Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

door
Club gewaarschuwd: Fiorentina in actie voor Europese clash

Club Brugge zit momenteel in een erg goede flow. Door de knappe reeks van 10 op 12 in de Champions' Play-Offs, doet het weer helemaal mee in de Belgische titelstrijd. Daarnaast strijdt Blauw-Zwart weldra voor een plek in de finale van de Conference League.

Lange tijd dreigde het voor Club opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden. Maar sinds coach Ronny Deila op straat werd gezet en interim-trainer Nicky Hayen het roer overnam, haalt Blauw-Zwart opnieuw zijn gewenste niveau. En ook de resultaten zijn navenant.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Belgisch unicum

De Bruggelingen zijn namelijk uitstekend aan de nacompetitie begonnen. Onder Hayen was enkel de eerste helft tegen Cercle Brugge echt ondermaats, wat uiteindelijk leidde tot een 1-1-gelijkspel. Vervolgens wist het echter al zijn matchen te winnen. Hierdoor doet het terug volop mee voor de titel.

Ondertussen presteert Club echter ook nog op Europees niveau. Zo plaatste Blauw-Zwart zich afgelopen donderdag als eerste Belgische ploeg ooit voor de halve finales van de UECL. In de kwartfinale werd over twee matchen heen vakkundig afgerekend met het Griekse PAOK FC (3-0 in totaal).

Goed voetbal, weinig rendement

Om ook de finale te halen moet Club nu over twee wedstrijden zien af te rekenen met ACF Fiorentina. De Italianen waren vorig seizoen nog verliezend finalist in de derde Europese competitie, maar komen in de huidige jaargang minder sterk voor de dag. Niet voor niets staan ze momenteel slechts 9de in de Serie A.

La Viola beschikt weliswaar over het nodige voetballend vermogen, in de afwerking laat de ploeg van coach Vincenzo Italiano het echter te vaak afweten. Er moeten dus kansen liggen voor Club. Dat bewees KRC Genk dit seizoen al in de groepsfase. De heenmatch eindigde toen op 2-2, in Firenze verloren de Limburgers erg nipt met 2-1.

Scouts in tribunes

De Bruggelingen lijken dus zeker niet kansloos. Maar Fiorentina zal zelf ook niets aan het toeval overlaten. Zo draaien de voorbereiding op het tweeluik tegen Club blijkbaar al op volle toeren. Volgens het medium LaViola.it stuurde de club afgelopen weekend immers enkele scouts op pad om Club Brugge aan het werk te zien tegen Union SG. Ook de twee komende duels tegen Genk zullen ongetwijfeld van dichtbij bestudeerd worden.

Wie is favoriet in de halve finales?

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

52
52
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

56
56
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

140
140
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

22
22
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

59
59
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

95
95
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

560
560
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

136
136
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

185
185
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

402
402
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

80
80
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

170
170
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

122
122
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

94
94
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

73
73
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

156
156
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

157
157
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

211
211
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

310
310
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

108
108
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

222
222
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

151
151

Meer sportnieuws