Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

871 stemmen
Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

Club Brugge heeft woensdagavond zijn titelkandidatuur nog eens dubbel en dik in de verf gezet. Blauw-Zwart maakte op eigen veld immers flink indruk tegen een opvallend matig KRC Genk. Het team van interim-coach Nicky Hayen haalde het uiteindelijk met zware 4-0-cijfers.

Op voorhand was het reikhalzend uitkijken naar de partij tussen de twee 'beste ploegen' uit de Champions' Play-Offs. Met elk 10 op 12 hadden Club en Genk zich immers vanuit een verloren positie weer helemaal in het titeldebat geknokt. Het onderlinge partij beloofde dan ook een spannend spektakelstuk te worden.

LEES OOK: 'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Snelle openingstreffer

Maar de realiteit draaide helemaal anders uit. Dat had voor een groot deel te maken met het povere optreden van de bezoekers. Hayen had blijkbaar een goede oplossing gevonden voor de nieuwe formatie van zijn voormalige ploegmaat Vrancken. Bovendien bleven heel wat Genkies onder hun gewenste niveau.

Club daarentegen staat de laatste wedstrijden weer te swingen en die lijn werd tegen Racing gewoon doorgetrokken. Na enkele minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong. Skoras behield na een lange bal het overzicht en kon Jutgla bedienen. De Spaanse aanvaller kon de score uiteindelijk in twee tijden openen.

Genk kopje onder

Blauw-Zwart liet het balletje vervolgens goed rondgaan en had de match helemaal onder controle. Genk kon slechts met mondjesmaat tegenprikken, Jackers werd tegen zijn ex-club amper op de proef gesteld. Bij Club liet Odoi dan weer een goede kans liggen om de voorsprong nog voor rust te verdubbelen.

Dat bleek slechts uitstel van executie voor de bezoekers. Na de pauze walste Blauw-Zwart volledig over zijn tegenstander heen. Jutgla toonde zich eerst nog genadig, maar Skoras maakte er toch 2-0 van. Niet veel later pikte ook Thiago zijn doelpuntje mee. Voor de Braziliaanse spits werd het zijn eerste goal sinds eind januari.

Zes zeges op rij

En de Brugse honger was nog steeds niet gestild. Vandevoordt hield Vanaken eerst nog van de vierde treffer. Maar toen De Cuyper vervolgens zijn kans waagde, moest het Genkse sluitstuk zich toch opnieuw gewonnen geven. Bij Racing probeerde een gretig ingevallen Zeqiri de bakens nog te verzetten, maar het kalf was uiteraard al lang verdronken.

Hayen had zelfs alle ruimte om nog enkele sterkhouders een applausvervanging te gunnen. En zo boekte Club alweer zijn zesde opeenvolgende zege onder Hayen. Het blijft daardoor op twee punten van leider Anderlecht staan. Genk volgt al op zeven stuks en lijkt stilaan uitgeteld voor de titel, al wacht komende zondag al een herkansing tegen Club.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

20
20
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

309
309
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

404
404
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

89
89
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

193
193
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

346
346
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

349
349
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

134
134
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

71
71
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

470
470
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

265
265
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1433
1433
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

73
73
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

479
479
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

424
424
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

368
368
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

253
253
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

120
120
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

525
525
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

176
176

Meer sportnieuws