Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

door
Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

Club Brugge heeft woensdagavond zijn titelkandidatuur nog eens dubbel en dik in de verf gezet. Blauw-Zwart maakte op eigen veld immers flink indruk tegen een opvallend matig KRC Genk. Het team van interim-coach Nicky Hayen haalde het uiteindelijk met zware 4-0-cijfers.

Op voorhand was het reikhalzend uitkijken naar de partij tussen de twee 'beste ploegen' uit de Champions' Play-Offs. Met elk 10 op 12 hadden Club en Genk zich immers vanuit een verloren positie weer helemaal in het titeldebat geknokt. Het onderlinge partij beloofde dan ook een spannend spektakelstuk te worden.

LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

Snelle openingstreffer

Maar de realiteit draaide helemaal anders uit. Dat had voor een groot deel te maken met het povere optreden van de bezoekers. Hayen had blijkbaar een goede oplossing gevonden voor de nieuwe formatie van zijn voormalige ploegmaat Vrancken. Bovendien bleven heel wat Genkies onder hun gewenste niveau.

Club daarentegen staat de laatste wedstrijden weer te swingen en die lijn werd tegen Racing gewoon doorgetrokken. Na enkele minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong. Skoras behield na een lange bal het overzicht en kon Jutgla bedienen. De Spaanse aanvaller kon de score uiteindelijk in twee tijden openen.

Genk kopje onder

Blauw-Zwart liet het balletje vervolgens goed rondgaan en had de match helemaal onder controle. Genk kon slechts met mondjesmaat tegenprikken, Jackers werd tegen zijn ex-club amper op de proef gesteld. Bij Club liet Odoi dan weer een goede kans liggen om de voorsprong nog voor rust te verdubbelen.

Dat bleek slechts uitstel van executie voor de bezoekers. Na de pauze walste Blauw-Zwart volledig over zijn tegenstander heen. Jutgla toonde zich eerst nog genadig, maar Skoras maakte er toch 2-0 van. Niet veel later pikte ook Thiago zijn doelpuntje mee. Voor de Braziliaanse spits werd het zijn eerste goal sinds eind januari.

Zes zeges op rij

En de Brugse honger was nog steeds niet gestild. Vandevoordt hield Vanaken eerst nog van de vierde treffer. Maar toen De Cuyper vervolgens zijn kans waagde, moest het Genkse sluitstuk zich toch opnieuw gewonnen geven. Bij Racing probeerde een gretig ingevallen Zeqiri de bakens nog te verzetten, maar het kalf was uiteraard al lang verdronken.

Hayen had zelfs alle ruimte om nog enkele sterkhouders een applausvervanging te gunnen. En zo boekte Club alweer zijn zesde opeenvolgende zege onder Hayen. Het blijft daardoor op twee punten van leider Anderlecht staan. Genk volgt al op zeven stuks en lijkt stilaan uitgeteld voor de titel, al wacht komende zondag al een herkansing tegen Club.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Hoogspanning bij Pro League: competitiehervorming op schop?

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

1
1
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

17
17
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

115
115
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

147
147
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

95
95
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

197
197
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

131
131
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

87
87
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

50
50
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

258
258
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

369
369
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

85
85
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

577
577
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

277
277
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

111
111
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

127
127
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

440
440
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

99
99
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

341
341
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

47
47
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

308
308
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

305
305
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

92
92

Meer sportnieuws