0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

door
0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

In de Nederlandse Eredivisie lijkt het kampioenschap zo goed als binnen voor PSV. De Eindhovenaren wonnen donderdagavond immers met riante 0-8-cijfers op SC Heerenveen na onder meer een goal van Johan Bakayoko. Indien Feyenoord later op de avond punten verspeeld, is de titel ook mathematisch binnen.

PSV legde vorig seizoen al beslag op de tweede plaats én de Nederlandse beker. Desondanks besloot coach Ruud van Nistelrooij om te vertrekken wegens interne strubbelingen. Maar uiteindelijk draaiden die ontwikkelingen bijzonder goed uit voor de Eindhovenaren.

LEES OOK: 'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

Het Peter Bosz-effect

Als opvolger werd namelijk Peter Bosz teruggehaald naar Nederland. Dat bleek een uitstekende keuze. Met de hulp van enkele zomerse topaanwinsten slaagde Bosz er immers in een ploeg te kneden die niet alleen aantrekkelijk voetbalt, maar ook nog eens straffe resultaten boekte.

PSV overwinterde bijvoorbeeld in de Champions League. Vooral in de eigen Eredivisie stond er echter geen maat op de Eindhovenaren. Zo werd pas eind januari het eerste puntenverlies geleden in de competitie. En na 31 matchen staat er nog altijd maar één nederlaag op de teller.

Afslachting in Friesland

De titel is dan ook al een tijdje in zicht. Donderdagavond kon echter ook definitief de beslissing vallen. Daarvoor moest PSV op bezoek bij Heerenveen beter doen dan achtervolger Feyenoord, dat later op de avond de degens kruist met Go Ahead Eagles. En de leider deed zelf alvast wat moest.

Zo liet de gedoodverfde kampioen geen spaander heel van de Friezen. Via Til en Tilmann stond het na nog geen kwartier spelen alweer 0-3. Aan de rust was die kloof verder uitgebouwd tot 0-5. En in de tweede helft gingen de bezoekers gewoon door op hun elan.

Belangrijke Bakayoko

Uiteindelijk eindigde de partij op historische 0-8-cijfers. Ook Bakayoko pikte zijn treffer mee, met 11 competitiegoals en 9 assists heeft de Rode Duivel een aanzienlijk aandeel in de nakende landstitel. In de slotfase moest de match wel nog even gestaakt worden nadat bezoekende fans rookbommen hadden afgestoken. Maar uiteindelijk werd de match toch uitgespeeld. PSV en zijn supporters kunnen nu in een zetel kijken naar hoe Feyenoord het er vanaf brengt, in het beste geval kan het kampioenenfeest later op de avond helemaal losbarsten.

PSV is momenteel de sterkste club in de Lage Landen ...

Meest recent

Celine Van Ouytsel en Metejoor delen spetterende liefdesbom

De geruchten deden al een tijdje de ronde: zanger Metejoor en Antwerp-fan Celine Van Ouytsel zouden ...

2
2
Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL

In de komende week is er nog interlandvoetbal, maar daarna kan het vizier stilaan gericht worden op ...

4
4
Batshuayi ontketent rel: vonken vliegen eraf

Geen Romelu Lukaku, geen plan. En dus kiest Rudi Garcia maar voor Michy Batshuayi. Maar waarom geen ...

75
75
Antwerp krijgt harde klap: Goots voorspelt rampscenario

De transferperiode zit er in de meeste landen op, terwijl Belgische clubs zich wel nog enkele dagen ...

83
83
Spelerslijsten CL: 5 afwezigen bij Union, Club verrast niet

Dinsdagavond verstreek de deadline voor het indienen van de spelerslijsten voor de Champions League. ...

98
98
Hein verrast met Duivels-defensie: "Hij is er klaar voor"

Donderdag en zondag zijn de Rode Duivels opnieuw aan zet in de kwalificatiecampagne voor het WK ...

187
187
Dolberg komt met emotionele boodschap voor Anderlecht

De voorbije dagen heeft het weer gestormd bij Anderlecht. De tegenvallende resultaten deden het ...

326
326
Na 'uiteenspatten' liefdesbom: Yamal haalt keihard uit

Lamine Yamal is dé sensatie in het Spaanse voetbal. Het 18-jarige FC Barcelona-talent staat ...

131
131
Union slaat weer toe met compleet onbekende Belg

Union moest de voorbije dagen plots nog vol aan de bak op de transfermarkt. Het moest onverwacht nog ...

154
154
Garcia kondigt nieuwe aanvoerder Rode Duivels aan

De Rode Duivels zijn stilaan klaar voor hun volgende opdrachten in de kwalificatiecampagne voor het ...

477
477
Genk krijgt dankzij ref verrassende opsteker

KRC Genk kende enkele bewogen dagen. Het verbrook zijn transferrecord met de verkoop van Tolu aan ...

339
339
'Westerlo verrast en shopt nog bij PSV'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond al zijn deuren, maar Belgische clubs kunnen wel nog ...

71
71
Slaat STVV nog een grote transferslag?

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

396
396
Lommel SK raast door: volgende vertrekker een feit

Lommel SK heeft een volgende uitgaande transfer afgerond. De Limburgers maakten vandaag nog een ...

48
48
Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

312
312
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

690
690
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

289
289
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

134
134
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

801
801
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

1426
1426
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

632
632
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

556
556
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

456
456
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

492
492
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

127
127

Meer sportnieuws