0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

door
0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

In de Nederlandse Eredivisie lijkt het kampioenschap zo goed als binnen voor PSV. De Eindhovenaren wonnen donderdagavond immers met riante 0-8-cijfers op SC Heerenveen na onder meer een goal van Johan Bakayoko. Indien Feyenoord later op de avond punten verspeeld, is de titel ook mathematisch binnen.

PSV legde vorig seizoen al beslag op de tweede plaats én de Nederlandse beker. Desondanks besloot coach Ruud van Nistelrooij om te vertrekken wegens interne strubbelingen. Maar uiteindelijk draaiden die ontwikkelingen bijzonder goed uit voor de Eindhovenaren.

LEES OOK: Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Het Peter Bosz-effect

Als opvolger werd namelijk Peter Bosz teruggehaald naar Nederland. Dat bleek een uitstekende keuze. Met de hulp van enkele zomerse topaanwinsten slaagde Bosz er immers in een ploeg te kneden die niet alleen aantrekkelijk voetbalt, maar ook nog eens straffe resultaten boekte.

PSV overwinterde bijvoorbeeld in de Champions League. Vooral in de eigen Eredivisie stond er echter geen maat op de Eindhovenaren. Zo werd pas eind januari het eerste puntenverlies geleden in de competitie. En na 31 matchen staat er nog altijd maar één nederlaag op de teller.

Afslachting in Friesland

De titel is dan ook al een tijdje in zicht. Donderdagavond kon echter ook definitief de beslissing vallen. Daarvoor moest PSV op bezoek bij Heerenveen beter doen dan achtervolger Feyenoord, dat later op de avond de degens kruist met Go Ahead Eagles. En de leider deed zelf alvast wat moest.

Zo liet de gedoodverfde kampioen geen spaander heel van de Friezen. Via Til en Tilmann stond het na nog geen kwartier spelen alweer 0-3. Aan de rust was die kloof verder uitgebouwd tot 0-5. En in de tweede helft gingen de bezoekers gewoon door op hun elan.

Belangrijke Bakayoko

Uiteindelijk eindigde de partij op historische 0-8-cijfers. Ook Bakayoko pikte zijn treffer mee, met 11 competitiegoals en 9 assists heeft de Rode Duivel een aanzienlijk aandeel in de nakende landstitel. In de slotfase moest de match wel nog even gestaakt worden nadat bezoekende fans rookbommen hadden afgestoken. Maar uiteindelijk werd de match toch uitgespeeld. PSV en zijn supporters kunnen nu in een zetel kijken naar hoe Feyenoord het er vanaf brengt, in het beste geval kan het kampioenenfeest later op de avond helemaal losbarsten.

PSV is momenteel de sterkste club in de Lage Landen ...

Meest recent

'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

41
41
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

130
130
Dilemma voor Leko: opvallende wissel bij Club Brugge?

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

65
65
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

25
25
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

427
427
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

247
247
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

109
109
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

286
286
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

827
827
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

125
125
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

312
312
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

116
116
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

221
221
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

315
315
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

32
32
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

225
225
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

325
325
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

121
121
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

189
189
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

163
163
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

327
327
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

199
199
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

217
217
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

233
233

Meer sportnieuws