Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

door
Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

Club Brugge zit momenteel in een erg goede flow. Door de knappe reeks van 10 op 12 in de Champions' Play-Offs, doet het weer helemaal mee in de Belgische titelstrijd. Daarnaast strijdt Blauw-Zwart weldra voor een plek in de finale van de Conference League.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

LEES OOK: Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Belgisch unicum

De Bruggelingen zijn namelijk uitstekend aan de nacompetitie begonnen. Onder Hayen was enkel de eerste helft tegen Cercle Brugge echt ondermaats, wat uiteindelijk leidde tot een 1-1-gelijkspel. Vervolgens wist het echter al zijn matchen te winnen. Hierdoor doet het terug volop mee voor de titel.

Ondertussen presteert Club echter ook nog op Europees niveau. Zo plaatste Blauw-Zwart zich afgelopen donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met het Griekse PAOK FC (3-0 in totaal).

Goed voetbal, weinig rendement

Om ook de finale te halen moet Club nu over twee wedstrijden zien af te rekenen met ACF Fiorentina. De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de derde Europese competitie, maar komen in de huidige jaargang minder sterk voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel slechts 9de in de Serie A.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Scouts in tribunes

De Bruggelingen lijken dus zeker niet kansloos. Maar Fiorentina zal zelf ook niets aan het toeval overlaten. Zo draaien de voorbereiding op het tweeluik tegen Club blijkbaar al op volle toeren. Volgens het medium LaViola.it stuurde de club afgelopen weekend immers enkele scouts op pad om Club Brugge aan het werk te zien tegen Union SG. Ook de twee komende duels tegen Genk zullen ongetwijfeld van dichtbij bestudeerd worden.

Wie is favoriet in de halve finales?

Meest recent

Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

31
31
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

24
24
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

27
27
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

17
17
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

28
28
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

85
85
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

120
120
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

248
248
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

279
279
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

116
116
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

141
141
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

436
436
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

57
57
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

120
120
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

44
44
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

536
536
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

768
768
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

222
222
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

381
381
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

242
242
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

78
78
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

261
261
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

248
248
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

531
531

Meer sportnieuws