'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

2647 stemmen
'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

Club Brugge maakt zich op voor enkele belangrijke weken. Blauw-Zwart doet in eigen land immers weer volop mee voor de landstitel en hoopt daarnaast op een finaleplaats in de Conference League. Ondertussen wordt echter ook al de komende zomermercato voorbereid.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. Om hem te vervangen werd zijn takenpakket opgesplitst in verschillende functies. Die werden grotendeels intern ingevuld. Zo.werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde kracht gepromoveerd naar een sleuteljob.

Rigaux is namelijk de nieuwe 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari al bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van Luzern.

LEES OOK: Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

Doublure voor Vanaken

Maar daarmee is het huiswerk op de mercato is nog lang niet af. Zo staat ook een nieuwe spits hoog op de verlanglijst, iemand die het vertrek van Igor Thiago richting Brentford FC kan opvangen. Daarnaast lijkt ook een aanvallende middenvelder als vervanger/doublure voor Hans Vanaken geen overbodige luxe.

De aanvoerder blijft ook op zijn 31ste een absolute sleutelpion bij Blauw-Zwart. En de kans dat hij op korte termijn vertrekt is bijzonder klein. Maar in de huidige selectie ontbreekt het aan een gelijkaardig type om hem te vervangen indien nodig. En zo iemand is toch welgekomen indien Club volgend seizoen op meerdere fronten wil scoren.

Herkansing na één seizoen

Daarvoor zou Club nu zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Bij Fotboll Direkt meldt men namelijk dat de Bruggelingen zich opnieuw aan het front hebben gemeld voor Williot Swedberg. De Zweedse spelmaker was een jaar geleden ook al nadrukkelijk in beeld, maar koos toen uiteindelijk voor Celta de Vigo.

Bij de Spaanse eersteklasser kon de 20-jarige zijn draai echter niet vinden. En dus zou hij na amper één seizoen al kunnen vertrekken. Daar zou Club Brugge dus van willen profiteren. Al heerst er wel concurrentie voor Swedberg. Ook bij de Nederlandse topclubs Ajax en PSV zou de jonge Zweed op de verlanglijst staan.

Club heeft nood aan een doublure voor Vanaken ...

Meest recent

Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

0
0
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

10
10
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

38
38
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

21
21
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

175
175
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

64
64
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

894
894
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

168
168
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

414
414
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

259
259
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

249
249
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

325
325
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

90
90
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

87
87
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

596
596
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

353
353
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

154
154
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

157
157
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

138
138
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

117
117
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

325
325
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

141
141
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

469
469
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

113
113

Meer sportnieuws