Overname KVO: twee aandeelhouders liggen nog dwars

door
Overname KVO: twee aandeelhouders liggen nog dwars

KV Oostende verzekerde zich afgelopen weekend van het behoud in de Challenger Pro League. En de Kustploeg zou inmiddels ook dicht bij een nieuwe overnemer staan. Al moeten nog enkele hordes genomen worden in afwachting van een definitief akkoord.

Nadat mecenas Marc Coucke in 2017 besloot om zijn centen in RSC Anderlecht te gaan pompen, ging KVO ook al door een onzekere periode. De oplossing kwam toen echter uit Amerikaanse hoek. Het investeringsvehikel 'Pacific Media Group' rond zakenman Paul Conway besloot om de club over te nemen.

Aanvankelijk leek dat een goede zaak te worden, KVO draaide onder het bewind van toenmalig coach Alexander Blessin zelfs een tijdlang mee bovenaan het klassement. Maar al snel bleek de Amerikaanse overname een vergiftigd geschenk. De resultaten vielen steeds meer tegen en ook de financiële problemen stapelden zich op.

Doorbraak nabij

Na de degradatie van vorig seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger. De situatie is dusdanig ernstig dat met Meester Werner Van Oosterwyck zelfs een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die hield zich eerst bezig met het opkuisen van de boekhoudkundige puinhoop, vervolgens ging hij op zoek naar kandidaat-overnemers.

Die heeft hij inmiddels ook gevonden. Zo raakte begin deze week bekend dat het Engelse investeringsfonds Apex Capital dicht bij een akkoord staat. Maar binnen de aandeelhouders heerst nog wat onenigheid. "Verscheidene aandeelhouders waren constructief en zetten ook al hun handtekening om een aandelenoverdracht te bekrachtigen maar twee aandeelhouders weigeren dit voorlopig. De gesprekken hiervoor zijn lopend", stelt Van Oosterwyck op de clubwebstek.

Mislukte overnames

Rond Apex deden wel enkele zorgwekkende geruchten de ronde. Sterke man Mark Campbell was bijvoorbeeld al betrokken bij enkele mislukte overnames van voetbalclubs. Maar volgens Van Oosterwyck zijn er voldoende garanties. "Ik las ook een artikel in de pers over Apex maar ik kan enkel maar zeggen dat alle gesprekken in volledige transparantie verlopen. Men wil hier een positief verhaal schrijven. Er moeten echter nog enkele handtekeningen worden gezet en zolang dat én de kapitaalsinjectie niet zijn gebeurd, is de overname niet volledig. Wél evolueert alles gunstig."

Buitenlandse investeerders zijn een goede zaak voor het Belgisch voetbal ...

Meest recent

Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

5
5
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

60
60
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

107
107
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

72
72
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

112
112
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

46
46
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

101
101
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

207
207
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

232
232
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

105
105
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

232
232
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

109
109
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

178
178
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

454
454
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

352
352
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

468
468
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

132
132
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

155
155
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

118
118
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

55
55
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

437
437
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

194
194

Meer sportnieuws