0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

door
0-8! PSV heeft titel quasi binnen na ware galavoorstelling

In de Nederlandse Eredivisie lijkt het kampioenschap zo goed als binnen voor PSV. De Eindhovenaren wonnen donderdagavond immers met riante 0-8-cijfers op SC Heerenveen na onder meer een goal van Johan Bakayoko. Indien Feyenoord later op de avond punten verspeeld, is de titel ook mathematisch binnen.

PSV legde vorig seizoen al beslag op de tweede plaats én de Nederlandse beker. Desondanks besloot coach Ruud van Nistelrooij om te vertrekken wegens interne strubbelingen. Maar uiteindelijk draaiden die ontwikkelingen bijzonder goed uit voor de Eindhovenaren.

LEES OOK: Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Het Peter Bosz-effect

Als opvolger werd namelijk Peter Bosz teruggehaald naar Nederland. Dat bleek een uitstekende keuze. Met de hulp van enkele zomerse topaanwinsten slaagde Bosz er immers in een ploeg te kneden die niet alleen aantrekkelijk voetbalt, maar ook nog eens straffe resultaten boekte.

PSV overwinterde bijvoorbeeld in de Champions League. Vooral in de eigen Eredivisie stond er echter geen maat op de Eindhovenaren. Zo werd pas eind januari het eerste puntenverlies geleden in de competitie. En na 31 matchen staat er nog altijd maar één nederlaag op de teller.

Afslachting in Friesland

De titel is dan ook al een tijdje in zicht. Donderdagavond kon echter ook definitief de beslissing vallen. Daarvoor moest PSV op bezoek bij Heerenveen beter doen dan achtervolger Feyenoord, dat later op de avond de degens kruist met Go Ahead Eagles. En de leider deed zelf alvast wat moest.

Zo liet de gedoodverfde kampioen geen spaander heel van de Friezen. Via Til en Tilmann stond het na nog geen kwartier spelen alweer 0-3. Aan de rust was die kloof verder uitgebouwd tot 0-5. En in de tweede helft gingen de bezoekers gewoon door op hun elan.

Belangrijke Bakayoko

Uiteindelijk eindigde de partij op historische 0-8-cijfers. Ook Bakayoko pikte zijn treffer mee, met 11 competitiegoals en 9 assists heeft de Rode Duivel een aanzienlijk aandeel in de nakende landstitel. In de slotfase moest de match wel nog even gestaakt worden nadat bezoekende fans rookbommen hadden afgestoken. Maar uiteindelijk werd de match toch uitgespeeld. PSV en zijn supporters kunnen nu in een zetel kijken naar hoe Feyenoord het er vanaf brengt, in het beste geval kan het kampioenenfeest later op de avond helemaal losbarsten.

PSV is momenteel de sterkste club in de Lage Landen ...

Meest recent

'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

66
66
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

219
219
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

37
37
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

68
68
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

182
182
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

341
341
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

229
229
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

177
177
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

61
61
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

195
195
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

200
200
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

171
171
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

67
67
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

341
341
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

164
164
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

571
571
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

293
293
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

532
532
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

755
755
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

349
349
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

831
831
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

128
128
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

413
413
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

651
651
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47

Meer sportnieuws