Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

871 stemmen
Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

Club Brugge heeft woensdagavond zijn titelkandidatuur nog eens dubbel en dik in de verf gezet. Blauw-Zwart maakte op eigen veld immers flink indruk tegen een opvallend matig KRC Genk. Het team van interim-coach Nicky Hayen haalde het uiteindelijk met zware 4-0-cijfers.

Op voorhand was het reikhalzend uitkijken naar de partij tussen de twee 'beste ploegen' uit de Champions' Play-Offs. Met elk 10 op 12 hadden Club en Genk zich immers vanuit een verloren positie weer helemaal in het titeldebat geknokt. Het onderlinge partij beloofde dan ook een spannend spektakelstuk te worden.

LEES OOK: De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

Snelle openingstreffer

Maar de realiteit draaide helemaal anders uit. Dat had voor een groot deel te maken met het povere optreden van de bezoekers. Hayen had blijkbaar een goede oplossing gevonden voor de nieuwe formatie van zijn voormalige ploegmaat Vrancken. Bovendien bleven heel wat Genkies onder hun gewenste niveau.

Club daarentegen staat de laatste wedstrijden weer te swingen en die lijn werd tegen Racing gewoon doorgetrokken. Na enkele minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong. Skoras behield na een lange bal het overzicht en kon Jutgla bedienen. De Spaanse aanvaller kon de score uiteindelijk in twee tijden openen.

Genk kopje onder

Blauw-Zwart liet het balletje vervolgens goed rondgaan en had de match helemaal onder controle. Genk kon slechts met mondjesmaat tegenprikken, Jackers werd tegen zijn ex-club amper op de proef gesteld. Bij Club liet Odoi dan weer een goede kans liggen om de voorsprong nog voor rust te verdubbelen.

Dat bleek slechts uitstel van executie voor de bezoekers. Na de pauze walste Blauw-Zwart volledig over zijn tegenstander heen. Jutgla toonde zich eerst nog genadig, maar Skoras maakte er toch 2-0 van. Niet veel later pikte ook Thiago zijn doelpuntje mee. Voor de Braziliaanse spits werd het zijn eerste goal sinds eind januari.

Zes zeges op rij

En de Brugse honger was nog steeds niet gestild. Vandevoordt hield Vanaken eerst nog van de vierde treffer. Maar toen De Cuyper vervolgens zijn kans waagde, moest het Genkse sluitstuk zich toch opnieuw gewonnen geven. Bij Racing probeerde een gretig ingevallen Zeqiri de bakens nog te verzetten, maar het kalf was uiteraard al lang verdronken.

Hayen had zelfs alle ruimte om nog enkele sterkhouders een applausvervanging te gunnen. En zo boekte Club alweer zijn zesde opeenvolgende zege onder Hayen. Het blijft daardoor op twee punten van leider Anderlecht staan. Genk volgt al op zeven stuks en lijkt stilaan uitgeteld voor de titel, al wacht komende zondag al een herkansing tegen Club.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

5
5
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

40
40
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

12
12
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

43
43
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

72
72
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

63
63
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

93
93
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

111
111
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

22
22
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

157
157
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

233
233
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

255
255
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

54
54
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

180
180
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

839
839
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

161
161
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

121
121
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

133
133
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

171
171
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

152
152
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1142
1142
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

485
485
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

150
150
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

936
936

Meer sportnieuws