Overname KVO: twee aandeelhouders liggen nog dwars

327 stemmen
Overname KVO: twee aandeelhouders liggen nog dwars

KV Oostende verzekerde zich afgelopen weekend van het behoud in de Challenger Pro League. En de Kustploeg zou inmiddels ook dicht bij een nieuwe overnemer staan. Al moeten nog enkele hordes genomen worden in afwachting van een definitief akkoord.

Nadat mecenas Marc Coucke in 2017 besloot om zijn centen in RSC Anderlecht te gaan pompen, ging KVO ook al door een onzekere periode. De oplossing kwam toen echter uit Amerikaanse hoek. Het investeringsvehikel 'Pacific Media Group' rond zakenman Paul Conway besloot om de club over te nemen.

Aanvankelijk leek dat een goede zaak te worden, KVO draaide onder het bewind van toenmalig coach Alexander Blessin zelfs een tijdlang mee bovenaan het klassement. Maar al snel bleek de Amerikaanse overname een vergiftigd geschenk. De resultaten vielen steeds meer tegen en ook de financiële problemen stapelden zich op.

Doorbraak nabij

Na de degradatie van vorig seizoen ging het zelfs van kwaad naar erger. De situatie is dusdanig ernstig dat met Meester Werner Van Oosterwyck zelfs een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die hield zich eerst bezig met het opkuisen van de boekhoudkundige puinhoop, vervolgens ging hij op zoek naar kandidaat-overnemers.

Die heeft hij inmiddels ook gevonden. Zo raakte begin deze week bekend dat het Engelse investeringsfonds Apex Capital dicht bij een akkoord staat. Maar binnen de aandeelhouders heerst nog wat onenigheid. "Verscheidene aandeelhouders waren constructief en zetten ook al hun handtekening om een aandelenoverdracht te bekrachtigen maar twee aandeelhouders weigeren dit voorlopig. De gesprekken hiervoor zijn lopend", stelt Van Oosterwyck op de clubwebstek.

Mislukte overnames

Rond Apex deden wel enkele zorgwekkende geruchten de ronde. Sterke man Mark Campbell was bijvoorbeeld al betrokken bij enkele mislukte overnames van voetbalclubs. Maar volgens Van Oosterwyck zijn er voldoende garanties. "Ik las ook een artikel in de pers over Apex maar ik kan enkel maar zeggen dat alle gesprekken in volledige transparantie verlopen. Men wil hier een positief verhaal schrijven. Er moeten echter nog enkele handtekeningen worden gezet en zolang dat én de kapitaalsinjectie niet zijn gebeurd, is de overname niet volledig. Wél evolueert alles gunstig."

Buitenlandse investeerders zijn een goede zaak voor het Belgisch voetbal ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

136
136
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

66
66
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

138
138
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

58
58
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

462
462
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

117
117
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

145
145
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

168
168
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

956
956
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

813
813
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

680
680
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

371
371
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

255
255
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

722
722
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

445
445

Meer sportnieuws