0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

87
0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

In de Nederlandse Eredivisie lijkt het kampioenschap zo goed als binnen voor PSV. De Eindhovenaren wonnen donderdagavond immers met riante 0-8-cijfers op SC Heerenveen na onder meer een goal van Johan Bakayoko. Indien Feyenoord later op de avond punten verspeeld, is de titel ook mathematisch binnen.

PSV legde vorig seizoen al beslag op de tweede plaats én de Nederlandse beker. Desondanks besloot coach Ruud van Nistelrooij om te vertrekken wegens interne strubbelingen. Maar uiteindelijk draaiden die ontwikkelingen bijzonder goed uit voor de Eindhovenaren.

LEES OOK: Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Het Peter Bosz-effect

Als opvolger werd namelijk Peter Bosz teruggehaald naar Nederland. Dat bleek een uitstekende keuze. Met de hulp van enkele zomerse topaanwinsten slaagde Bosz er immers in een ploeg te kneden die niet alleen aantrekkelijk voetbalt, maar ook nog eens straffe resultaten boekte.

PSV overwinterde bijvoorbeeld in de Champions League. Vooral in de eigen Eredivisie stond er echter geen maat op de Eindhovenaren. Zo werd pas eind januari het eerste puntenverlies geleden in de competitie. En na 31 matchen staat er nog altijd maar één nederlaag op de teller.

Afslachting in Friesland

De titel is dan ook al een tijdje in zicht. Donderdagavond kon echter ook definitief de beslissing vallen. Daarvoor moest PSV op bezoek bij Heerenveen beter doen dan achtervolger Feyenoord, dat later op de avond de degens kruist met Go Ahead Eagles. En de leider deed zelf alvast wat moest.

Zo liet de gedoodverfde kampioen geen spaander heel van de Friezen. Via Til en Tilmann stond het na nog geen kwartier spelen alweer 0-3. Aan de rust was die kloof verder uitgebouwd tot 0-5. En in de tweede helft gingen de bezoekers gewoon door op hun elan.

Belangrijke Bakayoko

Uiteindelijk eindigde de partij op historische 0-8-cijfers. Ook Bakayoko pikte zijn treffer mee, met 11 competitiegoals en 9 assists heeft de Rode Duivel een aanzienlijk aandeel in de nakende landstitel. In de slotfase moest de match wel nog even gestaakt worden nadat bezoekende fans rookbommen hadden afgestoken. Maar uiteindelijk werd de match toch uitgespeeld. PSV en zijn supporters kunnen nu in een zetel kijken naar hoe Feyenoord het er vanaf brengt, in het beste geval kan het kampioenenfeest later op de avond helemaal losbarsten.

PSV is momenteel de sterkste club in de Lage Landen ...

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

92
92
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

42
42
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

232
232
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

91
91
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

106
106
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

148
148
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

91
91
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

356
356
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

129
129
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

622
622
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

247
247
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

411
411
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

601
601
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

187
187
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

256
256
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

890
890
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

817
817
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

999
999
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

819
819
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

502
502
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws