'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

door
'Vervanger Vanaken: Club gaat voor transfer oude bekende'

Club Brugge maakt zich op voor enkele belangrijke weken. Blauw-Zwart doet in eigen land immers weer volop mee voor de landstitel en hoopt daarnaast op een finaleplaats in de Conference League. Ondertussen wordt echter ook al de komende zomermercato voorbereid.

Zoals algemeen bekend neemt Club Brugge na het seizoen officieel afscheid van Vincent Mannaert. Om hem te vervangen werd zijn takenpakket opgesplitst in verschillende functies. Die werden grotendeels intern ingevuld. Zo.werd met Dévy Rigaux opnieuw een gewaardeerde kracht gepromoveerd naar een sleuteljob.

Rigaux is namelijk de nieuwe 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En zijn eerste inkomende deal is inmiddels een feit. Zo maakte Blauw-Zwart de komst van Ardon Jashari al bekend. De controlerende middenvelder komt voor zo'n 6 miljoen euro over van Luzern.

LEES OOK: Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Doublure voor Vanaken

Maar daarmee is het huiswerk op de mercato is nog lang niet af. Zo staat ook een nieuwe spits hoog op de verlanglijst, iemand die het vertrek van Igor Thiago richting Brentford FC kan opvangen. Daarnaast lijkt ook een aanvallende middenvelder als vervanger/doublure voor Hans Vanaken geen overbodige luxe.

De aanvoerder blijft ook op zijn 31ste een absolute sleutelpion bij Blauw-Zwart. En de kans dat hij op korte termijn vertrekt is bijzonder klein. Maar in de huidige selectie ontbreekt het aan een gelijkaardig type om hem te vervangen indien nodig. En zo iemand is toch welgekomen indien Club volgend seizoen op meerdere fronten wil scoren.

Herkansing na één seizoen

Daarvoor zou Club nu zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Bij Fotboll Direkt meldt men namelijk dat de Bruggelingen zich opnieuw aan het front hebben gemeld voor Williot Swedberg. De Zweedse spelmaker was een jaar geleden ook al nadrukkelijk in beeld, maar koos toen uiteindelijk voor Celta de Vigo.

Bij de Spaanse eersteklasser kon de 20-jarige zijn draai echter niet vinden. En dus zou hij na amper één seizoen al kunnen vertrekken. Daar zou Club Brugge dus van willen profiteren. Al heerst er wel concurrentie voor Swedberg. Ook bij de Nederlandse topclubs Ajax en PSV zou de jonge Zweed op de verlanglijst staan.

Club heeft nood aan een doublure voor Vanaken ...

Meest recent

'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

41
41
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

35
35
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

26
26
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

9
9
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

36
36
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

12
12
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

145
145
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

114
114
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

70
70
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

131
131
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

257
257
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

238
238
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

54
54
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

112
112
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

208
208
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

121
121
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

185
185
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

189
189
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

420
420
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

362
362
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

172
172
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

138
138
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

236
236

Meer sportnieuws