eigen Eredivisie stond er echter geen maat op de Eindhovenaren. Zo werd pas eind januari het eerste puntenverlies geleden in de competitie. En na 31 matchen staat er nog altijd maar één nederlaag op de teller.

Afslachting in Friesland

De titel is dan ook al een tijdje in zicht. Donderdagavond kon echter ook definitief de beslissing vallen. Daarvoor moest PSV op bezoek bij Heerenveen beter doen dan achtervolger Feyenoord, dat later op de avond de degens kruist met Go Ahead Eagles. En de leider deed zelf alvast wat moest.

Zo liet de gedoodverfde kampioen geen spaander heel van de Friezen. Via Til en Tilmann stond het na nog geen kwartier spelen alweer 0-3. Aan de rust was die kloof verder uitgebouwd tot 0-5. En in de tweede helft gingen de bezoekers gewoon door op hun elan.

Belangrijke Bakayoko

Uiteindelijk eindigde de partij op historische 0-8-cijfers. Ook Bakayoko pikte zijn treffer mee, met 11 competitiegoals en 9 assists heeft de Rode Duivel een aanzienlijk aandeel in de nakende landstitel. In de slotfase moest de match wel nog even gestaakt worden nadat bezoekende fans rookbommen hadden afgestoken. Maar uiteindelijk werd de match toch uitgespeeld. PSV en zijn supporters kunnen nu in een zetel kijken naar hoe Feyenoord het er vanaf brengt, in het beste geval kan het kampioenenfeest later op de avond helemaal losbarsten.

PSV is momenteel de sterkste club in de Lage Landen ...

Meest recent

Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

21
21
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

13
13
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

14
14
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

169
169
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

20
20
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

42
42
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

33
33
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

171
171
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

37
37
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

42
42
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

169
169
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

237
237
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

202
202
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

182
182
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

151
151
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

292
292
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

272
272
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

115
115
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

355
355
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

149
149
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

208
208
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494

Meer sportnieuws