'Gheysens hakt knoop door over verkoop Antwerp'

door
'Gheysens hakt knoop door over verkoop Antwerp'

Antwerp FC maakt zich momenteel op voor een belangrijk tweeluik tegen Union SG, dat geldt als generale repetitie op de bekerfinale. Ondertussen toen steeds meer geruchten de ronde over de financiële muizenissen binnen de club. Maar preses Paul Gheysens wil voorlopig niet van een verkoop weten.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Daar kan dit seizoen dus nog een derde beker bij komen. Van een steile opmars gesproken.

LEES OOK: Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Financiële perikelen

Maar die straffe sportieve verwezenlijkingen hadden natuurlijk ook een stevig prijskaartje. Zeker omdat ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd werden. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Maar hierdoor dreigt RAFC in de problemen te raken met de Financial Fair Play-regelgeving.

De club maakt er dan ook geen geheim van dat ze zo snel mogelijk zelf bedruipend moeten worden en dat ze met 'cashflow-problemen' kampt. Hierdoor werden bepaalde facturen later betaald. Ook moest sterkhouder Arthur Vermeeren vroegtijdig verkocht worden, terwijl de transferuitgaven beperkt bleven.

Gheysens blijft Antwerp trouw

Ondertussen kreeg Gheysens in zijn zakenleven ook te maken met enkele financiële tegenslagen. In de voorbije weken en maanden deden dan ook, niet geheel onlogisch, geruchten de ronde over een mogelijke verkoop van de club. Die opbrengsten zou de sterke man dan kunnen gebruiken voor zijn andere projecten. Maar zover zal het zeker niet komen. Tegenover Het Nieuwsblad laat Gheysens verstaan dat de verkoopgeruchten 'bij de haren genomen' zijn en dat hij zeker op post blijft.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

2
2
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

46
46
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

32
32
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

305
305
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

315
315
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

334
334
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

155
155
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

276
276
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

169
169
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

76
76
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

275
275
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

282
282
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

316
316
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

428
428
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

484
484
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

805
805

Meer sportnieuws