Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

door
Club in kampioenenmodus: Genk krijgt pak slaag op Jan Breydel

Club Brugge heeft woensdagavond zijn titelkandidatuur nog eens dubbel en dik in de verf gezet. Blauw-Zwart maakte op eigen veld immers flink indruk tegen een opvallend matig KRC Genk. Het team van interim-coach Nicky Hayen haalde het uiteindelijk met zware 4-0-cijfers.

Op voorhand was het reikhalzend uitkijken naar de partij tussen de twee 'beste ploegen' uit de Champions' Play-Offs. Met elk 10 op 12 hadden Club en Genk zich immers vanuit een verloren positie weer helemaal in het titeldebat geknokt. Het onderlinge partij beloofde dan ook een spannend spektakelstuk te worden.

LEES OOK: Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Snelle openingstreffer

Maar de realiteit draaide helemaal anders uit. Dat had voor een groot deel te maken met het povere optreden van de bezoekers. Hayen had blijkbaar een goede oplossing gevonden voor de nieuwe formatie van zijn voormalige ploegmaat Vrancken. Bovendien bleven heel wat Genkies onder hun gewenste niveau.

Club daarentegen staat de laatste wedstrijden weer te swingen en die lijn werd tegen Racing gewoon doorgetrokken. Na enkele minuten kwam de thuisploeg al op voorsprong. Skoras behield na een lange bal het overzicht en kon Jutgla bedienen. De Spaanse aanvaller kon de score uiteindelijk in twee tijden openen.

Genk kopje onder

Blauw-Zwart liet het balletje vervolgens goed rondgaan en had de match helemaal onder controle. Genk kon slechts met mondjesmaat tegenprikken, Jackers werd tegen zijn ex-club amper op de proef gesteld. Bij Club liet Odoi dan weer een goede kans liggen om de voorsprong nog voor rust te verdubbelen.

Dat bleek slechts uitstel van executie voor de bezoekers. Na de pauze walste Blauw-Zwart volledig over zijn tegenstander heen. Jutgla toonde zich eerst nog genadig, maar Skoras maakte er toch 2-0 van. Niet veel later pikte ook Thiago zijn doelpuntje mee. Voor de Braziliaanse spits werd het zijn eerste goal sinds eind januari.

Zes zeges op rij

En de Brugse honger was nog steeds niet gestild. Vandevoordt hield Vanaken eerst nog van de vierde treffer. Maar toen De Cuyper vervolgens zijn kans waagde, moest het Genkse sluitstuk zich toch opnieuw gewonnen geven. Bij Racing probeerde een gretig ingevallen Zeqiri de bakens nog te verzetten, maar het kalf was uiteraard al lang verdronken.

Hayen had zelfs alle ruimte om nog enkele sterkhouders een applausvervanging te gunnen. En zo boekte Club alweer zijn zesde opeenvolgende zege onder Hayen. Het blijft daardoor op twee punten van leider Anderlecht staan. Genk volgt al op zeven stuks en lijkt stilaan uitgeteld voor de titel, al wacht komende zondag al een herkansing tegen Club.

Club is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Vandenbroeck deelt transfer mee: "Komt naar Zulte Waregem"

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

2
2
'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

45
45
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

52
52
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

338
338
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

96
96
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

36
36
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

66
66
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

214
214
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

145
145
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

23
23
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

433
433
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

275
275
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

123
123
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

307
307
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

608
608
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

87
87
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

152
152
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

349
349
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

240
240
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

168
168
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

185
185
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

276
276
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

754
754
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

439
439
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

500
500

Meer sportnieuws