Jan Breydel zingt één man luidkeels toe: "Kunnen kampioen worden"

329 stemmen
Jan Breydel zingt één man luidkeels toe:

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw een flink statement binnen de titelstrijd. Zo haalde Blauw-Zwart het voor eigen volk met zware 4-0-cijfers van KRC Genk. Aan uitblinkers dan ook geen gebrek, al werd één speler wel erg luid toegejuicht.

Op voorhand werd een spannend duel verwacht tussen de twee ploegen in vorm. Maar dat werd het allerminst. Dat kwam deels door het zwakke optreden van de bezoekers uit Limburg. Maar het Club van interim-coach Nicky Hayen speelde zelf ook gewoon een erg sterke wedstrijd.

Raphael Onyedika heerste bijvoorbeeld op het middenveld, waar hij een pak hulp kreeg van depanneur Denis Odoi. Michal Skoras is onder Hayen uitgegroeid tot een bepalende figuur bij Club. Steunpilaren Brandon Mechele en Hans Vanaken namen de ploeg dan weer bij de arm wanneer nodig.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Thiago doorbreekt droogte

Maar de titel van 'Man van de Match' ging uiteindelijk naar Igor Thiago. De Braziliaanse spits knapt dan ook berenwerk op in functie van de ploeg en liet de Genkse defensie sterren zien. Maar zo mogelijk nog belangrijker: Thiago pikte een doelpuntje mee. Meteen zijn eerste treffer sinds eind januari.

Dat deed de aanvaller zichtbaar deugd. En ook het Brugse publiek was duidelijk tevreden dat de hard werkende Thiago eindelijk nog eens loon naar werken kreeg. Vanuit de tribunes werd meermaals 'Oooh Igor Thiago' gescandeerd, aanmoedigingen die de Brugse sterkhouder zichtbaar deugd deden.

Vertrekken als kampioen

De supporters kunnen overigens maar best zoveel mogelijk genieten van hun lieveling. Zoals geweten trekt Thiago na het seizoen naar het Engelse Brentford FC. Maar hij is er op gebrand om Club door de grote poort te verlaten. "We hebben de kans om kampioen te worden, we moeten nu zo blijven verder gaan op dit elan. Alles is mogelijk in het leven, we moeten onszelf elke wedstrijd verbeteren zoals vandaag. Er wachten nog leuke wedstrijden", maakte hij zich sterk op de clubwebstek.

Thiago gaat het helemaal maken in Engeland ...

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

11
11
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

15
15
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

8
8
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

115
115
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

68
68
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

245
245
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

197
197
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

627
627
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

316
316
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

596
596
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

394
394
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

605
605
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

683
683
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

997
997

Meer sportnieuws