'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

door
'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

Club Brugge maakt zich op voor enkele belangrijke weken. Blauw-Zwart doet in eigen land immers weer volop mee voor de landstitel en hoopt daarnaast op een finaleplaats in de Conference League. Ondertussen wordt echter ook al de komende zomermercato voorbereid.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. Om hem te vervangen werd zijn takenpakket opgesplitst in verschillende functies. Die werden grotendeels intern ingevuld. Zo.werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde kracht gepromoveerd naar een sleuteljob.

Rigaux is namelijk de nieuwe 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari al bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van Luzern.

LEES OOK: UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

Doublure voor Vanaken

Maar daarmee is het huiswerk op de mercato is nog lang niet af. Zo staat ook een nieuwe spits hoog op de verlanglijst, iemand die het vertrek van Igor Thiago richting Brentford FC kan opvangen. Daarnaast lijkt ook een aanvallende middenvelder als vervanger/doublure voor Hans Vanaken geen overbodige luxe.

De aanvoerder blijft ook op zijn 31ste een absolute sleutelpion bij Blauw-Zwart. En de kans dat hij op korte termijn vertrekt is bijzonder klein. Maar in de huidige selectie ontbreekt het aan een gelijkaardig type om hem te vervangen indien nodig. En zo iemand is toch welgekomen indien Club volgend seizoen op meerdere fronten wil scoren.

Herkansing na één seizoen

Daarvoor zou Club nu zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Bij Fotboll Direkt meldt men namelijk dat de Bruggelingen zich opnieuw aan het front hebben gemeld voor Williot Swedberg. De Zweedse spelmaker was een jaar geleden ook al nadrukkelijk in beeld, maar koos toen uiteindelijk voor Celta de Vigo.

Bij de Spaanse eersteklasser kon de 20-jarige zijn draai echter niet vinden. En dus zou hij na amper één seizoen al kunnen vertrekken. Daar zou Club Brugge dus van willen profiteren. Al heerst er wel concurrentie voor Swedberg. Ook bij de Nederlandse topclubs Ajax en PSV zou de jonge Zweed op de verlanglijst staan.

Club heeft nood aan een doublure voor Vanaken ...

Meest recent

Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

2
2
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

8
8
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

93
93
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

60
60
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

78
78
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

70
70
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

91
91
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

95
95
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

40
40
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

38
38
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

60
60
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

422
422
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

107
107
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

109
109
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

166
166
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

243
243
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

59
59
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

58
58
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

243
243
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

96
96
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

52
52
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

67
67
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

102
102

Meer sportnieuws