Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

871 stemmen
Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

Club Brugge heeft woensdagavond zijn titelkandidatuur nog eens dubbel en dik in de verf gezet. Blauw-Zwart maakte op eigen veld immers flink indruk tegen een opvallend matig KRC Genk. Het team van interim-coach Nicky Hayen haalde het uiteindelijk met zware 4-0-cijfers.

Op voorhand was het reikhalzend uitkijken naar de partij tussen de twee 'beste ploegen' uit de Champions' Play-Offs. Met elk 10 op 12 hadden Club en Genk zich immers vanuit een verloren positie weer helemaal in het titeldebat geknokt. Het onderlinge partij beloofde dan ook een spannend spektakelstuk te worden.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Snelle openingstreffer

Maar de realiteit draaide helemaal anders uit. Dat had voor een groot deel te maken met het povere optreden van de bezoekers. Hayen had blijkbaar een goede oplossing gevonden voor de nieuwe formatie van zijn voormalige ploegmaat Vrancken. Bovendien bleven heel wat Genkies onder hun gewenste niveau.

Club daarentegen staat de laatste wedstrijden weer te swingen en die lijn werd tegen Racing gewoon doorgetrokken. Na enkele minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong. Skoras behield na een lange bal het overzicht en kon Jutgla bedienen. De Spaanse aanvaller kon de score uiteindelijk in twee tijden openen.

Genk kopje onder

Blauw-Zwart liet het balletje vervolgens goed rondgaan en had de match helemaal onder controle. Genk kon slechts met mondjesmaat tegenprikken, Jackers werd tegen zijn ex-club amper op de proef gesteld. Bij Club liet Odoi dan weer een goede kans liggen om de voorsprong nog voor rust te verdubbelen.

Dat bleek slechts uitstel van executie voor de bezoekers. Na de pauze walste Blauw-Zwart volledig over zijn tegenstander heen. Jutgla toonde zich eerst nog genadig, maar Skoras maakte er toch 2-0 van. Niet veel later pikte ook Thiago zijn doelpuntje mee. Voor de Braziliaanse spits werd het zijn eerste goal sinds eind januari.

Zes zeges op rij

En de Brugse honger was nog steeds niet gestild. Vandevoordt hield Vanaken eerst nog van de vierde treffer. Maar toen De Cuyper vervolgens zijn kans waagde, moest het Genkse sluitstuk zich toch opnieuw gewonnen geven. Bij Racing probeerde een gretig ingevallen Zeqiri de bakens nog te verzetten, maar het kalf was uiteraard al lang verdronken.

Hayen had zelfs alle ruimte om nog enkele sterkhouders een applausvervanging te gunnen. En zo boekte Club alweer zijn zesde opeenvolgende zege onder Hayen. Het blijft daardoor op twee punten van leider Anderlecht staan. Genk volgt al op zeven stuks en lijkt stilaan uitgeteld voor de titel, al wacht komende zondag al een herkansing tegen Club.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

6
6
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

320
320
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

48
48
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

376
376
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

42
42
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

64
64
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

86
86
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

69
69
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

110
110
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

270
270
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

587
587
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

221
221
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

428
428
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

359
359
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

206
206
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

90
90
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

89
89
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

175
175
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

349
349
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

359
359
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

286
286
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

509
509
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

150
150
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

723
723

Meer sportnieuws