Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

624 stemmen
Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

Club Brugge zit momenteel in een erg goede flow. Door de knappe reeks van 10 op 12 in de Champions' Play-Offs, doet het weer helemaal mee in de Belgische titelstrijd. Daarnaast strijdt Blauw-Zwart weldra voor een plek in de finale van de Conference League.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Belgisch unicum

De Bruggelingen zijn namelijk uitstekend aan de nacompetitie begonnen. Onder Hayen was enkel de eerste helft tegen Cercle Brugge echt ondermaats, wat uiteindelijk leidde tot een 1-1-gelijkspel. Vervolgens wist het echter al zijn matchen te winnen. Hierdoor doet het terug volop mee voor de titel.

Ondertussen presteert Club echter ook nog op Europees niveau. Zo plaatste Blauw-Zwart zich afgelopen donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met het Griekse PAOK FC (3-0 in totaal).

Goed voetbal, weinig rendement

Om ook de finale te halen moet Club nu over twee wedstrijden zien af te rekenen met ACF Fiorentina. De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de derde Europese competitie, maar komen in de huidige jaargang minder sterk voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel slechts 9de in de Serie A.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Scouts in tribunes

De Bruggelingen lijken dus zeker niet kansloos. Maar Fiorentina zal zelf ook niets aan het toeval overlaten. Zo draaien de voorbereiding op het tweeluik tegen Club blijkbaar al op volle toeren. Volgens het medium LaViola.it stuurde de club afgelopen weekend immers enkele scouts op pad om Club Brugge aan het werk te zien tegen Union SG. Ook de twee komende duels tegen Genk zullen ongetwijfeld van dichtbij bestudeerd worden.

Wie is favoriet in de halve finales?

Meest recent

L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

0
0
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

70
70
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

256
256
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

102
102
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

174
174
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

91
91
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

360
360
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

326
326
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

342
342
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

687
687
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

175
175
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1687
1687
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

152
152
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

88
88
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

226
226
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28

Meer sportnieuws