Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

door
Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

Club Brugge zit momenteel in een erg goede flow. Door de knappe reeks van 10 op 12 in de Champions' Play-Offs, doet het weer helemaal mee in de Belgische titelstrijd. Daarnaast strijdt Blauw-Zwart weldra voor een plek in de finale van de Conference League.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

LEES OOK: 'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Belgisch unicum

De Bruggelingen zijn namelijk uitstekend aan de nacompetitie begonnen. Onder Hayen was enkel de eerste helft tegen Cercle Brugge echt ondermaats, wat uiteindelijk leidde tot een 1-1-gelijkspel. Vervolgens wist het echter al zijn matchen te winnen. Hierdoor doet het terug volop mee voor de titel.

Ondertussen presteert Club echter ook nog op Europees niveau. Zo plaatste Blauw-Zwart zich afgelopen donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met het Griekse PAOK FC (3-0 in totaal).

Goed voetbal, weinig rendement

Om ook de finale te halen moet Club nu over twee wedstrijden zien af te rekenen met ACF Fiorentina. De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de derde Europese competitie, maar komen in de huidige jaargang minder sterk voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel slechts 9de in de Serie A.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Scouts in tribunes

De Bruggelingen lijken dus zeker niet kansloos. Maar Fiorentina zal zelf ook niets aan het toeval overlaten. Zo draaien de voorbereiding op het tweeluik tegen Club blijkbaar al op volle toeren. Volgens het medium LaViola.it stuurde de club afgelopen weekend immers enkele scouts op pad om Club Brugge aan het werk te zien tegen Union SG. Ook de twee komende duels tegen Genk zullen ongetwijfeld van dichtbij bestudeerd worden.

Wie is favoriet in de halve finales?

Meest recent

Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

3
3
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

5
5
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

148
148
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

106
106
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

142
142
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

40
40
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

199
199
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

80
80
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

81
81
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

109
109
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

319
319
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

91
91
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

443
443
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

239
239
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

66
66
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

205
205
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

456
456
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

565
565
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

79
79
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1139
1139
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

291
291
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

965
965

Meer sportnieuws