'Gheysens hakt knoop door over verkoop Antwerp'

1498
'Gheysens hakt knoop door over verkoop Antwerp'

Antwerp FC maakt zich momenteel op voor een belangrijk tweeluik tegen Union SG, dat geldt als generale repetitie op de bekerfinale. Ondertussen toen steeds meer geruchten de ronde over de financiële muizenissen binnen de club. Maar preses Paul Gheysens wil voorlopig niet van een verkoop weten.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Daar kan dit seizoen dus nog een derde beker bij komen. Van een steile opmars gesproken.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Financiële perikelen

Maar die straffe sportieve verwezenlijkingen hadden natuurlijk ook een stevig prijskaartje. Zeker omdat ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd werden. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Maar hierdoor dreigt RAFC in de problemen te raken met de Financial Fair Play-regelgeving.

De club maakt er dan ook geen geheim van dat ze zo snel mogelijk zelf bedruipend moeten worden en dat ze met 'cashflow-problemen' kampt. Hierdoor werden bepaalde facturen later betaald. Ook moest sterkhouder Arthur Vermeeren vroegtijdig verkocht worden, terwijl de transferuitgaven beperkt bleven.

Gheysens blijft Antwerp trouw

Ondertussen kreeg Gheysens in zijn zakenleven ook te maken met enkele financiële tegenslagen. In de voorbije weken en maanden deden dan ook, niet geheel onlogisch, geruchten de ronde over een mogelijke verkoop van de club. Die opbrengsten zou de sterke man dan kunnen gebruiken voor zijn andere projecten. Maar zover zal het zeker niet komen. Tegenover Het Nieuwsblad laat Gheysens verstaan dat de verkoopgeruchten 'bij de haren genomen' zijn en dat hij zeker op post blijft.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

56
56
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

68
68
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

45
45
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

19
19
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

71
71
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

21
21
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

121
121
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

352
352
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

40
40
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

358
358
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

157
157
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

183
183
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

494
494
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

161
161
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

710
710
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

182
182
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

149
149
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

351
351
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

63
63

Meer sportnieuws