Attractie voor Anderlecht: jonge ster die Europa verbaast

369 stemmen
Attractie voor Anderlecht: jonge ster die Europa verbaast

Anderlecht richt zijn pijlen op David Oduro, een veelbelovende 17-jarige Ghanese wingback die indruk maakte tijdens zijn proefperiode bij Chelsea en FC Barcelona.

Barcelona beschouwt Oduro als een potentiële aanwinst voor het tweede elftal, en de voormalige Bayern München-legende Lothar Matthäus heeft hem zelfs getipt als de 'volgende Alphonso Davies'.

Met zijn snelheid, fysieke kracht en aanvallende kwaliteiten belooft Oduro een waardevolle aanwinst te worden voor elke club die hem weet te strikken.

LEES OOK: Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

Anderlecht op zoek naar high potentials en uitzonderlijke talenten

De jeugdopleiding en -rekrutering van Anderlecht ondergaan een vernieuwing en modernisering.

De club heeft een datagestuurde aanpak geïmplementeerd, en de nieuwe jeugdwerking wordt geleid door het triumviraat: Mikkel Hemmersam als Academy Director, bijgestaan door Peter Verbeke als Head of Talent and Innovation, en Henk Mariman als Head of Football.

Het is geen toeval dat na de introductie van deze nieuwe structuur Anderlecht wordt gelinkt aan verschillende veelbelovende talenten uit het buitenland.

De strategie om jonge buitenlandse talenten aan te trekken, eerder geïntroduceerd door Verbeke tijdens zijn eerste periode als sportief directeur van de club, heeft tot doel internationaal te scouten en buitenlandse high potentials, en, een trapje hoger, uitzonderlijke talenten, naar het Lotto Park te halen.

Volgens Sport/Voetbalmagazine was Verbeke destijds zelfs “obsessief” bezig met deze transferstrategie.

Tester David Oduro maakt indruk bij Chelsea

SPORT heeft in deze optiek gemeld dat Anderlecht zijn oog heeft laten vallen op David Oduro, een 17-jarige Ghanese wingback die ook op de radar staat van verschillende Europese topclubs.

Oduro heeft dit jaar zelfs een proefperiode van drie weken doorlopen bij Chelsea, waar hij naar verluidt een goede indruk maakte. De Ghanese scout Vinyl Tong vertelde aan SPORT dat “ze bij Chelsea uiteindelijk heel blij met hem waren”.

Een definitieve overstap naar de Blues is echter (nog) niet rond. Onder leiding van de nieuwe eigenaar Todd Boehly en Clearlake Capital investeert Chelsea steeds meer in het scouten van talent uit de Afrikaanse markt.

De club is vastberaden om hun academie te versterken met het beste jonge talent van over de hele wereld en heeft de afgelopen tijd jongeren aangetrokken uit Afrika, Brazilië, Jamaica en Servië.

Na zijn proefperiode bij Chelsea heeft David Oduro ook getest bij FC Barcelona.

Oduro inzet van nieuwe transferpolitiek FC Barcelona

Ook FC Barcelona heeft zijn transferstrategie verschoven van Europese toptransfers naar alternatieve opties over de hele wereld. Sinds de terugkeer van Joan Laporta in 2021 richt het bestuur zich nu op het identificeren van jong (binnen- en buitenlands) talent voordat ze onbetaalbaar worden.

De heikele financiële situatie van Barcelona beperkt namelijk de mogelijkheid om nog grote transfers te maken. Dit heeft de Blaugrana ertoe aangezet zich te concentreren op het ontwikkelen van een netwerk dat in staat is om jonge spelers te ontdekken uit minder ontwikkelde gebieden, die in de toekomst van cruciaal belang kunnen zijn voor de club.

Deze verschuiving heeft Barcelona ertoe gebracht om de mogelijkheden in het Afrikaanse voetbal te verkennen. De Catalaanse grootmacht heeft een gestructureerd plan geïmplementeerd om invloed uit te oefenen en opkomende talenten te identificeren in strategisch belangrijke landen zoals Mali, Ghana, Nigeria en Senegal.

Met deze aanpak hoopt Barcelona een duurzame talentenpool op te bouwen die hen op lange termijn succes kan brengen, zelfs in een tijd van financiële restricties.

Barça wil ‘volgende Alphonso Davies’ houden

In lijn daarmee heeft David Oduro meegetraind met het Juvenil B-team van Barcelona onder leiding van Pol Planas. Tijdens zijn verblijf in de Catalaanse hoofdstad heeft Oduro een uitstekende indruk achtergelaten.

De trainers van La Masia waren onder de indruk van zijn profiel, zijn fysieke kracht en zijn spelintelligentie. Zozeer zelfs dat ze hem vroegen om zijn verblijf te verlengen om hem verder te 'testen', hoewel dit niet mogelijk was vanwege het verstrijken van zijn visum.

Zijn testperiode begon rond half maart, en sindsdien onderhoudt Barcelona contact met de Accra Lions. Hoewel er nog geen concrete stappen zijn gezet om de speler aan te trekken, die dit jaar meerderjarig wordt en op zoek zal gaan naar een overstap naar een Europese club, blijft Oduro een veelbelovend talent.

Op slechts 17-jarige leeftijd heeft hij al bijna 50 wedstrijden gespeeld in het eerste elftal van Accra Lions, een topclub in Ghana. Hij speelt als aanvallende linksback, waarbij zijn snelheid, fysieke kracht en diepgang tot zijn sterke punten behoren.

Lothar Matthäus, een clubicoon van Bayern München en vennoot bij Accra Lions sinds vorig jaar, heeft Oduro regelmatig zien spelen.

Hij tipt Oduro zelfs als de 'volgende Alphonso Davies'. “Hij is een zeer snelle voetballer met veel interessante aanvallende kwaliteiten”, aldus de Duitser in een interview met Mundo Deportivo.

Anderlecht heeft een type-Oduro nodig

Meest recent

'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

82
82
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

346
346
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

99
99
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

295
295
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

534
534
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

603
603
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

176
176
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

121
121
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

70
70
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

165
165
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

108
108
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

140
140
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

44
44
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

240
240
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

59
59
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

417
417
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

249
249
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

248
248
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

242
242
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

259
259
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

338
338
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

586
586
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

93
93

Meer sportnieuws